To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Parking w Cieplicach już gotowy

Parking w Cieplicach już gotowy

Dobra wiadomość dla turystów, a także mieszkańców Cieplic. Parking przy ul. Podgórzyńskiej jest już gotowy. W trakcie budowy jest drugi z placów, przy ul. Oskara Langego.

Plac przy ul. Podgórzyńskiej został wyremontowany. Wymieniono nawierzchnię, zamontowano oświetlenie, są oznaczone miejsca dla autokarów i samochodów osobowych a także tzw. koperty.

- Wykonawca jeszcze nie zgłosił nam placu do odbioru, ale budowa praktycznie już się zakończyła, to sporo przed czasem – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Plac przy Podgórzyńskiej może pomieścić 10 autobusów i 41 aut osobowych.
Parkingi budowane są w ramach projektu budowy szlaku cysterskiego. Ma on prowadzić m.in. przez Lubiąż, Jelenią Górę, Krzeszów, Kamieniec Ząbkowicki. Miasto Jelenia Góra ma ponad 16% udziałów w projekcie.

W ramach projektu unijnego w Jeleniej Górze ma powstać także punkt informacji turystycznej oraz infokiosk z dostępem do internetu.

O projekcie szerzej piszemy TUTAJ.

 
Parking w Cieplicach już gotowy
Parking w Cieplicach już gotowy
Parking w Cieplicach już gotowy

Komentarze (4)

plan przygotował chyba jakiś "geniusz":
- miejsca dla inwalidów są w najbardziej oddalonym od wejścia i wyjścia miejscu;

- wyjście z parkingu mija się z parkową ścieżką o 40 metrów więc wszyscy chodzą po trawniku.
Nawet nie potrafię wyobrazić sobie przyczyn tych dziwnych rozwiązań.

nie ma żle - jest też żle ! i jak tu wszystkim dogodzić ? :angry:

mam następujące pytanie: co z odprowadzeniem wód opadowych z powierzchni parkingu. Jak widać projektant tego nie przewidział, czyli zakłada że nie będzie padał deszcz w tym rejonie. Nie wykonano żadnego spadku zapewniającego spływ wody i nie ma również żadnych kratek ściekowych. Nie zamontowano żadnych koszy na śmieci.

Anita widać, że nie byłaś na tym parkingu. Kratki ściekowe są, widać jedną na ostatnim zdjęciu. Lepiej popatrz, zanim zaczniesz g****o się wypowiadać, bo się ośmieszasz, widać, że nie masz pojęcia o czym mówisz.