To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Orliki w śniegu

Orliki w śniegu

Jutro oficjalne otwarcie trzeciego Orlika w mieście. Tymczasem dwa funkcjonujące już Orliki są nieczynne. Powody - bardzo różne.

Trzeci kompleks boisk powstał przy SP nr 13. Oficjalne otwarcie boiska ma nastąpić jutro.
Orlik przy byłej Budowlance nie funkcjonuje już od ok. dwóch tygodni. Powód? Oficjalnie trwa tam wymiana piłkochwytów. Tyle, że wymiana trwała wczoraj i dzisiaj, jednak zajęcia na boisku odwoływano już dużo wcześniej. Dyrektor szkoły tłumaczyła to złą pogodą i opadami deszczu. Na nic były tłumaczenia trenerów, że dzięki dobrej przepuszczalności maty oraz podłoża woda szybko schodzi z płyty boisk i może być ono w krótkim czasie znów użytkowane.

Od kilku tygodniu nie można też było grać popołudniami na Orliku przy SP nr 6. Powodem – awaria oświetlenia. Zastępca prezydenta Miłosz Sajnog powiedział nam wówczas, że sprawa jest zgłoszona wykonawcy i powinien on naprawić to w ramach gwarancji. W tym tygodniu oświetlenie zostało naprawione. Okazało się, że zastosowano bezpiecznik zbyt małej mocy i stąd co chwilę wyłączało się światło. Bezpiecznik jest już co prawda wymieniony, ale Orlik dalej jest nieczynny.

Powód – przerwa urlopowa. Potrwa ona do 15 stycznia. - Niestety, musiałam dać pracownikom możliwość odpoczynku – tłumaczy dyrektor Maria Głuszała. - Mogę jedynie przeprosić za utrudnienia.

Inna sprawa, że nawet gdyby nie było wymiany piłkochwytów i urlopów, boiska prawdopodobnie i tak byłyby zamknięte. Nie zaleca się grania na nich podczas mrozów wyższych niż -10 stopni Celsjusza. Pozostaje więc poczekać na ocieplenie.

 

 
 
Orliki w śniegu
Orliki w śniegu
Orliki w śniegu

Komentarze (2)

To może być przykład przerostu formy nad treścią. Wydano kasę, częściowo będącą prezentem z Unii i było wielkie halo przy otwarciu, a teraz skrzeczy rzeczywistość, czyli brak umiejętności wykorzystania, brak umiejętności planowania i wreszcie brak kasy na eksploatację. Fajnie jest dostać białego mercedesa, ale jak go utrzymać?