To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pinior a nie Ładziński kandydatem do Senatu

Opozycyjny działacz z czasów PRL-u Józef Pinior wystartuje do Senatu z poparcia Platformy Obywatelskiej w okręgu jeleniogórskim. To spore zaskoczenie, gdyż dotąd jego nazwisko nie padało nawet w kuluarach. Platforma ogłosiła też listy kandydatów do Sejmu.

Do Senatu kandydatem PO w okręgu jeleniogórskim miał być Zbigniew Ładziński. To także było zaskoczeniem, gdyż Ładziński, choć bezpartyjny, dotąd do rady miejskiej startował z listy SLD. - Otrzymałem propozycję od Jurka Pokoja i się zgodziłem – mówił nam w ubiegłym tygodniu. Zaznaczał jednak, że ostateczne decyzje nie zapadły i że to jeszcze nic pewnego. Liczono się z tym, że aby zachować parytety, z okręgu jeleniogórskiego będzie musiała wystartować kobieta.

Tymczasem na oficjalnej liście, zatwierdzonej przez zarząd krajowy PO, widnieje nazwisko Józefa Piniora, który z Jelenią Górą ma niewiele wspólnego. To znany działacz opozycyjny z czasów PRL-u. 66-letni Pinior pochodzi z Rybnika, w latach 2004-2009 był posłem Europarlamentu z ramienia Socjaldemokracji Polskiej. W 2009 roku ubiegał się o reelekcję, ale bez powodzenia.

W Jeleniej Górze zdania są podzielone. Słychać m.in. głosy, że była to celowa akcja „spalenia” Ładzińskiego – lokomotywy wyborczej SLD. Zwykle dostawał się do rady miejskiej z imponującym wynikiem. Teraz jednak podpadł u swoich kolegów z klubu lewicy, a Platforma wystawiła go do wiatru.

PO ogłosiła też kandydatów do Sejmu. W okręgu jeleniogórsko-legnickim „jedynkę” ma Grzegorz Schetyna. Tu też jest kilka zaskakujących rozstrzygnięć. Czwarte miejsce zajmuje obecna wiceprezydent Jeleniej Góry Zofia Czernow. Ma wyższe miejsce niż obecny poseł Platformy Roman Brodniak.

Zofia Czernow to najwyżej notowana osoba na tej liście z okręgu jeleniogórskiego. Na 7 miejscu jest Iwona Krawczyk z Kamiennej Góry, listę zamyka (24. miejsce) Jerzy Łużniak.

Komentarze (13)

na senatora, lepiej nie trzeba.... masakra

coś tym ludziom z PO w głowach się pier¤¤¤¤li :woohoo:

według mnie PO robi wszystko żeby PIS wygrało wybory

PO już się zbłaźniło swoim brakiem konsekwencji i nie liczeniem się z ludźmi . Teraz czas na jeleniogórskie SLD . Weźcie i przytulcie Ładzińskiego , udowodnijcie wyborcom , że jesteście ludzcy. Przecież w tych wyborach udowadniacie, że nie macie w swoich szeregach ludzi godnych do zasiadania w ławach poselskich(Pani wdowa Szmajdzińska-jako spadochroniarz z Warszawy) , czy też senackich (Pan Ładziński -wypuszczony , a teraz wolny , bo odrzucony przez PO) . PiS ma wygraną zagwarantowaną .Ach ta bylejakość polityki w tym rejonie .

w Rybniku a nie z Jeleniej Góry. Żałosne jest w jaki sposób władze PO traktują miejscowych polityków - członków własnej partii. Jeleniogórzanie jako spolegliwi wyborcy powinni podziękować wszystkim spadochroniarzom i ich promotorom.

wolę swojego Ładzińskiego czy Zakrzewską od najwspanialszych spadochroniarzy.

to na liście jednak beda ci co ukradli kiedys 80 mln zł nie rozliczyli sie ztego ale startowac beda

najlepszym kandydatem na senatora z JG może być tylko Romek "chcę strefę" Kuty

zabawne te żale jeleniogórzan, a uwaga do dziennikarza - pinior ma 56 lat, a z dolnym śląskiem związany jest od czasu studiów we wrocławiu, co do tropiciela złodziejstwa - z 80 mln rozliczył się na zjeździe S, co do złotówki, oddał zresztą do kasy związku 50 tysięcy dolarów, w 1990 roku - fortunę;
a poza tym to oburzenie na spadochroniarzy - szmajdziński zdaje się od lat nie mieszkał w jeleniej górze tylko w warszawie:)
kompleksy, kompleksy i jeszcze raz kompleksy, lepszy swój nawet jeśli co najwyższej nadaje się na radnego sejmiku?

Twoje spostrzeżenia są trafne i brzmią jak słowotok Szarego Józka z partii lewusów.

Piniory, wdowy Szmajdzińskie lub inne PR-owskie przynęty powinny pozostać tam gdzie są.

czy mówisz o tym w białych adidasach i ciemnym garniturze?