To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Parkuj w zaspie i płać

Parkuj w zaspie i płać

- Tylko pieniądze potrafią pobierać, ale odśnieżyć to już nie ma komu – denerwują się kierowcy, którzy chcą zaparkować w mieście. Strefy płatnego parkowania są zasypane śniegiem, zarządca uparcie twierdzi, że są sukcesywnie odśnieżane. Pytanie, które?

- Chciałam zaparkować, ale auto utknęło w zwałach śniegu – mówi nam Maria Konopas, która próbowała stanąć przy ul. Curie Skłodowskiej. Zdenerwowana kobieta musiała prosić o pomoc innych kierowców, by wypchnęli jej auto z zaspy.

Podobnych skarg w ostatnim czasie mieliśmy więcej. - Ledwo tu wjechałem – pokazuje pan Roman Kozłowski, kierowca z Cieplic. Parkował przy ul. Okrzei. - To, że są tu zwały śniegu nikomu nie przeszkadza. Gdybym jednak nie wykupił biletu, od razu pojawiłby się kontroler i wypisał mandat – mówi złośliwie.

Podobnie sytuacja wygląda w innych miejscach miasta. Jak mówią ludzie, parkingi nie były sprzątane od pierwszych opadów śniegu. - Śnieg ubiły parkujące auta, nic więcej – mówi Roman Kozłowski.

Jak dowiedzieliśmy się z Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, utrzymaniem stref zajmuje się Projekt&Parking, który pobiera opłaty od kierowców. - Utrzymanie letnie i zimowe było w specyfikacji – mówi nam Jerzy Bigus, zastępca dyrektora MZDiM-u.

Z kolei prezes MPGK Michał Kasztelan potwierdził nam, że nie otrzymał w tym roku zlecenia na utrzymanie parkingów.
- I nie otrzyma, gdyż mamy podpisaną umowę z inną firmą – mówi Przemysław Januszak, manager ds organizacji firmy Projekt&Parking. Twierdzi on, że parkingi są odśnieżane na bieżąco. - Dzisiaj być może jeszcze nie są uprzątnięte, gdyż dopiero co przestało padać. Mam informację, że po pierwszych opadach strefy były czarne – powiedział nam dziś rano.

Tyle, że Januszak jest w Poznaniu, a kierowcy tu na miejscu i widzą, że jest inaczej. - Są sprzątane sukcesywnie. Być może akurat te, które państwo widzieliście, jeszcze nie były sprzątnięte – brnął dalej.

Nie potrafił jednoznacznie powiedzieć, czy kierowcy będą mogli liczyć na jakieś ulgi w opłatach za parkowanie na zasypanych strefach i jakie konkretnie. - Pewnie tak. Muszę się skontaktować z biurem i dowiedzieć, jak wygląda sytuacja – mówi.

Niżej kilka zdjęć płatnych parkingów w Jeleniej Górze (ul. Klonowica, Grottgera, Curie-Skłodowskiej). Chcielibyśmy wierzyć, że to jedynie nieodśnieżone miejsca w mieście.

 

 
 
Parkuj w zaspie i płać
Parkuj w zaspie i płać
Parkuj w zaspie i płać
Parkuj w zaspie i płać

Komentarze (11)

Po raz kolejny nasze miasto zostało wydymane. A Maciejowa ? Dla Pana Kasztelana, ulica "za rzeką" w Maciejowej nie istnieje. Dzisiaj sie tam paliło i straż nie miała jak przejechać !

Kolejny przykład niekompetencji obecnego (do niedzieli) włodarza miasta. A urzędnicy w magistracie zachowują się typowo, jak Piłat.

Popieram Grega. Maciejowa to zapomniana dzielnica dla włodarzy. Ulica Witosa (za rzeką) odśnieżana jest przez jednego z mieszkańców, który małym traktorkiem robi co może, aby sąsiedzi mogli się po niej poruszać. Pytam - co robi MPGK??????? Za co płacimy nasze podatki???????

MPGK okrada nasze podatki niech sie wezmom do roboty lesery a nie na dziubdziuś siedzom

ten pan co odsnierza w maciejowej tym traktorkiem to MPGK powino mu zwrucic za paliwo

Trzeba wysłać panu Januszkowi te zdjęcia i niech sam oceni. ul Norwida jeszcze ani razu nie była odśnieżana.

Jelena Góra nadaje się do wszystkiego tyklo nie do zamieszkania :angry:

Umowa została podpisana na odsnieżanie ze schroniskiem Brata Alberta od świetych.Typowy przekret między Obrębalskim a Gałką.

Pani Kierownik się zdziwi w sądzie.
Na dzień dzisiejszy ma już parę wniosków o ukaranie. Pozdrawiam bardzo "sympatyczną i kompetentną" obsługę biura na Piłsudskiego 6. Barejada nic dodać nic ująć.

Co za kompromitacja :

sam napisał:
ten pan co odsnierza w maciejowej tym traktorkiem to MPGK powino mu zwrucic za paliwo