To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Perski Izerski Jarmark w Kopańcu

Perski Izerski Jarmark w Kopańcu

Ostatnią w tym sezonie edycję Perskiego Izerskiego Jarmarku w Średniowiecznej Osadzie Kopaniec (Farma 69)  zaplanowano na niedzielę, 20 września, w godz. 11:00 – 17:00. W programie giełda staroci, sprzedaż i wymiana używanych ubrań, książek, płyt i bibelotów, gry, zabawy i warsztaty dla dzieci, kuchnia regionalna; warsztaty artystyczne i ekologiczne, zdrowa żywność od miejscowych rolników, loteria fantowa.

Jarmark jest nie tylko lokalną platformą sprzedaży rękodzieła, staroci oraz ekologicznej żywności prosto od rolników, ale przede wszystkim  okazją do kreatywnego spędzenia czasu na powietrzu, pośród nietuzinkowych ludzi i rzeczy.
Na Perskim Izerskim będzie można: kupić i sprzedać to, co trudno znaleźć  w sklepach - warzywa, owoce, sery, kasze, mąki, oleje, przetwory, miody – wszystko od miejscowych rolników, a także różnorodne rękodzieło, które powstaje w małych pracowniach rozrzuconych w okolicznych wsiach i miastach; spróbuować izerskiej kuchni, w której są wegańskie ciasta, pyszne zupy, podpłomyki; napić się niespiesznie parzonej kawy i spróbubować kompotu gotowanego z tego, czym w danym dniu obdarzyła gospodarzy natura; wymienić się ciuchami, biżuterią, książkami, płytami, zabawkami, bibelotami - jednym słowem tym wszystkim, co komuś już nie jest potrzebne, ale może przydać się jeszcze komuś innemu; wziąc udział w warsztatach artystycznych, grach, zabawach i konkursach nie tylko dla dzieci. Wszystko to w przestrzeni niezwykłej, w której czas płynie nieco inaczej, a może się nawet zatrzymał.

- Jeśli chcecie z nami powitać jesień, zapraszamy i czekamy! - zapewniają organizatorzy. - Wszystko po to, by dobrze się bawić, pożytecznie spędzić czas, wesprzeć sąsiadów i tym samym lokalną ekonomię społeczną.