To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ordynatorzy zgorzeleckiego szpitala składają wypowiedzenia (uzupełnienie)

Ordynatorzy zgorzeleckiego szpitala składają wypowiedzenia (uzupełnienie)

Nieoficjalnie wiadomo, że wszyscy ordynatorzy Wielospecjalistycznego Szpitala - Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu złożyli wypowiedzenia po odwołaniu ze stanowiska przez zarząd starostwa zgorzeleckiego dyrektor Zofii Barczyk. W placówce wciąż mają nadzieję, że  odwołanie dyrektorki to decyzja odwracalna. Panuje powszechne przekonanie, że władze powiatu wymierzyły karę nieadekwatną do skali przewinienia.    

- Rozważam odejście z pracy, wiem, że wielu innych myśli to samo. Bez trudu znajdziemy zatrudnienie. I lekarze, i pielęgniarki. Dyrektor Barczyk stworzyła ten szpital, to placówka ponadpowiatowa o świetnej renomie. Mam nadzieję, że sytuacja da się jeszcze odwrócić – mówi jeden z lekarzy Wielospecjalistycznego Szpitala - Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu. Dzisiejsze odwołanie oburzyło personel szpitala. Jak twierdzi nasz informator, nikt nie chce zostać pełniącym obowiązki dyrektora po odwołaniu Zofii Barczyk.

 

Dlaczego władze powiatu zgorzeleckiego kojarzone raczej z Koalicją Obywatelską przyjęły pisowską narrację na temat nieprawidłowości co do kolejności szczepień, nadając jej tak duże znaczenie? - Wszyscy tu uważamy, że tak się stać nie powinno, że należy zachować ustaloną kolejność szczepień. To jednak się nadaje na reprymendę, a nie na wywalenie z pracy. I to bez baczenia na całość zasług dyrektor Barczyk. Skądinąd wiadomo jednak, że kwestie polityczne nie mają tu znaczenia. Od jakichś dwóch lat w powiecie szukają czegoś na panią dyrektor i teraz wykorzystali tylko pretekst – mówi nam pracownik szpitala. Tych informacji nie udało mi się skonfrontować z kimś z zarzadu powiatu, mimo wielokrotnych zabiegów o kontakt.  

Nasz rozmówca przewiduje, że decyzja zarządu powiatu może zakończyć się odwołaniem starosty Artura Bielińskiego. - Wszystko okaże się w najbliższych dniach – mówi.   

 

Na jutro (środę) zaplanowano wspólną konferencję prasową lekarzy WS-SP ZOZ, ktorzy przygotowali specjalne oświadczenie z apelem o zmianę decyzji w sprawie dyrektor Barczyk. Prawdopodobnie  pod siedzibą starostwa w geście protestu przejadą karetki pogotowia. Odwołanie dyrektor WS-SP ZOZ wywołało emocje w calym środowisku lekarskim regionu. Julian Pyrzanowski, pierwszy dyrektor Kasy Chorych,  zauważył, że szpital pod dyrekcją Zofii Barczyk mimo trudnych warunków i niezwykłego czasu radzi sobie świetnie, ma nawet nadwykonania. - Dyrektorów placówek służby zdrowia powinno się oceniać pod wzgledem jakości świadczonych usług. Szpital w Zgorzelcu jest zupełnie wyjątkowy, ma 22 oddziały i świadczy usługi na niekwestionowanym poziomie. Do szpitala kierowanego przez dyrektor Barczyk dojeżdża wielu lekarzy spoza Zgorzelca. Dlaczego?  Dzieki stworzonym tu warunkom pracy, jakości sprzętu, dobrej atmosferze.  Wiele szpitali wrocławskich ma gorsze wyniki finansowe od placówki w Zgorzelcu. W takiej sytuacji nie zmienia się dyrektora - powiedział Julian Pyrzanowski w Muzycznym Radiu.  W jego opinii przypadki szczepień osób spoza grupy "0", do których doszlo w zgorzeleckiej placówce,  dotyczą osób, których bliscy pracują w służbie zdrowia, co do 6 stycznia było dopuszczalnym wskazaniem do szczepienia. 

Komentarze (28)

Burmistrz niech się poda do dymisji a zarzad niech nie ulega szantażowi.

Jak to jest ze w szpialu w zgorzelcu dyrektor medyczny jest tez ordynatorem ciekawe jak on te funkcje łaczy i kto na to pozwala

Zwłaszcza umiejętnie łączy wynagrodzenie za dwa etaty w wymiarze pracy jednego.

Ten NARODOWY PROGRAM SZCZEPIEŃ (imienia JP2) to nie jest żadna prawomocna ustawa, żeby karać ludzi za szczepienia po za kolejnością. Polska kraj z mokrego kartonu.

Pewnie pozostałych dwoje ze zgorzeleckiego Triumwiratu zbiera obowiązkowe podpisy pod tymi wypowiedzeniami . Kto nie z Mieciem tego zmieciem.

... wszystko co ma związek z pis to syf...***** ***!!!

jeszcze pie r dnij, beknij i się ze sraj. Będzie taki sam skutek...

***** *** = tylko pis

POwskie kasty n-ty raz pokazują że najważniejsza w PO jest hierarchia, kolesiostwo i układy. "Jesteś z nami będziemy cie bronić jak niepodległości. Odejdziesz, masz problem", a cho łota czyli nasz elektorat będzie dopuszczony jak my im pozwolimy...

... weź dowolną wypowiedź pisowskiego dzbana, odwróć ja o 180 stopni - wtedy jest prawdziwa...

Od dawna szukam choć odrobiny dawnego, polskiego HONORU. Znalazłem - u lekarzy ze Zgorzelca. Nareszcie ktoś się przeciwstawił szmondactwu i s...stwu.

Niezła sitwa w tym Zgorzelcu wstyd na całe Goerlitz

Ktoś wrzucił na FB wywiad z mężczyzną pracującym w karetce, który zaczął od pytania, czy wiedzieliśmy o pandemii gdyby nie telewizja ?

PO-PSL-SLD-KGB- cwaniactwo, kłamstwo, kolesiostwo, byle jakość. To ich znak rozpoznawczy.. No i jeszcze słynna doktryna oszusta i kłamcy niejakiego Nojmana wciąż funkcjonuje ."JAK BĘDZIESZ W PO TO BĘDZIEMY CIEBIE BRONIĆ JAK NIEPODLEGŁOŚCI".

A czy ten biznesmen to nie jest ten słynny synalek tego waszego SB-ka?????

Jak lata 50 te sygnaliści komuniści donoszą, szpiclują, kapują za kilka srebrników.

Nasz ordynator dr Pyrzanowski wypowiada się w tej sprawie, czy ma w takim stanowisku interes czy to jednak fałszywa troska?

Pewnie jakiś aparatczyk z Pisu ma chętkę na dobrą posadkę a kompetencje ma , bo długo chorował .

Karząca ręka sprawiedliwości PiS nikogo nie oszczędzi(nawet zasłużonych dyrektorów szpitali), za jednym wyjątkiem - SWOICH! Przykładem rodzina pani byłej minister Emilewicz, jej synowie mogli bezkarnie śmigać na nartach, a kiedy redaktor (z tej "kłamliwej" TVN24) odkrył, że nie są zawodnikami sportowymi - natychmiast zostali przypisani do trenujących sportowców! Ot i cała filozofia "dobrej zmiany"...

Bo to są nauki kościoła katolickiego .Wyspowiadają się i będzie git.

Gosciu w Zgorzekcu rzadzi PO

hihi w Zgorzelcu rzadzi PO....

Święte krowy,ciekawe co by było, gdby każdy w zakładach pracy robił co chce?Sami robią burdel a potem krzyczą-brak wytycznych,małe efekty!

POtargowica ma w genach oszukiwanie i złodziejstwo.

Jak widać ordynatorom nie w głowach leczenie chorych a tylko układy i polityka.

Biedni lekarze,brak honoru. Następną kasta nitykalnych.

Nowa kasta sędziów nowej zmiany z KRS wsławia się ordynarnym złodziejstwem poprzez organizację teoretycznych spotkań za podwójną kasę. Jawne bezczelne złodziejstwo. Dla niektórych osób zapewne honorowe

Wałbrzyska afera taśmowa ujawnia poziom moralny i intelektualny nowej kasty pisowskiego zaplecza partyjnego.