To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Platforma będzie rządzić – oficjalny podział mandatów w radzie

Platforma będzie rządzić – oficjalny podział mandatów w radzie

Dziesięć dla PO, pięć dla SLD, cztery dla PiS-u – wynika z podziału mandatów w jeleniogórskiej radzie miejskiej. Poza radą ponownie PSL i... lider Wspólnego Miasta Robert Prystrom.

Nieoficjalną listę podaliśmy dzisiaj rano i jak się okazało, nie myliliśmy się w ani jednym przypadku!

Platforma bierze 10 mandatów. W radzie znajdą się: Leszek Wrotniewski, Wiesław Tomera, Ewa Duziak z okręgu 1, Piotr Miedziński i Andrzej Grochala i Grażyna Pawlukiewicz-Rehlis z 2, Jerzy Lenard i Anna Ragiel z 3, Zofia Czernow i Hubert Papaj z 4.

SLD ma pięć mandatów. Do rady wchodzą: Józef Sarzyński, Jerzy Pleskot, Wojciech Chadży, Zbigniew Ładziński i Józef Gajewski.
Cztery mandaty zdobył PiS: Rafał Szymański, Ireneusz Łojek, Oliwer Kubicki i Krzysztof Mróz.

Trzy mandaty przypadają komitetowi obecnego prezydenta – Razem dla Jeleniej Góry. W radzie znajdzie się Danuta Wójcik, Bożena Wachowicz-Makieła i Miłosz Sajnog.

Skład rady uzupełnia kandydat Wspólnego Miasta z okręgu nr 3 – Krzysztof Kroczak.
Co ciekawe, poza radą znalazł się Robert Prystrom. Co prawda w wyborach do rady uzyskał on 377 głosów a jego komitet w tym okręgu ma aż 10,09%, ale nie wystarcza to do uzyskania mandatu w tym okręgu (miejsce to zajęła Ewa Duziak).

W radzie zabraknie też Cezariusz Wiklika. Na liście SLD wyprzedził go Józef Gajewski i to on zgarnął mandat. Nie zobaczymy też Wojciecha Leszczyka z PiS-u. Powód ten sam – lepszy wynik na partyjnej liście miał Rafał Szymański.
Tak wynika z oficjalnych już danych.

PO poprawiło znacznie wynik sprzed 4 lat. Wówczas miała 7 mandatów. Słabiej wypada SLD (miało 6 mandatów), status quo zachowuje PiS. Wspólne Miasto 4 lata temu wprowadziło 5 radnych, na dziś ma jednego. Co ciekawe, z tamtej piątki w radzie zabraknie tylko Jerzego Lindnera. Pozostali (M. Sajnog, B. Wachowicz-Makieła, E. Duziak i A. Ragiel) otrzymają mandaty, ale z innych komitetów.
 


PO: Leszek Wrotniewski, Wiesław Tomera, Ewa Duziak, Piotr Miedziński, Andrzej Grochala, Grażyna Pawlukiewicz-Rehlis, Jerzy Lenard, Anna Ragiel, Zofia Czernow, Hubert Papaj.

SLD: Józef Sarzyński, Jerzy Pleskot, Wojciech Chadży, Zbigniew Ładziński, Józef Gajewski.

PiS: Rafał Szymański, Ireneusz Łojek, Oliwer Kubicki, Krzysztof Mróz.

Razem dla Jeleniej Góry: Danuta Wójcik, Bożena Wachowicz-Makieła, Miłosz Sajnog.

Wspólne Miasto: Krzysztof Kroczak.

Komentarze (29)

nooo z takimi radnymi to na pewno Jelenia Góra będzie stała ... tyłem! Znowu ludzie wybrali partie, a nie ludzi.

Anna Ragiel :angry: :angry: :angry:
Józek i Wiklik zrobili wypad, to pocieszające.
Ciekawe czy Hubercik ( nie płacz Beatko ) ponownie będzie przewo.

Optymizmem napawa jedynie nieobecność Prystroma - i całe szczęście !!!

Jaki System Wyborczy takie wyniki.

Czerwona Dolina SLD-PSL
Stare zgredy POlszewiki.

Ur.r.a.a.a.....Czerno...

"(Bosski Roman)
Czarno to widzę Gdy zwija się kicz w którym szydze
Czarno to widzę Bo syfu nienawidzę
Czarno widzę bo kurestwem się brzydzę
Posłuchaj szczerej gadki bo my gramy w 1 lidze
Nie chcę cię pouczać tylko zmusić do przemyśleń
Czarno to widzę a to co myślę ściślej
Upadek zasad upadek pasji upadek elegancji i d*** dla kasy
Wykrusza się grono ludzi prawdziwej klasy
Na Niskim poziome bez sensu Polacy
Choć lepiej ubrani i więcej na tacy
To myśl się nie rozwija wy biedni nieboracy
Jak tu być praworządnym jak nie ma perspektyw
Ja w życiu chcę spokoju oraz czuć się bezpiecznym
Lecz system niedorzeczny nie daje nam wyboru
Choć nie wiem jakbym chciał nie uciekne od Hardcoru

Do niczego nie musisz się zmuszać
Nikt nie będzię mówił ci co masz robić
Wierzysz w co masz wierzyć
Doświadczenie szerzyć swoje chcesz
Jak tu żyć sam najlepiej wiesz
Ziomek trzymaj się"

tyłem to ty stoisz - takie prawa demokracji - każdy miał szansę

Myślę, że p. Obrębalski w drugiej turze nie ma szans. Choćby dlatego, że niemal cała jego "popularność" to efekt nadętej promocji w postaci Biuletynu Jeleniogórskiego, programów telewizji Dami, za która brała za promocje p. Obrębalskiego setki tysięcy złotych a także też suto opłacanej "Jelonki".
Niech czyny mówią o człowieku, a nie płatna promocja.

bynajmniej u nas PiS z głowy. Podziękować za to możecie Jarusiowi i jego czystce w partii.

Prystrom+ Machałek = Obrebalski
Prystrom jak zmądrzeje i poprosi swoich wyborców by oddali głos na Obrębalskiego i Pani Machałek również TO PARTYJNIAKI W JELENIEJ RZADZIĆ NIE BĘDĄ Tak swobodnie!!!.PS.KOCHANE MOCHERKI IDZIEMY GŁOSOWAĆ 5 GRUDNIA .Zróbmy figę PO.przed wyborami przypomnę wam cud Zawiły

PO-8, WM-3

W wyborach widać nowy trend. Głosujący zaczynają wybierać partie oraz partie które kreują obraz "głównodowodzących" w kraju. Znaczy to, że nawet ten lud który kiedyś głosował za Rydzykiem zmienia swój stan i zaczyna postrzegać to wszystko takim jakim jest a nie takim jakim tego chciałyby kręgi władzy promowane w mediach.

Miłosz Sajnog poza radą?

Prystrom niech nie mądrzeje bo vice nie zostanie, miejsce zajęte przez pełnomocnika komitetu wyborczego( tak słyszałam)

A dlaczego nie ma danych z okręgu nr.29 W gimnazjum nie potrafią liczyć? Może skorzystać z tablicy i kredy.. :angry:

DAMI: Wiadomości Samorządowe - 117 120 zł, Kampanie promocyjno-reklamowe - 33 550 zł, Muzyczne Radio: Wiadomości Samorządowe - 29 280 zł, Kampanie promocyjno-reklamowe - 36 600 zł
JELONKA: Kampanie promocyjno-reklamowe - 24 400 zł.

i znowu leśne dziadki czyt. "fachowcy" będą decydowali o spocie w jeleniej górze, a zawiła wybuduje kolejną książnicę w której to wszystko się opisze! Mieliście ludzie szansę aby coś zmienić, a znowu w miecie w radzie nie zasiądzie żadna osoba, która zna się na sporcie. Oj g**** narodzie jeleniogórski, macie ostatnią szansę wyboru głosując 5 grudnia na Obrębalskiego. Bo zamiast stadionów i boisk będzie kolejna książnica, a zamiast sportu na wysokim poziomie podwórkowe ligi.
A propos, gdzie ta młodzież i rzesza kibiców, którym tak zależy na sporcie ??????????? na kogo Wy głosowaliście????? na starych dziadków z przeszłością co ich od koryta oderwać nie można???? jeleniogórska żenada

A najciekawsza jest wygrana z WM - Krzysztof Kroczak znany z Placu Ratuszowego gdy w wakacje pilnował ogródków z wielką pałą :)

Wierzę,że Robert Prystrom zostanie prezydentem Jeleniej Góry w następnym życiu. Amen

PATRZYMY IM NA RĘCE
Na nich nie głosuj!
Przy urnie wyborczej warto pamiętać, jak samorządowcy przymilali się do biskupów i dawali, czego tylko wielebna dusza zapragnęła, a niekiedy nawet błaźnili się bez opamiętania.
Właśnie nadarza się okazja, żeby wystawić im za to rachunek

PO-8 SLD-5, kto ma pozostałe głosy? PiS 4 czy 5 ? RDJ-3 a WM 1 czy 2?

Budżet Jeleniej na rok 2011.Panie Papaj paplać bzdury to pan potrafi. pLATFORMA oBYWATELSKA POKAZAŁA OBREBALSKIEMU PUPCIĘ NIEMOWLECIA DO CAŁOWANIA I ON JA CAŁUJE !!! Projekt budżetu na 2011 to nie pański interes .OBRĘBALSKI NIE DAJ SIĘ SĘPOM I OSZOŁOMOM. WYGRYWAJ .

jak tak czytam te wpisy to szlag mnie trafia, że mam ziomków jeleniogórzan takich ślepych i ograniczonych! jak można być takim idiotą i glosować na kogoś w radzie miasta kto się zupełnie nie sprawdził? jak można pisać bzdury o kolesiostwie Obrębalskiego w mieście z kolegami z PO, kompletnie nie znacie się na polityce. Dam Wam przykład, Dutkiewicz we Wrocławiu chciał zrobić potęge sportową kosza facetów, nie spodobało się to koelsiom z partii PO (jego kolesiom notabene) i zagrali mu na nosie, pokazali o nie Dutkiewicz spadaj nie będziesz tutaj robił coś przeciw nam. Odwrócili się d u p .... mi i co ... Dutkiewicz założył swoją partię i nie dość, że wygrana jego jest bez precedensu w Polsce to wspomnicie moje słowo !!!! w tym sezonie Wrocław z Wójcikiem wejdą do I ligi. To samo było u nas, Marek chciał dobrze dla sportu ale do tanga trzeba dwojga. W mieście się to nie spodobało, doprowadziło do śmiesznego podziału środków na sport na tysiąc klubów i klubików, pan Czesiu podał rękę panu Jurkowi, pan Józek podłosował i jaki efekt? pamiętam czołówki gazet i for internetowych: MAREK GRABARZ SPORTU itd ... ukartowane to wszystko przez kolesi z PO! Ludzie ślepi jesteście czy już tak bardzo ograniczeni!? To ze Obręb wyszedł z partii to tylko na plus! nagle sponsor się znalazł a kolesie z PO obs ... ni mogli się tylko po tyłkach podrapać! A to, że Marek się wzoruje na Dutkiewiczu, to co źle? Lepiej żeby brać przykład kogoś mądrego w polityce niż z bandy nierobów którzy się od koryta oderwać nie chcą!
Wybraliście skład Rady Miasta, powodzenia ale zamknąć ryjki i nie szczekać na forum, że źle itd, widziały gały co wybierały!!!!
a jeśli chodzi o prezydenta, mam nadzieje ze potęga beretów pójdzie i przeciwko PO wybierze na przekór Obrębalskiego. Miej ich Panie w swej opiece !!!!
I na zakończenie, Obrębalski na pewno ogona nie podwinie! nawet jak gwizdali na niego kibice na meczach (niestety nie znając podłoża tego co się stało) i wyzywało go to on i tak przychodził! Nie schował się do nory. Ma facet to coś!

i sposób obliczania głosów- liczy się w okręgach. Przeliczyłem wg danych PKW i wyszło mi: PO 8; SLD 5; PiS 4; RdJG 3; WM 3. Oficjalnych wyników jeszcze niema na stronie internetowej PKW.

Ordynacja wyborcza stanowi,że do rad gmin kandydować mogą osoby w tych gminach mieszkający - NIE MYLIĆ Z ZAMELDOWANYMI.Lista PO nr 4 na dwóch pierwszych pozycjach zgłosiła facetów mieszkających w gminie Jeżów i do rady naszego miasta oni się załapali poprzez oszustwo. W KK jest paragraf, który mówi..."kto świadomie wprowadza w błąd w celu osiągnięcia korzyści materialnych podlega karze itd"... A gdzie ci panowie mieszkają, tzn. śpią, uprawiają ogrody i z rodzinami spożywają niedzielny rosołek można łatwo sprawdzić metodą tzw.wywiadu środowiskowego. - Pole do popisu dla prokuratora a także p. Danusi W.,którą w poprzednich wyborach, wybraną w demokratycznych wyborach,odstrzelono za to, ze jako jeleniogórzanka dorabiała się kramikiem posadowionym na miejskim gruncie - czysta paranoja, do d...z taką ordynacją wyborczą i dlatego też w żadnych wyborach udziału już nie wezmę

Sarzyniski to chyba teraz na rudo sie ufarbuje ,no może na zielono,dobrze że ja nie głosowałem na tą rade ,jezu ci ludzie tacy jak Sarzyński ,Czernow ,Pokój to już do śmierci będą zanieczyszczać to miasto .

WÓJCIK SAJNOG KUBICKI RAGIEL DUZIAK WACHOWICZ -MAKIEŁA-----WSZYSCY PO NAUKACH WE WSPÓLNYM MIEŚCIE. BRAK SŁÓW ,DLA NICH LICZY SIĘ TYLKO KARIERA POLITYCZNA ..4 LATKA PEWNEGO UTRZYMANIA Z DIETEK ZA NIERÓBSTWO JAK W KAŻDEJ KADENCJI ZAPEWNE.W NASTĘPNYCH WYBORACH WYSTARTUJĄ ZAPEWNE Z LIST SLD.PAMIĘTAJMY TO SĄ LUDZIE SPRZEDAJNI KTÓRZY TYLKO DUŻO OBIECUJĄ.SZKODA ŻE NIEMA W RADZIE PRYSTROMA.CIEKAWE JAK SPOJRZELIBY MU W OCZY

Szok! Największa bazarowa oszustka Wójcik i płaczący, zerujący na ludzkiej głupocie Szymański w Radzie Miasta. Co nas czeka? Biedne to nasze miasto

do promowania innych, niestety sam ma olbrzymiego pecha.

Po zwycięstwie Zawiły pani Czernow i H. Papaj zostaną wiceprezydentami, więc ich miejsca w radzie zajmą mecenas Grodziński i pan Wojtas.