Piłkarki KPR-u bliżej I ligi?

Jeleniogórski zespół doznał drugiej z rzędu porażki w fazie play out o utrzymanie w PGNiG Superlidze kobiet i spadł na ostatnie dwunaste miejsce w tabeli. W 26. kolejce KPR przegrał w Kościerzynie z ekipą UKS PCM 26:30 (15:13) i do Kaszubek traci dwa punkty.

W niezwykle ważnej dla obu drużyn konfrontacji podopieczne trenera Mirosława Saneckiego prowadziły do przerwy różnicą dwóch trafień. Po zmianie stron gospodynie zdobyły aż dziewięć goli z rzędu i na trzynaście minut przed końcowym gwizdkiem wygrywały 24:17. W teamie trenera Dariusza Męczykowskiego brylowały na boisku Martyna Borysławska (na zdjęciu z piłką) – 8 bramek, Adrianna Górna 6 i Karolina Mokrzka 5. W ostatnich minutach szczypiornistki KPR-u próbowały odrobić straty, ale tylko je zmniejszyły. Dla pokonanych jeleniogórzanek bramki strzeliły siostry Anna i Małgorzata Mączka 8, Joanna Załoga 7, Sabina Kobzar 5, Aleksandra Uzar 2, Oktawia Bielecka, Martyna Michalak, Tetiana Bilenia i Natalia Winiarska po 1.

Przed KPR-em ostatnie dwa decydujące mecze o zajęcie jedenastego miejsca. Oba muszą zakończyć się zwycięsko. Ponadto trzeba liczyć na potknięcia rywalek z Kaszub i Ruchu Chorzów.