To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Parkridge ma kłopoty – nie będzie Focus Mall

Parkridge ma kłopoty – nie będzie Focus Mall

Spółka Parkridge jest w stanie upadłości – dowiedzieliśmy się z dobrze poinformowanego źródła. Co w tej sytuacji z obiecywaną od lat galerią handlową w Jeleniej Górze?

- Kilka dni temu brytyjski deweloper ogłosił upadłość – zapewnia nas jeden ze znanych jeleniogórskich samorządowców. Powołuje się na własne źródła.

Próbowaliśmy potwierdzić tę informację, ale w warszawskiej siedzibie Parkridge od wczoraj nikt nie odbiera telefonów. Napisaliśmy też maila do osoby odpowiedzialnej za kontakty z mediami, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Z jednego z zachodnich portali internetowych można dowiedzieć się, że upadłość spółek Parkridge Holdings Ltd i Parkridge Gate Developments Ltd nastąpiła 24 sierpnia i że powołano już ich administratorów.

Wiadomo też, że tuż przed upadłością, na początku sierpnia, konta Parkridge w Wielkiej Brytanii zajął komornik.

Na razie nie wiadomo, jak przełożą się kłopoty brytyjskiej spółki na jeleniogórskie realia, ale raczej pewne jest, że galeria Focus Mall nie powstanie w terminie. Jeśli w ogóle powstanie. Pytanie tylko, czy w Jeleniej Górze ktoś jeszcze w to wierzył?

.
Na zdjęciu - prezes Parkridge Jarosław Fijałkowski podpisuje deklarację o budowie galerii. Trafiłą ona do tuby, która została zamurowana na miejscu budowy. Był to czerwiec 2010r.

Komentarze (13)

Czy miasto w końcu podejmie jakieś działania dotyczące np. kar umownych, podatków itp.?
Zresztą zaraz okaże się, że nie ma komu tych kar wlepiać.

To było do przewidzenia, gdyby mieli zamiar budować to prace rozpoczęliby już dawno. Brak jakichkolwiek działań i notoryczne przekładanie terminów rozpoczęcia prac wyraźnie sugerowały, że coś jest nie tak.
W Jeleniej Górze nie ma galerii handlowej z prawdziwego zdarzenia, są małe galeryjki przy hipermarketach oraz Pasaż Grodzki. Na szczęście w trakcie budowy jest Galeria Centrum.
Ja osobiście bardzo lubię robić zakupy w galeriach handlowych, bo wchodzę do jednego budynku i kupuję w nim wszystko, co jest mi potrzebne. Dodatkowo to zwiększa konkurencję, więc im więcej sklepów tym można będzie liczyć na atrakcyjniejsze wyprzedaże.

i po co czarowali ludzi, po co była wyłącznosc na multikino w Jeleniej Górze? miasto powinno teraz z prędkością światła odebrać teren dziadom, sprzedać kolejnej firmie i podpisać poważną umowę o budowie galerii

Prawdziwa perełka: "Parkridge Brama Development" zamiast "Parkridge Gate Development".

HEHEHEHE HIHIHIHI

No to czas przeflancować tam "Florę" i będzie git.

KINA chcę porządnego, a nie kolejnej pustej galerii !!!!

Tam będzie centrum komunikacyjne JG - autobusy (MZK/PKS/przewoźnicy prywatni), pociągi (PR/IC/KD/DB/CD/Viamont), szybka kolej miejska, metro (w tym łącznik z lotniskiem międzynarodowym). Będzie tam także możliwość wypożyczenia roweru i pozostawienie samochodu. Wszystko ma powstać do 2020r. (lotnisko 2024r.). :))

.......

Źródło: samorządowiec

Piękny komentarz - ten z lotniskiem i metro!
Gratuluję poczucia humoru. ubawiłem się lepiej niż na Kabaretonie z udziałem ANI MRU MRU. A były prezydent powinien był się teraz przechcić na "Obiecalski" albo "Obrzygalski" - wielki doktor wizjoner!!!
Bufon Pustosłowy.

Nic dziwnego, że JG upada, skoro mamy takich mądrych mieszkańców... Winić byłego prezydenta za upadek inwestora, to nawet nie wymyśliłby gołąb, a jak wiadomo to niezbyt rozgarnięty ptak...

Może i prezydent mógł lepiej sprawować swój urząd, ale nie odpowiada też za złą pogodę w kotlinie...