To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Piłkarki MKS Karkonosze rozpoczęły treningi

Piłkarki MKS Karkonosze rozpoczęły treningi

Nowy sezon I ligi kobiet zostanie zainaugurowany 26 września 2020 roku. Od poniedziałku, 10 sierpnia do 24 sierpnia 2020 roku, potrwa obóz przygotowawczy szczypiornistek MKS Karkonosze: zespołu seniorek oraz wszystkich grup młodzieżowych. Treningi wydolnościowo – siłowe dwa razy dziennie zaplanowano na obiektach jeleniogórskiego Parku Sportowego „Złotnicza” (hala, sala zapaśnicza, stadion) i w górach.

Dobrym sprawdzianem formy piłkarek ręcznych może być rywalizacja w dniach 21 – 23 sierpnia w tradycyjnym, międzynarodowym turnieju w Pradze. Wezmą w nim udział drużyny z Niemiec, Słowacji, Austrii, Czech i Polski. Z Karkonoszy odeszły Emilia Kowalik, Weronika Weber, Karolina Kanicka i bramkarka Sara Michalewicz. Na studia wyjechały Magdalena Starczyk i Maja Wrotniewska. Ostateczny skład zespołu I ligi na sezon 2020/2021 nie jest jeszcze znany, gdyż trwają klubowe rozmowy z zawodniczkami. Do ekipy z zaplecza Superligi zostały dołączone młode i utalentowane wychowanki klubu: Marika Klimaszewska (rocznik 2000), Dominika Jurgielewicz, Martyna Zięba, Marcelina Warchoł i Aleksandra Kołecka (wszystkie z rocznika 2002) oraz Patrycja Wołoszczak (2004).

Zgodnie z decyzją Polskiego Związku Piłki Ręcznej w nadchodzącym sezonie szczypiornistki z klubów I ligi kobiet zagrają w trzech grupach A, B i C (razem 29 zespołów), a nie jak poprzednio, w dwóch grupach. To pozwoli na uniknięcie dalekich i kosztownych wyjazdów, a tym samym na mniejsze obciążenie klubowego budżetu. W grupie B rywalkami „biało - niebieskich” będą ekipy z minionego sezonu: MTS Żory, SPR Olkusz, KS Zgoda Ruda Śląska, AZS AWF Handball Wrocław, KS Cracovia 1906 Kraków, SPR Gliwice, a także rezerwy chorzowskiego KPR Ruch z ekstraklasy, ChKS PŁ Łódź i UKS Dziewiątka Legnica.

W pierwszej rundzie jeleniogórzanki pięć meczów I ligi rozegrają w roli gospodyń, na cztery potyczki wyjadą kolejno do Wrocławia, Rudy Śląskiej, Olkusza i Krakowa. Najpierw, 26 września, „Karkonoszki” powalczą u siebie z gliwickim SPR-em. Następne mecze zagrają z łódzkim ChKS Pł (17 X), Ruchem II Chorzów (7 XII), MTS Żory (21 XI) i w ósmej serii dolnośląskie derby z UKS Dziewiątka Legnica (9 01 2021 r.).

Dofinansowanie szczypiornistek w II półroczu 2020 r. z kasy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze (główny sponsor MKS Karkonosze) jest znacznie niższe – 133 tys. złotych. To o 139.650 złotych mniej niż wnioskowano i o 154 tys. złotych mniej od podanej we wniosku wartości zadania. Zdecydowanie wielkość dotacji będzie miała wpływ na tegoroczny skład zespołu „Karkonoszek” w I lidze. W klubie nie ukrywają, że będą mogli skorzystać z ograniczonej liczby szczypiornistek.

Więcej o piłkarkach ręcznych Karkonoszy przed startem sezonu w Nowinach Jeleniogórskich z 11 sierpnia 2020 r.