To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Operowe wieczory w filharmonii

Operowe wieczory w filharmonii

Dwa świetne koncerty zapowiadają się w Filharmonii Dolnośląskiej w piątek i sobotę (7 - 8 sierpnia). To w ramach „Letniej Filharmonii” i Międzynarodowych Warsztatów Operowych „Muzyczny Ogród Liczyrzepy”.

Pierwszego dnia (godz. 19.00) będzie to „Wieczór Operowy”. Koncert pod dyrekcją Wojciecha Rodka wykona międzynarodowy zespół solistów operowych - uczestników warsztatów wokalnych i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej. W programie arie i duety z oper: Georgesa Bizeta, Piotra Czajkowskiego, Charlesa Gounoda, Julesa Masseneta, Jacquesa Offenbacha, Giacomo Pucciniego, Gioacchino Rossiniego, Camille Saint-Saënsa, Giuseppe Verdiego.
W sobotę, o tej samej porze wieczór „W wiedeńskim nastroju”. Ci sami artyści wykonają popularne arie oraz duety z oper i operetek Ludwiga van Beethovena, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Johanna Straussa, Karla Zellera.
Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy w prezencie po 3 dwuosobowe zaproszenia na każdy z tych koncertów. Informację, jak je zdobyć, można znaleźć w „Nowinach Jeleniogórskich” z 28 lipca.