Piotr Szumowski mistrzem młodzików

Kolejnymi sukcesami mogą pochwalić się wychowankowie MKL „12”. W międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików U-16 w lekkiej atletyce, które rozegrano na Stadionie olimpijskim we Wrocławiu, jeleniogórzanie wywalczyli cztery medale i ustanowili sześć rekordów życiowych.

Złotym medalistą mistrzostw został zwycięzca biegu na 300 metrów (czas 38,21 sekundy) Piotr Szumowski. Drugi, srebrny krążek zawodnik MKL „12” zdobył w skoku wzwyż (165 cm). To jego nowy rekord życiowy. Piotr wywalczył kwalifikację do udziału w Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego w Tarnowie (21-22 września), zwanym mistrzostwami Polski młodzików.

Z dwóch brązowych medali w pchnięciu kulą (11,58 m) i w rzucie dyskiem (35,50 m) i z dwóch „życiówek” cieszyli się Jakub Malko i jego trener Andrzej Szymański.

Blisko podium, na czwartym miejscu uplasowała się sztafeta chłopców 4 x 100 metrów w składzie: Jakub Bielecki, Kacper Gollasch, Marek Orman i Mateusz Formicki. Swój rekord życiowy w biegu na 600 m poprawiła Hania Jarocińska. Nowy wynik to 1:57,69 min. Rekordy życiowe do klubowej kroniki zapisali też sprinterzy po biegu na 100 m, Mateusz Formicki (12,52 sek.) i Kacper Gollasch (12,55 sek.).

Trenerem utalentowanych lekkoatletów w jeleniogórskim klubie jest Marek Przeorski.