To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Osocze i krew od urzędników jeleniogórskiego magistratu

fot. RCKiK w Wałbrzychu

Najpierw pracownicy jeleniogórskiego pogotowia, potem strażacy, teraz urzędnicy magistratu, a za tydzień – zapewne – załoga teatru Norwida: akcja „#BezKresniChallenge - Wielka Zbiórka Osocza i Krwi” rozwija się świetnie.

Pomysłodawcą akcji, mobilizującej do oddawania krwi i osocza są pracownicy jeleniogórskiego pogotowia ratunkowego. Sięgnęli po tak popularną ostatnio formułę challengu - wyzwań realizowanych przez kolejnych nominowanych.
- Zostaliśmy nominowani i podjęliśmy wyzwanie – mówią pracownicy urzędu miasta, którzy – jako reprezentacja magistratu - udali się wczoraj (wtorek, 13 kwietnia) do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, aby oddać krew i osocze. 4 osoby oddały krew pełną, a 2 osoby – osocze.
A Andrzej Marchowski, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze dopowiada:
- Teraz pora na następnych. – Nominujemy Teatr im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze.
Jeleniogórskich samorządowców nominowali strażacy PSP w Jeleniej Górze, którzy odwiedzili wałbrzyskie centrum krwiodawstwa we wtorek przed tygodniem, a ich z kolei pracownicy pogotowia, którzy zainaugurowali akcję we wtorek 30 marca.
W organizacji przedsięwzięcia bierze udział także Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, Caritas Diecezji Legnickiej oraz Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne. Ta ostatnia organizacja oddawanie krwi propaguje już od ponad dwóch lat pod hasłem „BezKresni”.

Na czym polega zmodyfikowana formuła, informują inicjatorzy.
- Celem jest organizacja kursów specjalnie przygotowanego busa do RCKiK w Wałbrzychu, którym pojadą osoby reprezentujące dany podmiot i podejmującymi tym samym wyzwanie, polegające na oddaniu osocza lub krwi pełnej. Akcję chcemy kontynuować w każdy wtorek, co najmniej do 11 lipca 2021 r., kiedy obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – wyjaśniają pomysłodawcy.
Busa udostępnia Caritas Diecezji Legnickiej.
Data potencjalnego zakończenia zbiórki jest nawiązaniem do akcji „BezKresni”, zainicjowanej w 2018 r. przez Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 75. rocznicy Krwawej Niedzieli na Wołyniu. Ta inicjatywa kultywuje pamięć o Kresach dawnej Rzeczpospolitej i aktywizuje dawców osocza i krwi, preparatów tak potrzebnych każdego dnia, a szczególnie w okresie wakacji oraz trwającego stanu epidemii.
Zbiórki krwi wspiera też na różne sposoby miasto Jelenia Góra. Z inicjatywy urzędu i RCKiK, co środę na Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze przyjeżdża krwiobus. Chętni mogą rejestrować się od godz. 9.00.
Oczywiście krew można też oddawać w punkcie przy ul. Ogińskiego 6 w Jeleniej Górze (budynek szpitala). Jest to możliwe w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 7.30 – 12.30.

 


 

Osocze i krew od urzędników jeleniogórskiego magistratu
Osocze i krew od urzędników jeleniogórskiego magistratu
Osocze i krew od urzędników jeleniogórskiego magistratu
Osocze i krew od urzędników jeleniogórskiego magistratu
Osocze i krew od urzędników jeleniogórskiego magistratu
Osocze i krew od urzędników jeleniogórskiego magistratu
Osocze i krew od urzędników jeleniogórskiego magistratu

Komentarze (15)

"Episkopat: Niektóre szczepionki powstają z abortowanych płodów. To budzi sprzeciw moralny." @@ebnijcie się w dekle pasztety biszkopty z epidiaskopu.
Dziękuję za uwagę.

Nie nazywajmy szamba perfumerią!

Niektórzy przedstawiciele kleru i ePISkopatu nie są pedofilami i nie promują pedofilii po parafiach,
ale to nie daje im żadnego prawa,
żadnej moralnej podstawy do pouczania innych,
czy też głoszenia tego co jest moralne a co nie.

Średniowieczni kuglarze śmiercią.

Zakazać szczepienia biszkoptów!

To, co się dzieje w obozie władzy, to już nie strzelanina gumowymi kulami. Część walczących w bratobójczej wojence wali już ostrą amunicją. Wzajemnie straszą się opuszczeniem koalicji, utratą władzy i perspektywą nowych wyborów. Coraz trudniej będzie chyba Najważniejszemu Prezesowi faszystowskiej Wolski zapanować nad dwoma Mniej Ważnymi Prezesami.

Znowu ten idiota trojga imion popisuje się swoim peowskim intelektem. Poziom tych wypocin już dawno sięgnął dna. Czy ten osobnik nie rozumie, że fora internetowe to nie dziedziniec zakładu dla ludzi z jego intelektem. Jak to się czyta to wzmaga się niechęć do opozycji, która wydaje takich mędrców i utrzymuje ich jako swoich rzeczników medialnych. Syf, kiła i mogiła .

Racja. Ja utrzymuję się z kasy PiS i piszę tylko mądre komentarze. Jestem z tego dumny.

PIS nie ma swojej kasy i dysponuje tylko tą którą ukradnie społeczeństwu. Ale to prawda, są tacy towarzysze i zwolennicy tej formacji którzy są z tego dumni, ze przyjmują kradzione pieniądze.

czy ten czekista jest w nj na etacie? to naprawdę źle świadczy o redakcji, żenada

Nie szczepić tych co nie chcą i już. Komunia zamiast szczepienia? Prawo Darwina rozwiąże problem a kk wybije sam swoich najglupszych wyznawców. ****** *** i ich durnych poplecznikow.

"Umieramy. Już 100 tys. zgonów więcej niż podczas wcześniejszych zim."

- mały kulawy hitler kaczyński zabija nas.

Już się pytał o ciebie.

W naturze występuje zjawisko samooczyszczenia. To znaczy, że natura sama potrafi eliminować szkodliwe elementy zakłócające mechanizmy które niż rządzą. W takim kontekście trzeba traktować przeciwników szczepień.

Właśnie następuje cała wstecz, która jeszcze bardziej strąci w czerń kolejne pokolenia.
"Tenkraj" rabunkowo eksploatowany przez narodników socjalistów pis.bolszewików jest jakiś przeklęty, tu nigdy nie będzie normalnie - zgodnie z rozumem, wiedzą i nauką.

Człowiek koń i PiS.bolszewik.Czekista to albo ta sama osoba,albo oba te indywidua pochodzą z tej samej stajni i żrą z tego samego żłobu. Tylko jeden ciągnie wóz w chwilach wolnych bo ciągnie stale mocodawcy, a drugi to wozak, który w chwilach wolnych powozi bo ciągle bije konia.

Ziemianie nadwiślańscy!!! Nie jesteście żadnymi polakami! Jesteście po prostu Ziemianami, którym pechowo przyszło się urodzić w korupcyjno-pedofilsko-złodziejsko-katolicko-alkoholickim grajdole. Zostaliście nauczeni mówić po polsku. A następnie zbrodnicza organizacja, czyli system edukacji tzw. narodowej rozpoczął pranie mózgu zasraną martyrologią, tożsamością narodową i dziedzictwem narodowym, aby z Was zrobić mięso armatnie i żywicieli dla parszywych beneficjentów sojuszu ołtarza z tronem. Tzw. polska to tylko rewir działania zorganizowanej grupy przestępczej, czyli tzw. władzy w togach, sutannach, ewentualnie w garniturach. JEDNOCZYMY PLANETĘ W JEDNO PAŃSTWO, A PATRIOTYCZNE PASOŻYTY DO WIĘZIEŃ!!!!! PRECZ Z OBRZYDLIWYM SOJUSZEM POSTKOMUNISTYCZNO-PRAWICOWEJ WŁADZY Z PEDOFILSKIM GANGIEM WATYKAŃSKICH OSZUSTÓW STOSUJĄCYCH METODĘ "NA ZBAWIENIE"!!!!!
h t t p s : / / cosmologicalmanifesto . home . blog/2019/12/16/the-cosmological-manifesto/ (usuń spacje)

Osocze krwi, inaczej plazma, to podstawowy płynny składnik krwi.
Więc jak to jest (gryzipiórki) ??!!!!