To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ostre słowa na konferencji PiS

Ostre słowa na konferencji PiS

Finanse i infrastruktura są w katastrofalnym stanie, polityka zagraniczna to pasmo klęsk, rząd cechuje wyjątkowa pycha, w dodatku mamy najbardziej kontrolowane media ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Tak wygląda Polska zdaniem profesora Ryszarda Legutki z PiS-u, który dzisiaj w Jeleniej Górze przekonywał, dlaczego nie powinno się głosować na Platformę Obywatelską.

Europarlamentarzysta PiS-u długo próbował obrzydzać rząd Platformy Obywatelskiej. - Jesteśmy najbardziej podsłuchiwanym krajem w Unii Europejskiej – mówił Ryszard Legutko. - Mamy najbardziej kontrolowane media, najmniejszy z krajów Unii Europejskiej dostęp do informacji publicznej.

Dodał, że władza jest władzą zdemoralizowaną. - Platforma to byli pieszczoszki, zaczynali z wielką dozą obietnic, wszystko to zmarnowali – mówił.
- PO ostatnio utraciła coś, co było najmocniejszą stroną. Premier Donald Tusk przestał panować nad przekazem – wtórowała mu posłanka Marzena Machałek. - Dopiero teraz premier wybrał się na wycieczkę autokarową za pieniądze podatników pn. Poznaj swój kraj i zobaczył, że Polska nie jest krajem miodem i mlekiem płynącym.

Na uwagę dziennikarzy, że wszyscy parlamentarzyści jeżdżą za publiczne pieniądze odpowiedziała, że chodziło jej o to, że premier dopiero teraz wyjechał w Polskę. - Rolą każdego parlamentarzysty jest bywać stale w terenie i wiedzieć, co się w nim dzieje – doprecyzowała.

R. Legutko nie doprecyzował też, jakie media miał na myśli mówiąc, że są kontrolowane. - Jest wiele mediów należących do koncernów. Ich właściciele są związani interesem z rządzącymi – mówił lakonicznie. Żadne nazwy mediów i przykłady kontroli nie padły. Dodał za to, że media publiczne zostały wyczyszczone. – Gdy rządził PiS, zatrudniony w telewizji publicznej został Tomasz Lis – zauważył.

Nie zgodził się, że kler za mocno angażuje się w kampanię wyborczą. Wymienił jedynie nazwiska księży, którzy sprzyjają Platformie Obywatelskiej. - Proszę podać przykład wypowiedzi sprzyjających nam, chętnie je skomentuję – pytał. O Radiu Maryja powiedział tyle, że to radio misyjne.

To pierwsza tak ostra konferencja w naszym regionie w tej kampanii wyborczej. Poseł Legutko jest przekonany, że PiS wygra nadchodzące wybory. - Myślę, że po wyborach czeka nas miła niespodzianka – mówił.

Komentarze (23)

Czerwona Kotlina zrobi się trochę mniej czerwona.

Bye , Bye PiSiorki. FUCK PiS

a poszli wy biednemu na ch....,Ci co nie podsłuchiwali?!mam nadzieje że to tylko wielki bład statystyczny te sondaże,że będzie klęska Pedofili I Sadystów(pis)

Jak jest w naszym kraju kazdy widzi. Dla prof. Legutko miałem wiele szacunku. Analizując jego wypowiedzi odnoszę wrażenie, że częsty kontakt z PiS-prezesem, pozbawił tego faceta suwerenności myślenia. Jestem przekonany, że znacząca część elektoratu tę suwerenność zachowa, nie zwracajac uwagi na auktualnie tokowanie polityków i objawionych przez nich "prawd".

pis obiecuje cuda niewidy wybierzcie go to razem ze swoja klika zabierze wam nawet ogrodki dzialkowe, bo sie sadzi na nie juz wiele lat

Prawo i Sprawiedliwość to jedyna partia, która chce bogatej i silnej Polski. Nie POlski kolesi, nie Wałbrzychów, bez handlu działkami na Helu i rozmów cmentarnych. Klęska Prawa i Sprawiedliwości to klęska Polski. Będziemy już na zawsze pracować u Niemców przy najgorszych pracach i kupować u Ruskich najdroższy gaz na świecie. Podobno pan Graś też jest na etacie u Niemca

Glosujac na ostani Nr.na liscie popsujesz szyki wszystkim paryjnym.

Jaroslaw (ja tylko klamie) Kaczynski tak ustawil swoich ludzi,ze oni sami nie wiedza ze klamia.Wstydu nie maja ci zaklamani ludzie.

Jak widać na zdjęciu, żółty mikrofonik na widok pani posłanki najwyraźniej przyjął pozycję jakby wyczekującą, żeby nie powiedzieć podniosłą, czego nie da się powiedzieć o dwóch czarnych mikrofoniskach wylegujących się bezczelnie na stole. Nie ma to tamto, pani Machałek ładnie komponuje się z żółtym kolorkiem.

Chyba nie do końca się orientujesz, jak są układane listy.

LUDZIE TYLKO NIE PIS!!!!!!!!!!!!!!!!

KTO TAKIEMU DEBILOWI DAŁ TYTUŁ PROFESORA A TA MALOWANA LALA TO SIĘ NADAJE TYLKO .... WIECIE DO CZEGOww

a pisowcy "legutko" pokonają wszelkie problemy, może i lepiej że anilux padł bo chiński moher bardziej szkodzi na głowę.

Pisowcy jak rano wstaną odrazu myjąc zęby uczą się wytycznych prezesa.I zadając im jakiekolwiek pytanie i tak będą klepać wyuczone wytyczne. Współczuć im tylko że prezes pozbawił ich szarych komórek, a zrobił podporządkowanych żołnierzy armii PIS.

Posłanka Machałek zakleja plakaty swoich kelegów z PiS-u. Widać, to było wyrażnie przykładowo dziś przy przystanku PKP Szklarska Poręba Górna.

Moralność Prawa i Sprawiedliwości. W powiecie lwóweckim(dolnośląskie) w kadencji 2006-2010 radnym i starostą był Artur Zych PiS z Wlenia, a liderami powiatowego PiS były senator Rafał Ślusarz z Gryfowa Śląskiego(Może Ślusarz wyjaśni w jaki sposób i za ile przejął w Gryfowie budynek po ogrodnictwie, obecnie obok marketu Sawczaka, ponoć gmina-ZGKiM wydał prawie 150 tys. zł. na remont tego budynku a było to w połowie lat dziewięćdziesiątych) i były wicewojewoda dolnośląski Roman Kulczycki z Lwówka Ślaskiego (chyba że inne mają legitymacje bo będąc przy władzy senator Ślusarz i Kulczycki wicewojewoda a Dorn PiS szef MSWiA i premier Kaczyński Jarosław utrzymywali postkomucha, byłego sekretarza PZPR, z wykształcenia politologa, wodzireja Olgierda Poniźnika SLD z Gryfowa Śląskiego na stanowisku dyrektora szpitala-sanatorium MSWiA w Cieplicach-Jeleniej Górze).
Oni w koalicji z PO- wicestarosta i PSL przewodniczący rady rządzili- zlikwidowali publiczny szpital i przekształcili go w spółkę, a szef PiS Jarosław Kaczyński wszem i wobec głosił i głosi że PiS jest przeciw przekształceniom-komercjalizacji szpitali, przy okazji wyrolowali pielęgniarki i pracowników szpitala z blisko 1,8 mln zł. funduszu socjalnego.

Rafał Ślusarz z Gryfowa Śląskiego kandydat na posła PiS, okręg nr 1 Legnica-Jelenia Góra.
Może Ślusarz to dobry lekarz, ale w sferze działalności publicznej jest niewiele warty, degradacja szpitala w Gryfowie Śl. to przykład jego możliwości i osiągnięć, jak to mówią ładnie gada przez co gawiedź się nabiera. Należał chyba do LPR, później współdziałał z AWS a teraz PiS. Pmiętamy niedomówienia w sprawie majątkowej Kaczyńskich wówczas PC i spółki Telegraf do dzisiaj ta sprawa budzi wątpliwości. Może Ślusarz by wyjaśnił publicznie na jakiej zasadzie i za ile przejął /chyba lata 1997-1998 / w Gryfowie Śląskim budynek po dawnym ogrodnictwie przy ul. Kolejowej, obecnie obok supermarketu Sawczaka. Wieść gminna niesie że był to typowy przkład korzyści ówczesnego radnego Ślusarza za zasługi dla kolegi politycznego burmistrza Gryfowa1994-1998 Ryszarda Reszke. Reszke w dowód wdzięczności za ochrone i poparcie Ślusarza kazał dla ZBGKiM / dyr. Pan A. Kwas / wyremontować ten budynek a kosztowało to chyba ok. 150000,00 zł/ sto pięćdziesiąt tysięcy zł/, następnie zasiedlił go Ślusarz i wykupił na preferencyjnych warunkach, co był bezdomny, biedny. Ale to nie koniec łańcuszka wparcia między tymi panami. W 1998 r. wybory na kadencję 1998-2002, Reszke przegrywa na burmistrza a Ślusarz zostaje radnym powiatowym i przewodniczącym rady z ramienia AWS i załatwia dla Reszke będącego z wykształcenia informatykim i żadnego doświadczenia zawodowego funkcję Skarbnika Powiatu Lwóweckiego-żenada- ale takie układy, oczywiście do roboty zatrudnia się w starostwie powiatowym innych ludzi, w czasie tej kadencji Reszke skarbnik na koszt powiatu studiuje i dokształca się, oto przykład z realu co warty jest Ślusarz i PiS.

Posłanka Machałek obawia się konkurencji swojego kolegi z PiS-u Rafała Ślusarza i atakuje go na forach internetowych. Nieładnie, nieładnie

widziałem plakaty Ślusarza (PiS) wspólnie z Ziobrą. W tym momencie Ślusarz stracił cały autorytet. Jeśli ktoś nie ma własnego autorytetu i szuka "podpórki" w kimś takim jak Ziobro - to ja dziękuję. Wolę Palikota, przynajmniej szczerze i liczy na siebie - bez podpórek !