To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pijany pchał samochód

Nietrzeźwego kierującego zatrzymała kilka dni temu straż miejska. - Kiedy podjechali strażnicy, mężczyzna pchał samochód – mówi Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie od policji – mówi rzecznik straży. W okolicach skrzyżowania alei Wojska Polskiego z ulicą Mickiewicza miał jechać samochodem pijany kierowca. - Kiedy na miejsce podjechał patrol, za kierownicą siedziała kobieta, a mężczyzna pchał samochód – opowiada A. Wilimek. - Był kompletnie pijany, twierdził, że nie jechał.

Kiedy strażnicy chcieli go wylegitymować, ten rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze obezwładnili go. - W trakcie czynności kobieta siedząca za kierownicą przyznała, że to mężczyzna prowadził ten samochód a jej kazał wsiąść tylko na chwilę – mówi A. Wilimek.

Pijany kierowca został przewieziony do policyjnej izby dla zatrzymanych. Jak się okazało, był już notowany w związku z jadą po pijanemu. Teraz stanie przed sądem, straci prawo jazdy i grozi mu nawet do 2 lat więzienia.
 

Komentarze (9)

proponuję o ukaranie też kobiety,że wsiadła do samochodu z pijanym kierowcom,czyli godząc się na jazdę pod wpływem alkoholu.

On jest niewinny,tylko pchał bo kobieta Go poprosiła,spełnił dobry uczynek.I bądż tu dobry.

didi masz rację. Ta kobieta :silly: za jazdę z pijanym kierowcom, powinna przyjąć taka karę z gonościom osobistom :lol:

Niczego mu nie udowodnią. A jeszcze poproszą go o instruktaż na ciężkie czasy, kiedy strażnikom skończy się kasa na paliwo (czyli pod koniec roku budżetowego).

To wszystko nie prawda!!!!!! Do tego autka przez omyłke zalałem denaturat / jestem cepeeniarzem z wieloletnim stażem , ale zdażyło mi się pierwszy raz , czego serdecznie żałuję !!!!!!Zanim się zorientowałem. auto odjechało/ chyba samo- bo w środku nie było nikogo/ gościu chciał pomóc pojazdowi na rauszu!!!! Właśnie przypadkowo przechodził wraz z żoną obok pojazdu, który to zatrzymał sie na skrzyżowaniu , tym samym byłby spowodował zagrożenie drogowe.