To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Piętnasty prezydent Rotary Clubu

Piętnasty prezydent Rotary Clubu

Artur Niewęgłowski został nowym prezydentem rotarian z Jeleniej Góry (dystrykt 2230). W klubie od sześciu lat, dwa lata pełnił funkcję sekretarza. Zawód wyuczony to inżynier mechanik, jego firma produkuje opakowania kartonowe. Artur Niewęgłowski jest żonaty, ma dwójkę dorosłych synów. Uroczyste przekazanie władzy w Rotary Clubie na roczną kadencję odbyło się w Pałacu Staniszów. Insygnia przekazał Adam Czajkowski.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Tytuł honorowego członka RC przyznano Lesławowi Mandrakowi. Specjalne klubowe podziękowania otrzymali Małgorzata Czajkowska, Mieczysław Ligęza, Bogusław Wojdak, Artur Niewęgłowski i Andrzej Ślazyk. Ten ostatni został wybrany wiceprezydentem. Sekretarzem nowych władz jest teraz Wojciech Chadży, skarbnikiem Zbigniew Formicki, mistrzem ceremonii Mieczysław Kodź. Na nową funkcję Strażnika Tradycji powołano Witolda Musiałowskiego. Od kilku lat Strażnikiem Godła jest Wacław Dzido.

Ustępujący, czternasty prezydent Rotary Clubu Jelenia Góra, Adam Czajkowski przypomniał najważniejsze dokonania i zdarzenia z bogatej i ciekawej kadencji. Podkreślił, że od 1905 roku misją rotarian była i jest służba na rzecz innych, ponad potrzeby własne.

- Rotary Club to coś, co zwykłym ludziom pozwala robić rzeczy niezwykłe. Umożliwia zdziałać coś więcej ponad swoją codzienność. Rotary pozwala otworzyć serca na ludzi, których inaczej mogliśmy nigdy nie spotkać, ofiarować im miłość i przyjaźń poprzez wzajemną pomoc. Jako rotarianie staramy się pomagać innym, czerpiąc przyjemność i satysfakcję z robienia tego, co właściwe. Tymi słowami zakończył pierwsze wystąpienie nowy prezydent RC Artur Niewęgłowski, który deklarował kontynuację dotychczasowych akcji charytatywnych i nowe pomysły.

Na uroczystość zaproszono aktywną w działaniu młodzież z Interactu Clubu z kowarskiego ZSO. Podziękowania i prezenty wręczono absolwentkom liceum, Ani Łubińskiej i Asi Bednarz. Prezydencką władzę Karolina Kurpiel przekazała Patrycji Rajch. Za pomoc i opiekę nad Interactem młodzi rotarianie przekazali ufundowany przez nich pamiątkowy upominek dla Gubernatora Dystryktu 2230 (Polska, Ukraina, Białoruś), Piotra Wygnańczuka.

Komentarze (6)

"jego firma produkuje opakowania kartonowe" mam nadzieję, iż to nie jest firma kartonaży w Jeleniej Górze? która obecnie nie jest wypłacalna, ludzie są na postojowym i firmie grozi upadek? bo to to raczej nie jest honorowa sprawa...

To inna firma z siedzibą na Zabobrzu.

Zapraszam na stronę http://rotary.org.pl/