To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pieszym lżej, kierowcom trudniej na Zabobrzu

Pieszym lżej, kierowcom trudniej na Zabobrzu

Nie jeździjmy na pamięć przez ul. Bacewicz na jeleniogórskim Zabobrzu. Zamontowano tam wysepki dla pieszych.

To po to, by poprawić bezpieczeństwo przechodniów. Co prawda przejścia na drodze są dobrze oświetlone, ale wielu kierowców jeździ tamtędy zbyt szybko i na pamięć. W przeszłości dochodziło tam do potrąceń, kilka lat temu miał miejsce śmiertelny wypadek.

Ułatwienia dla pieszych oznaczają w tym przypadku utrudnienia dla kierowców. Jadąc od skrzyżowania z al. Jana Pawła II w kierunku ul. Bacewicz prowadzą dwa pasy. Dotąd to kierowcy jadący prawym pasem musieli zjechać do środka, teraz jest odwrotnie: z lewego pasa trzeba zwolnić i zjechać na prawy, by ominąć wysepkę.

Fot. Łukasz Płocki
 

 
Pieszym lżej, kierowcom trudniej na Zabobrzu
Pieszym lżej, kierowcom trudniej na Zabobrzu
Pieszym lżej, kierowcom trudniej na Zabobrzu
Pieszym lżej, kierowcom trudniej na Zabobrzu

Komentarze (6)

No i bardzo dobrze że utrudnienia dla kierowców rajdowców...Jak chcą tak szybko jeździć to na torze wyścigowym...Robić konkurencję Kubicy.A poza tym nie ma co tak się spieszyć do św.Piotra...

Wrescie powinno byc wiecej takich utrudnien moze by wrescie nauczyli sie jezdzic Bylam swiadkiem jak na ul.BACEWICZ tu przy kwiaciarni za postojem we wtorek szla mlodziez na zakonczenie roku i z jednej strony kulturalni kierowcy zatrzymali sie na pasach i te mlodziez przepuscili ale z drudiej strony jadacy kierowca nawet nie zwolnil tylko przez okno zaczol wyzywac te mlodziez to jest ****stwo wolajace o pomste ale niestety duzo kierowcow nie zwaza uwagi na pieszych

I CO Z TEGO ŻE SĄ UTRUDNIENIA ZAWSZE ZNAJDZIE SIĘ JAKIŚ DEBIL KTÓRY PRZEJEDZIE NA PASACH PRZED NOSEM PIESZEGO LEPIEJ BY ZMIENILI KOLEJNOŚĆ ZAPALANIA ŚWIATEŁ ZIELONYCH ŻEBY PIESZY MÓGŁ NORMALNIE PRZEJŚĆ BEZ STRACHU A KIEROWCA PRZEJECHAĆ BEZ WYMUSZANIA.

A dlaczego nie przemalowali linii rozdzielających pasy ruchu na ul. Bacewicz ??
Jadąc od JPII zgodnie z istniejącymi liniami wjeżdża się prosto na nową wysepkę !!

A linie na jezdni prowadzą prosto na nową wysepkę, jeżeli jedziemy od JPII.