To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

PiS ma plan przewrotu w powiecie

PiS ma plan przewrotu w powiecie

- Chcemy zmienić układ, który funkcjonuje tam od początku jego istnienia – zadeklarował dzisiaj Eugeniusz Kleśta z Prawa i Sprawiedliwości. Jak twierdzi, wspólnie z Platformą jest w stanie utworzyć większościową koalicję. Tyle, że PO milczy.

- Proponujemy program zmian bez żądania jakichkolwiek stanowisk. Nasi radni są osobami niezależnymi, nie pałają rządzą wejścia do czynnego funkcjonowania w zarządzie powiatu – mówił Kleśta na dzisiejszej konferencji prasowej PiS-u. - Chcemy tylko, żeby powiat wyszedł z długów, żeby zmienił swoje podejście do gmin. To, co się do tej pory działo było przez nas krytykowane w poprzedniej kadencji, ale ta krytyka zamykała się w czterech ścianach sali obrad rady powiatu.

PiS uważa, że może stworzyć koalicję większościową. Wydaje się to mało prawdopodobne, gdyż w 19 osobowej radzie SLD zdobył 7 mandatów a 3 komitet Razem dla powiatu. Oba już przed wyborami deklarowały współpracę. PiS ma jedynie 4 radnych, PO – 5.

Kleśta uważa, że jeden a nawet dwóch radnych SLD jest w stanie przyłączyć się do jego inicjatywy. - Deklarujemy 5 mandatów, Platforma ma też 5. To wystarczy – mówi.
Nie chciał powiedzieć, kto z lewicy mógłby przejść na drugą stronę.
Problem jednak w tym, że PO nie chce rządzić z ludźmi partii Kaczyńskiego.

- Złożyliśmy deklarację o chęci współpracy na ręce pana Jerzego Pokoja, ale na razie bez odpowiedzi. Wydawało nam się, że ta współpraca jest możliwa, bo szliśmy do wyborów z podobnymi hasłami zmian w powiecie. Jeśli Platforma boi się zmian, to niech to po prostu powie – apeluje Eugeniusz Kleśta.

Na dzisiejszej konferencji zaprezentowali się też nowi radni Rady Miejskiej w Jeleniej Górze z PiS-u. Nie chcieli jednak powiedzieć, czy będą próbowali stworzyć koalicję z PO, czy może przejdą do opozycji. - To będzie zależało od wyników wyborów prezydenckich, bo to zadaniem prezydenta będzie budowanie koalicji – powiedział Krzysztof Mróz. A gdyby Platforma, której do rządzenia brakuje 2 głosów, zwróciła się z propozycją współpracy? - Decyzje jeszcze nie zapadły, ale nie odrzucamy takiej możliwości – powiedział Ireneusz Łojek.

Radni nie chcieli też powiedzieć, kogo PiS poprze przed drugą turą wyborów prezydenckich. Zdradzili jedynie, czym chcieliby się zająć w radzie: Krzysztof Mróz chciałby nadal pracować m.in. w komisji statutowej, I. Łojek w komisji oświaty. Nowy radny Rafał Szymański powiedział, że chciałby wnieść odrobinę świeżości w radzie, gdyż nie zdążył przesiąknąć polityką. Chciałby zająć się promocją turystyki i rozwojem kultury.

Komentarze (17)

Niechaj pan Eugeniusz nie łudzi się ,że Jurek Pokój -jego dawniej serdeczny kolega-zmieni front i nagle wesprze PiS. Już od lat dba o to, by nikt SLD- a zwłaszcza panu staroście- nie zaszkodził.Przecie w czasie kampanii popierał tych, których kiedyś Pawluszek z Olą Wolską i Elą Sadlak odsuwali od władzy w Karpaczu a pośrednio w powiecie.

Zgadza się: PO+SLD zadbają o swoje interesy.

POzostanie mu się pogodzić z Tuskiem skoro doły chcą się brataćm albo wywali z partii rozłamowców

My ze wszystkimi się pogodzimy, byle tylko nie oderwać doopska od stołka.Przyklejeni wszystkich opcji łączcie się!

dlatego nie wchodzi do koalicji z innymi oni są prawi polacy jak stwierdził Prezes.

Szymański jest już w którejś z kolei partii i twierdzi iż nie przesiąkł ;) Chyba był z Zawiła w Unii Wolności z tego co pamiętam.

TYLKO LUDZIE Z WIELKĄ MĄDROŚCIĄ I W CELOWYM DZIAŁANIU, BEZ GRUSZEK NA WIERZBIE I GOŁĄBKÓW NA DACHU,POPIERAMY 5 GRUDNIA.

Ale buźki :0 nie ufam im :whistle:

A ja sądziłem, że przedstawiciele różnych ugrupowań skupią uwagę na celach, które zamierzają osiągnąć podczas wypełniania misji powierzonej przez Jeleniogórzan. Kto z kim po co, kiedy i dlaczego jest ważne po uprzednim ustaleniu dla osiągnięcia jakiego celu.

Trwa wielki wyścig do rządzenia (o te dwa głosy)My zrobimy wszystko jak dostaniemy to i to i jeszcze to. A gdzie obietnice przedwyborcze?. Już po wyborach to wyborców mamy gdzieś.
Pana Łojka nic nie nauczyły układy polityczne w CRR KRUS i jak został wykiwany z Dyrektora.

Klicja SLD+PO+Zbyszek nie wytrzyma próby czasu. Najwyżej 1/4 kadencji. Po roku wykrystalizuje się koalicja PO + PiS + 2 radnych z RdR + 1 radny z SLD = 12 osób. W opozycji pozostanie 6 z SLD + Zbyszek.

PO i SLD nawet jak by coś teraz próbowali zdziałać to tylko po to by jak najwięcej mieć dla siebie. A kto dostanie po du...e?
Jak zwykle my mieszkańcy bo co jak co PO i SLD w parze nie idą zaczną się żreć między sobą i nic nie będą robić. Mało to takich przykładów mamy w Polsce hm... a nawet w samej stolicy. Najgorszy układ PO+SLD. Pożyjemy zobaczymy. Zresztą mi się wydaje że SLD poprze "Razem dla Jeleniej Góry". To PO jeżeli chce być spokojna o głosy powinna gadać z 3 na liście pod względem głosów na Prezydenta czyli "WM". Bo to wszystko jest taki nie pewne. Jeżeli nie dogadają się to głosy się podzielą a wtedy może zadecydować parę głosów.Taka sytuacja nie pewna.Ale im i tak za bardzo to chyba nie zależy jak przegrają i tak mają pewne posadki w Sejmiku i w Warszawie to wcale mogą nie walczyć tak zaciekle o ten elektorat przecież Prezydentura to nie wszystko.

a kto zrobi porządek na stanowiskach(także kierowniczych), które zajmują emeryci dojąc państwo jak się da zabierając młodym szansę !!!!!!??????????

Dlaczego pisiorki zgadzają się na zasiadanie w Radzie Miasta Jelenia Góra dwóch kmiotków z mieszkających w gminie Jeżów - Te ich fałszywe meldunki w naszym mieście degradują ich jako radnych. Komitet wyborczy tej partii powinien zostać ukarany stratą tych mandatów. O sprawie tej wie Jurek Pokój i bardzo mętnie to wyjaśniał w TV DAMI, niby tam się wybudowali a są dalej jeleniogórzanami. Jednak oni tam śpią, uprawiają ogródki, tam płacą podatki. I jak ktoś mnie przekona, że będą pilnować interesów naszego miasta........

W Czerwonej Kotlinie trudno jest coś zmienić! Ale cała nadzieja w tym , że
Tuskokomuna sama się POkuna!

Szymański "kulom się nie kłania". Może on pokaże nam to oblicze prawicy, na które wszyscy czekamy...