Pierwsze zwycięstwo KPR-u!

KPR Jelenia Góra - Olimpia Beskid Nowy Sącz

Piłkarki ręczne KPR-u Jelenia Góra przełamały niemoc i w meczu 4.kolejki PGNiG Superligi Kobiet pokonały Olimpię-Beskid Nowy Sącz 30:27. Było to pierwsze zwycięstwo podopiecznych Małgorzty Jędrzejczak w tym sezonie.

Mecz był wyrównany od początku i żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej, jak trzybramkowej przewagi. Początek należał do Beskidu, który po 5 minutach prowadził już 4:1, ale później przypomniała o sobie Michalak, która zdobyła dwa gole. Jednego dołożyła Winiarska i zrobił się remis. Jeleniogórzanki w 39 minucie wyszły na prowadzenie 19:18 po golu Lidii Żakowskiej z karnego i tego prowadzenia nie oddały już do końca. Nie oznacza to jednak, że wygrały w cuglach, rywalki cały czas miały kontakt i przy odrobinie szczęścia nawet mogły wygrać. Obie drużyny popełniły w tym spotkaniu sporo strat, ale na szczęście to podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak schodziły z parkietu z podniesionymi głowami.

KPR Jelenia Góra – Olimpia Beskid Nowy Sącz 30:27 (15:13)

kary: 8 – 14 min.

KPR: Kozłowska, Demiańczuk – Żakowska 7, Skalska 6, Wiertelak 5, Michalak 5, Winiarska 3, Buklarewicz 2, Tomczyk 2 oraz Uzar, Grobelska.