To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Oni zmieniali Jelenią Górę

Oni zmieniali Jelenią Górę

Jedno wyróżnienie honorowe i trzy zwycięstwa w poszczególnych kategoriach - cztery osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się działalnością dla miasta i mieszkańców zostały laureatami konkursu pod hasłem „Od PRL-u do demokracji. Oni zmieniali Jelenią Górę w okresie ostatnich 25 lat". Organizatorem konkursu były organizacje pozarządowe, a rozstrzygnięcie nastąpiło przy okazji otwarcia „Domu 7 marzeń”.

Do konkursu zgłoszono 12 osób w 5 kategoriach. Honorowe wyróżnienie w kategorii kultura i sztuka kapituła przyznała Alinie Obidniak – wieloletniej dyrektorce teatru Norwida, twórczyni festiwalu teatrów ulicznych, laureatce tytułu Kobieta Europy, animatorce działań proekologicznych.

Bożena Fijałkowska, szkolny pedagog z III LO w Jeleniej Górze, organizatorka i propagatorka wolontariatu została nagrodzona w kategorii edukacja i wychowanie. Odbierając statuetkę powiedziała, że zgodziła się, by jej kandydatura została zgłoszona tylko dlatego, bo liczy na promocję wolontariatu.

Z kolei w kategorii promocja zdrowia statuetka i wyróżnienie przypadło Józefowi Leśniakowi, założycielowi i szefowi jeleniogórskiego MONAR-u. Wzruszony przypomniał początki swojej pracy 30 lat temu i współpracę z Markiem Kotańskim. J. Leśniak dodał, że dziś świętując 25-lecie odzyskania wolności, wolnym czuł się także wtedy, gdy zaczynał swoją pracę pomagając ludziom zniewolonym przez uzależnienia.

W kategorii sport i turystyka kapituła doceniła działalność Bolesława Osipika – jeleniogórskiego turysty rowerowego, który jednośladem przejechał już ponad 300 tysięcy kilometrów. W czasie swoich podróży po Polsce i Europie promuje miasto, a w wtedy, kiedy nie jeździ opowiada na prelekcjach o swoich przygodach.

IMG_1184.JPG
IMG_1185.JPG
IMG_1190.JPG
IMG_1194.JPG
IMG_1203.JPG
IMG_1208.JPG
IMG_1216.JPG
IMG_1217.JPG
IMG_1224.JPG
IMG_1234.JPG
IMG_1244.JPG

Komentarze (16)

Ciekawsze byloby przyznawanie antynagrod ale na to sie zadna lokalna gazeta nie odwazy.

co tam gazety, moze na fejsbuku podac kandydatow i zorganizowac glosowanie. pomysl na antynagrody dobry :)

ilu dilerow narkotykowych zlikwidowano na terenie Jeleniej Gory- fajnie jest pogadac i pomądrzyc sie - a narkomanow wciaz przybywa- dilerow nie ubywa - ciepla spokojna posadka w Monarze- a wynikow walki nie widac

Troszkę nie ten adres. To robota policji.
A tak poza tym dobrze byłoby mieć choć śladowe pojęcie o temacie, na który się wypowiada. Taka rada na przyszłość.

Ja tam zazdroszczę Jeleniej Górze, Józef Leśniak. Człowiek który wie o czym mówi, doświadczony Terapeuta. Duży szacunek.

A kto niby te narkotyki kupuje jak tu już wszyscy wyjechali.
Przybywa to emerytów i rencistów oraz bezrobotnych ale to już długo nie potrwa jeszcze z 20 lat i ktoś zgasi światło w Jeleniej Górze

Cholera!Nie ma się czego przyczepić!To bardzo porządni ludzie.Trudno!Co robić?!

Oprócz Aliny Obidniak to ta pozostała trójka niczym szczególnym w historii Jeleniej Góry sie nie zapisała !

Czy to się komuś podoba czy nie... Jelenią Górę zmienił Michał Kulesza (+) pod rządami niejakiej Suchockiej Hanny... na wiele, wiele, wiele lat... :(((((((

Cpunow przybywa bo chcą to biorą ale zdarza się ze taką postać chce przestać i Monar jest odpowiednim miejscem tam na prawdę pomagają nie jestem pracownikiem lecz osoba która była zniewolona i ci ludzie mi pomogli (10lat czystości) i może posadka ciepła ale Robota zrobiona konkretnie

10 lat czystości tylko chlam wóde, pale i chodze na dziwki.

Przecież ta blond - nic takiego nie zrobiła - jest tylko miernym pedagogiem. W Jelonce można znaleźć wielu podobnych i kilku lepszych.

Józef Leśniak cudowny człowiek :) Wielki szacunek panie Józefie

Tylko A. Obidniak tutaj ma rację bytu jako osoba zasłużona i godna dla miasta.
Na pewno nie pan Leśniak ten ojciec dwójki dzieci i mąż dwóch żon... filozof to czy terapeuta ?

Tylko A. Obidniak tutaj ma rację bytu jako osoba zasłużona i godna dla miasta.
Na pewno nie pan Leśniak ten ojciec dwójki dzieci i mąż dwóch żon... filozof to czy terapeuta ?

Tylko A. Obidniak tutaj ma rację bytu jako osoba zasłużona i godna dla miasta.
Na pewno nie pan Leśniak ten ojciec dwójki dzieci i mąż dwóch żon... filozof to czy terapeuta ?