To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

PO popiera nawet ludzi z SLD

PO popiera nawet ludzi z SLD

- Jesteśmy wierni tej ziemi i jej chcemy służyć pracą. Nie chcemy być żyrantem zadłużonego Wrocławia. Nie chcemy być żyrantem, który spłaca wrocławskie długi. Nie jesteśmy prowincją i nie damy się na prowincjonalne pozycje zepchnąć – mówił na zakończenie dzisiejszej konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej w Jeleniej Górze, Jerzy Pokój.

PO przedstawiła kandydatów na radnych w Jeleniej Górze, kandydatów do rady powiatu oraz kandydatów na wójtów i burmistrzów w powiecie jeleniogórskim. Okazało się, że Platforma popiera wielu obecnych samorządowców, także z innymi legitymacjami partyjnymi.

W czasie konwencji liderzy PO podkreślali, że szansa z jakiej skorzystała Jelenia Góra i ościenne gminy w zdobywaniu unijnych pieniędzy na rozmaite inwestycje, to także wynik działań reprezentantów regionu na szczeblu władz wojewódzkich i w rządzie – członków PO.

Marcin Zawiła, kandydat na prezydenta Jeleniej Góry przekonywał, że współdziałanie, władz miasta, powiatu i poszczególnych gmin w ważnych dla regionu sprawach powoduje, że głos taki we Wrocławiu, czy Warszawie traktowany jest poważnie i ma zupełnie inny wymiar, niż indywidualne zabiegi małych samorządów.

- Gdy zostanę prezydentem miasta, to obiecuję, że Jelenia Góra nie popełni tego grzechu egoizmu, jaki popełnia Wrocław w stosunku do reszty regionu. Od dużego trzeba wymagać więcej – dodał M. Zawiła.

Uczestnicy konwencji podpisywali się pod „Deklaracją dla Karkonoszy”. Stwierdzają w niej, między innymi, że „chcą powstrzymać złe praktyki sprzecznego zarządzania naszą Ziemią Jeleniogórską z różnych miejsc i poziomów wbrew wymogom całości”. Współpraca ma polegać na wspólnej promocji gmin powiatu jeleniogórskiego, budowie nowoczesnego systemu komunikacyjnego w Kotlinie, czy przyspieszeniu modernizacji linii kolejowej Wrocław-Jelenia Góra.

Na koniec Jerzy Pokój wezwał kandydatów na różne funkcje w samorządzie, by w kampanii wyborczej spotykali się z ludźmi jak z sąsiadami, żeby się z nimi zaprzyjaźniali, spotykali, spoglądali im w oczy, uściskiwali dłonie i uśmiechali się do nich.

Dodał, że PO postanowiło wesprzeć w niektórych gminach dobrych gospodarzy, którzy sprawdzili się już w działaniu. "Z takimi ludźmi idziemy razem i nie pytamy ich o legitymację partyjną. Niech sobie inni mówią, że idą razem dla Jeleniej Góry, a przecież szli i idą sami, oddzieleni od niedawnych kolegów, naznaczeni egoistycznym dążeniem do władzy i zmianą barw politycznych, przejściem do innego obozu, do obozu przeciwnego".

Powiatowe struktury PO udzieliły poparcia kandydatom ba burmistrzów i wójtów: Piechowic (Zofii Grabias-Baranowskiej), Karpacza (Bogdanowi Malinowskiemu), Kowar (Mirosławowi Góreckiemu), Podgórzyna (Annie Latto) i Mysłakowic (Zdzisławowi Pietrowskiemu).

Tak wygląda lista kandydatów na radnych PO w Jeleniej Górze:


OKRĘG nr 1

1. Leszek Wrotniewski
2. Wiesław Tomera
3. Ewa Duziak
4. Zbigniew Sawicki
5. Andrzej Grosicki
6. Miłosz Kamiński
7. Barbara Przybylak
8. Henryk Stobiecki
9. Maria Szulecka
10. Anna Szwed
11. Łukasz Wodyński
12. Bogumił Kotowski


OKRĘG nr 2

1. Piotr Miedziński
2. Grażyna Rehlis
3. Janusz Lindner
4. Jan Koprowski
5. Marian Łata
6. Maja Prudzienica
7. Leszek Ostrowski
8. Mateusz Ryglowski
9. Karol Woliński
10. Marek Kisiel
11. Tomek Lendzion
12. Andrzej Grochala

OKRĘG nr 3

1. Jerzy Lenard
2. Anna Ragiel
3. Krzysztof Czerkasow
4. Zbigniew Leszek
5. Grażyna Musiał
6. Paweł Kucharski
7. Tomasz Kałużny
8. Mirosław Falkiewicz
9. Marcin Polikowski
10. Tomasz Tokarski

OKRĘG nr 4

1. Hubert Papaj
2. Zofia Czernow
3. Janusz Grodziński
4. Ewa Olchówka
5. Janusz Wojtas
6. Iwona Sokalska-Suszka
7. Zbigniew Lech
8. Mirosław Machalski
9. Robert Kananowicz
10. Patryk Wersodzki
11. Krzysztof Kumek
12. Jacek Zakrodzki

Tak wygląda lista kandydatów PO do rady powiatu:

OKRĘG nr 1 – Karpacz, Podgórzyn

1. Robert Tarsa
2. Zbigniew Kulik
3. Joanna Kramarczuk
4. Lucjan Szpila
5. Ewa Kącka
6. Katarzyna Zakrzewska
7. Emilia Przugudzka
8. Aleksandra Wolska

OKRĘG nr 2 – Kowary

1. Bogdan Szumowski
2. Andrzej Więckowski
3. Andrzej Kupczyk
4. Irena Własiewicz
5. Szymona Wieczorek
6. Anna Tylutka

OKRĘG nr 3 – Piechowice, Szklarska Poręba

1. Rafał Mazur
2. Mirosław Graf
3. Ewa Stępień
4. Janusz Borkowski
5. Adam Bolek
6. Norbert Zawlik
7. Roman Ciupiński
8. Zyta Bałazy
OKRĘG nr 4 – Janowice Wielkie, Mysłakowice

1. Grzegorz Truchanowicz
2. Piotr Amborski
3. Stanisław Woźniak
4. Michał Mysza
5. Jerzy Prudzienica
6. Izabela Jona
7. Krystyna Słomska
8. Grzegorz Kuczaj


OKRĘG nr 5 – Jeżów Sudecki, Stara Kamienica

1. Marek Więsławowicz
2. Adam Zieliński
3. Marek Nowak
4. Małgorzata Karmelita
5. Rafał Wizerkaniuk
6. Aleksandra Kucharska
7. Grażyna Nawalaniec
8. Anna Konieczyńska

 


Komentarze (31)

2. Marcin Zawiła
2. Zofia Czernow
2. Wiesław Tomera

W końcu nasi durni politycy wymyślili coś , co rzeczywiście może przyczynić się dla rozwoju CAŁEGO REGION. W końcu kotlina Jeleniogórska to jest jeden organizm miejski. Gdy nie straszak w postaci pana Porębalskiego mogli by nigdy do tego nie dojść!

8. Zyta Bałazy

Co? PO promuje tego szkodnika??

Panie Grochala, trzeba pamiętać, że nie zawsze ostatni będą pierwszymi.

Te ostatnie miejsca na listach to chyba za lipne łatanie dziur w Jeleniej.he he he

Mocne listy mają i ludzie z różnych środowisk. Może tym razem pójdę na wybory.

Więckowski i reszta nie przygotowali się wogóle do konwencji. Wszystko pięknie ślicznie ale materiał multimedialny nie dopracowany. Kompletne zero .Pokazaliscie jakies marne 3 000 000 dotacji UE dla Piechowic i Janowic, a o Mysłakowicach zapomniano, ani zdjęć ani statystyk z dotacji unijnych.... wszyscy razem a jednak osobno..... kpina, granda, nieprzygotowanie. Kompromitacja. Myślałem że PO w Powiecje JG to ludzie bardziej poważniejsi

Dopisz jedynki:

1.Obrębalski
1.Wach
1.Mikrut

Oj, ale listy !!! Pałne życiowych nieudaczników, tylko jak trafić na frajera, który ich poprze ... - niełatwa to sztuka będzie!!!

Mała metafora o M.Obrębalskim. Lecz szkoda że nie wspomnieli o tym że na ich plecach doprowadził do rujnowania miasta gdzie reprezentacyjny trakt Jeleniej Góry Ul. 1-go maja pustoszeje ze sklepów pod działaniem hipermarketów i galerii, oraz braku pracy dla mieszkańców robiących tam jeszcze kilka lat temu zakupy.

Obywatel napisał:
Ul. 1-go maja pustoszeje ze sklepów

Było spotkaniu 19.X.10 o godz.19,00 w Hotelu "Caspar" gośćmi byli ...
Marcin Zawiało i ......

Czuwaj! druhu Marianie. Bądż czujny ,bo w PO należy zawsze zachować czujność komsomolską. Należy uważnie wsłuchiwać się w głos płynący spod Śnieżki.Tam w Sciegnach tasuje się znaczone, polityczne karty. Masz być dla kilku cwaników paprotką i zasłoną dymną- więc uważaj.

Wszędzie morda zawiły , któremu jeszcze mało, nie nachapał się wystarczająco chłopina, widocznie chce postawic jeszcze kilka domów, żeby się byczyć ze swoją obleśną żonką. takiego chciwca to jeszcze świat nie widział, jego hasło wyborcze to: brać, łapać, chapać ile się da; rzygać z nadmiaru, ale ładować do kiesy!!!Gdyby mógł, to by pełnił 10 funkcji jednocześnie! Plkanuje ów mości pan z jelonki zrobić prowincje, odcinając ją od stolicy województwa; ot takie prywatne miasto o nazwie Zawiła Góra - przedsiębiorstwo rodzinne Zawiła & krewni und znajomi! takiego to spychaczem nie oderwiesz od stołka; będzie się trzymał i familizował miasto. Policja, Sądy i prokuratura:obsadzi krewnymi i znajomymi, administracja miasta: krewni i znajomi. Ot wstrętny solidaruch, który nie zna umiaru!

Jestem mieszkanką Zabobrza, znana jest mi bardzo dobrze Pani Basia Przybylak. Uważam , że jest ona osobą bardzo życzliwą i kompetentną. Nie jest obojętna na ludzkie krzywdy i wytrwale dąży do rozwiązania problemów. Poza tym jest osoba mądrą, godną objęcia stanowiska radnej naszego miasta.

prymitywny pustaku ziejący nienawiścią. Na miejscu Zawiły podałbym cię do sądu - jak bekniesz 20 tys na cel dobroczynny plus pół roku w zawiasach z 216 KK, to następnym razem może coś ci zaświta w pustym łbie, nim zaczniesz obrażać i pomawiać ludzi. Wydaje ci się, że jesteś taki anonimowy?

Wiesław Tomera, inni to UW, Samoobrona itp. - czyli pełen partyjny pluralizm.

to krewny pani Beaty S.???

A co tam robi ks. Kulesza z Miłkowa. Też popiera PO i kandyduje?

A co tam na ostatnim zdjęciu robi ks. Kulesza

Czas na zmiany !! cieszę się ,że na listach Platformy pojawiły sie nowe osoby.
Taką osobą jest Pani Barbara Przybylak , ekonomistka, pracująca w samorządzie, związana z ochroną środowiska, aktywnie działająca na rzecz mieszkańców Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Jest osobą energiczną ,dążącą uparcie do celu. Jej praca w samorządzie daje dużą nadzieję , że sprawy
miasta i nas mieszkańców pójdą w dobrym kierunku. Trzymam kciuki za sukces ! Powodzenia.

A w jaki sposób sprawdziła się p. Grabias Baranowska? Czy ktokolwiek zna odpowiedź>?

Pani Barbaro Przybylak! Proszę wyjść do ludzi i bezpośrednio przekonywać ich do swojej osoby, a nie siądzie baba przed komputerem i agituje, jakby ludzie pustakami byli i sądzili, że tylu już ma wyborców, a później wychodzi, że poza nią i najbliższą rodziną nikt inny na nią nie zagłosował. Żenujące.

Wolę być żyrantem Wrocka
(zawsze to stolica)
niż jakiegoś kowbojskiego miasteczka
w Pcimiu Małym!

Odcinacie Panowie nasze miasto od świata! Nie szanujecie ludzi!

Na Waszych listach wyborczych
w większości jakieś "dziwadła" "odrzuty".

Ogólny niesmak!

Fundusze w błoto
Dziwne projekty internetowe, nielimitowane wydatki na autopromocję polityków, niepotrzebne gadżety i Kościół. To główne potrzeby polskich urzędników pokrywane z funduszy europejskich

Pan Zbigniew S. to maz Pani Beaty S.

Cyt. z pracy Mateusza Ryglowskiego:
"Cena biletu ulgowego we Wrocławskim multikinie wynosi 15zł a z tego co pamiętam to u Nas nawet nie ma mowy o bilecie ulgowym."
Wybacz chlopie, ale chyba dawno u nas w kinie nie byłeś.

toz to kpina zwyborcow, ten pan to typowy obibok z zgl tam nic nie robil , cwaniaczek slizgaczek i ni wiecej

Falkiewicz radnym !!!!!!!!!!!, a co on takiego zrobil dla ludzi ? pracownik ZGL czy obibok za panstwowa kase, w zgl obijal sie , nikomu nie pomogl a szkodzil ile mogl