To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pisanki i przysmaki na lwóweckim rynku

Już jutro (16 kwietnia) lwówecki rynek zamieni się w wielki kiermasz wielkanocny. Na kilkunastu wystylizowanych straganach będzie można kupić najróżniejsze wyroby i ozdoby świąteczne. To już drugi tego typu kiermasz na lwóweckim rynku.

Pisanki, kraszanki, palmy wielkanocne, koszyki chlebowe, ozdoby ze słomy i ciasta to tylko część wyrobów, które będzie mógł kupić każdy, kto odwiedzi w sobotę lwówecki rynek w najbliższą sobotę. Produkty zaoferują przedstawiciele 12 wsi z lwóweckiej gminy. Impreza zaczyna się już o godzinie 10 i ma potrwać do godziny 16. Wątpliwe jest jednak, aby w późniejszych godzinach można było coś jeszcze kupić. W ubiegłym roku po kilku godzinach stragany były już puste, a na kiermasz przyjeżdżali nawet mieszkańcy Jeleniej Góry i Bolesławca, którzy chwalili lwóweckie wyroby.

- W ubiegłym roku po raz pierwszy kiermasz wielkanocny zorganizowany był 27 marca. Był to dla nas w pewnym sensie eksperyment, ponieważ nie wiedzieliśmy czy tego typu inicjatywę zaakceptują mieszkańcy. Udało się dlatego można powiedzieć, że kiermasz wszedł na stałe do kalendarza lwóweckich imprez – mówi Ludwik Kaziów, burmistrz Lwówka Śląskiego.