To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pożar w Pakoszowie – rodzina straciła dach nad głową

Pożar w Pakoszowie – rodzina straciła dach nad głową

Kilkunastu strażaków walczyło z pożarem domu wielorodzinnego, do którego doszło dzisiaj po godz. 17 w Pakoszowie w gminie Piechowice. Pięcioosobowa rodzina straciła dach nad głową.

Spalił się praktycznie cały dach budynku oraz pomieszczenia na pierwszym piętrze. Kiedy wybuchł pożar, w mieszkaniu była tylko jedna osoba. Po straż zadzwoniła m.in. burmistrz Piechowic Zofia Grabias-Baranowska, która mieszka w pobliżu.

- Wyjrzałam przez okno i zauważyłam słup dymu, który buchał od strony tego domu. Byłam zdezorientowana, ale zadzwoniłam do naczelnika OSP, on zawiadomił straż państwową. W międzyczasie inni sąsiedzi też już chyba dzwonili – mówi Zofia Grabias-Baranowska.

Raczej nie ma szans na powrót rodziny na noc do domu. Pomieszczenia na dole są zalane wodą, strażacy pomagali domownikom w wynoszeniu co cenniejszych rzeczy.

- Z tego co wiem, pierwszą noc rodzina spędzi u sąsiadów, przyszłościowo będziemy musieli pomyśleć o mieszkaniu zastępczym – mówi p. burmistrz.

Nie wiadomo, skąd powstał ogień. Rodzina nie korzystała z tradycyjnych pieców, miała ogrzewanie gazowe. Prawdopodobnie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Szczegółowe przyczyny zbadają biegli. W budynku było jeszcze jedno mieszkanie na parterze, ale stało puste.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Komentarze (9)

Pani burmistrz nie wiedziała, że jak się pali to dzwoni się pod nr 998 albo 122. Pani burmistrz dzwoniła do naczelnika OSP pewnie pod prywatny numer, ciekawe po co taka strata czasu? Ciekawe czy wszyscy urzędnicy u UM Piechowice są tak wyszkoleni?

u nas jak był pozar to nas burmistrz równiez dzwonił po strażakach a nie na 998 , niestety takich mamy włodarzy

Wstyd pani burmistrz ale dzwoni sie na 998

Dzwoniąc na 122 to się raczej nigdzie nie dodzwonisz.

Możesz ewentualnie próbować na 112.

Wstyd mi za Was za te wpisy,byliście, zobaczyliście, pomogliście?

Co by to zmieniło, straż przyjechałaby minutę wcześniej? I tak jechali długo, jakby im nawigacja kazała przez Janowice krążyć. Najważniejsze, że kobieta nie odwróciła głowy.

Mam pytanie czy ma ktoś jakieś zdjęci lub filmiki z miejsca pożaru bo widziałem że ludzie coś robili, jak macie to dajcie.

Wstyd mi za was tylko komentowac potraficie ... ze zle , ze niedobrze ... Zastanówcie sie troche ludzie, zbedne wasze komentarze !!!!!!!!!!!!

Potrzeba materiałów budowlanych i pomocy w odbudowie.Może jakaś firma budowlana mogłaby pomóc :) To byłby naprawdę dobry uczynek...no i reklama ;)