To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Palikot o religii i Duchu Świętym

Palikot o religii i Duchu Świętym

Janusz Palikot, do niedawna poseł Platformy Obywatelskiej, odwiedził Jelenią Górę i spotkał się ze zwolennikami i osobami ciekawymi jego poglądów, które budzą tyle kontrowersji wśród polityków. Wczorajsza wizyta to fragment ogólnopolskiego projektu zakładania nowej partii Ruch Poparcia i budowy stowarzyszenia Ruch Poparcia Janusza Palikota.

Na spotkanie w restauracji Orient Express przyszło kilkaset osób, którzy cierpliwie czekali na głównego aktora. Janusz Palikot spóźnił się kilkanaście minut z powodu warunków na drodze. Z marszu wszedł na scenę i zaczął przedstawiać swój pogląd na współczesną Polskę. Jego opis był miażdżący dla rządu, posłów i innych instytucji państwowych. Mówił między innymi o felernie budowanych autostradach, które według niego, zaczną się rozsypywać po kilku latach.

Mówił o źle działającym państwie, gdzie urzędnik jest najważniejszy, a obywatel może jedynie prosić. – To musi się zmienić, gdyż urzędnik jest od tego, żeby żyło się nam lepiej i wygodniej. A teraz to oni żyją lepiej od innych – mówił do słuchaczy.

Sporo miejsca poświęcił stosunkom państwa z kościołem. Mówił, że nauczanie religii należy wyprowadzić ze szkoły, że należy skończyć z hojnymi dotacjami do kościoła.

- Donald Tusk zapowiada likwidację komisji majątkowej – tłumaczył – to wielka granda i kolejny ukłon w kierunku kościoła. Jej decyzje powinny zostać anulowane. Kościół dostaje to co było kiedyś własnością ludzi, którzy nie mogą się doczekać zwrotu zagrabionych majątków.

Mówił też o sprawie sądowej jaką wytoczył mu poseł Arkadiusz Mularczyk z PiS o znieważenie Ducha Świętego. - Sprawa została umorzona po tym, gdy zażądałem wezwania poszkodowanego – opowiadał Janusz Palikot. – Ale to, że prokurator przyjął takie zawiadomienie jest już groźne.

Powodem, dla którego pojawił się w Jeleniej Górze jest budowa nowej partii politycznej i samorządowego stowarzyszenia, Ruch Poparcia Janusza Palikota.
- Jestem zaskoczony tym, jak szybko powstają struktury mojego ruchu – mówił – stowarzyszenie najszybciej rozwija się na Dolnym Śląsku, w Lubuskiem, Zachodniopomorskiem, Śląskiem. Na pewno za rok wystartujemy w wyborach parlamentarnych – zapewniał Janusz Palikot.

Na widowni widać było wielu działaczy i aktywistów, którzy już byli w kilku partiach. Czy znajdą swoje miejsce u boku Janusza Palikota?

ZOBACZ ZDJĘCIA

Komentarze (8)

Janusz Palikot - Stańczyk polskiej sceny politycznej... chyle czoła.

Nie jest finansowany z naszych podatków to plus. Ale walka z najpotężniejszą światową
partią, założoną ponad 2000 lat temu przez szczególnego obywatela narodowości żydowskiej - to porywanie się z motyką na księżyc. Popieram - kiedyś trzeba zacząć.

Jestem przekonana,że to już najwyższa pora aby oddzielić sprawy państwa od spraw kościelnych.
Zgadzam się,że likwidacja komisji majątkowej to zamiatanie tego co "cuchnie"
pod dywan,według mnie działalnością tej grupy osób powinna zająć się prokuratura!!!!!!
Czas skończyć z wszechobecną obłudą,sprawa religii jest sprawą indywidualną każdego człowieka,nie może być wykorzystywana do walki politycznej{obrońcy krzyża} to nie etyczne.

wstydze się że ludzie pokroju Pana Palikota są w Jeleniej Górze .Naszczęscie nie jest ich wielu.Wsyd dla Polski,

skąd ty się urwałeś chyba niejesteś obywatelem tego świata tylko diabła

o czym ty mówisz.Dlaczego obrażasz chsześcijaństwo.Czy ty będziesz żyć wiecznie.Zal mi cię

Palikot-wstyd mi za takich ludzi jak on i jemu podobni

Po pierwsze - nie życzę sobie żebyś się za mnie wstydził, bo popieram Janusza Palikota i jestem członkiem "Ruchu Poparcia Palikota".
Co się zaś tyczy życia wiecznego, to proponuję pozostawić bliźnim możliwość zadbania o tę kwestię. Poza tym kto powiedział, że jedynie powiązanie z KK zapewni raj?