W wygaszanym Gimnazjum Nr 2 trwa przystosowywanie sal do potrzeb najmłodszych uczniów, którzy już za miesiąc rozpoczną w tej szkole naukę. Pod uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7 modernizowane są np. sanitariaty. Remontowana jest świetlica i część jadalni, jak również pomieszczenia techniczne. Przypomnijmy tylko, że od nowego roku szkolnego w budynku przy ulicy Sudeckiej będą się mieścić nie dwie jak dotychczas, ale już trzy szkoły tj. Gimnazjum Nr 2, Szkoła Podstawowa Nr 7 i Centrum Kształcenia Ustawicznego. Równie zaawansowane prace trwają już w dawnym Zespole Szkół Licealnych i Usługowych przy ulicy Leśnej, gdzie wydzielane jest tzw. prosektorium, czyli laboratorium weterynaryjne. Odświeżane są także klasy. Mimo to i tak największe zmiany zachodzą w przyległej do szkoły bursie, do której przeniosą się uczniowie z podobnego obiektu z Sobieszowa. Zanim tak się jednak stanie gruntowny remont przejdzie drugie piętro ich nowego lokum, gdzie wymieniona zostanie stolarka okienna, drzwiowa, wykładzina oraz instalacja elektryczna.
W wielu szkołach kontynuowana jest termomodernizacja. I tak Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące zyskają nowe okna. Termomodernizacje przechodzi też popularny Mechanik i Szkoła Podstawowa Nr 2, w której prace skupiają się głównie na poprawie CO i elewacji. Docieplany jest także budynek i strop w popularnym „Okrąglaczku” na ulicy Tuwima.
Z nowego boiska do piłki nożnej ucieszą się uczniowie zabobrzańskiego Gimnazjum Nr 4, a ich rówieśnicy z trójki z wielofunkcyjnego. Niecałe cztery tygodnie na zagospodarowanie terenu zostało także Zespołowi Szkół i Placówek przy ulicy Grottgera, gdzie ma powstać plac zabaw, nowe ogrodzenie i droga dojazdowa. Poprawiony zostanie także system wentylacyjny wewnątrz budynku.
Wszystkie remonty mają się zakończyć równo z wakacjami. Część z nich odbywa się tzw. własnym sumptem, czyli przy udziale konserwatorów szkolnych.
Komentarze (3)
DOLNOŚLĄZAK. Pytania do Domagały - magistrackiego oświatowego.
1. Jak przebiegają prace remontowe w szkole klerykalnej, która powstaje w murach klasztornych i 1 września zainauguruje swoją działalność?
2. Czy w szkole, organizowanej przez wielebnych, będzie obowiązywało czesne?
3. Czy finansowanie szkoły klerykalnej będzie ze środków publicznych?
4. Ile, w ostatnich 6 latach, pieniędzy wydano-z inicjatywy PO-na remont 7 ?
5. Dlaczego wielebnym nie zaproponowano, prowadzenie szkoły w budynku po 7?
6. Jakie są zamierzenia Ratusza wobec budynku szkolnego po zlikwidowanej 7?
7. Czy Domagała, z inicjatywy którego przeprowadzono reformę, dalej zamierza być aktywista partyjnym SLD?
8. Czy Domagała zna założenia programowe ruchu lewicowego?
Termomodernizacji w SP5 jakoś nie widać, a miała być :-(
w czym ta popularność Mechanika i Okrąglaczka ? bo nie bardzo rozumię? a co z remontami innych obiektów Oświatowych? np przedszkoli?