To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Oni powalczą o stołki w gminach powiatu jeleniogórskiego

Oni powalczą o stołki w gminach powiatu jeleniogórskiego

Wójt Starej Kamienicy Wojciech Poczynek może zacierać ręce. Jest jedynym kandydatem na wójta w nadchodzących wyborach. Inni mają gorzej: w Kowarach o stołek burmistrza ubiega się siedmiu kandydatów, w Jeżowie i w Piechowicach – po sześciu a w Mysłakowicach – pięciu.

Im bogatsza gmina tym niej kandydatów – taki wniosek nasuwa się po przeanalizowaniu kandydatów z powiatu jeleniogórskiego. W Karpaczu kandyduje obecny burmistrz Bogdan Malinowski a także Rafał Gersten i Władysław Łazanowski. W Szklarskiej Porębie jest tyle samo kandydatów. I na pewno dojdzie tam do zmiany władzy, gdyż obecny burmistrz Arkadiusz Wichniak nie ubiega się o reelekcję. Zgłosili się Grzegorz Sokoliński, Mirosław Graf i Benedykt Grzelązka.

Znacznie większe zainteresowanie rządzeniem jest w biedniejszych gminach. Rekordy biją Kowary. Tam burmistrzem chce być aż 7 osób. To Tadeusz Cwynar, Zbigniew Jaros, Krzysztof Łubiński, Marek Mikrut, Jerzy Nalichowski i Jerzy Wroński. Listę zamyka obecny burmistrz Mirosław Górecki.

O jednego kandydata mniej mają Piechowice. W wyborach wystartuje obecna burmistrz Zofia Grabias-Baranowska oraz: Gertruda Dechnik, Stanisław Ejnik, Lech Rębisz, Witold Rudolf i Piotr Szyszka.

Podobnie jest w Jeżowie Sudeckim. Oprócz ubiegającego się o reelekcję Edwarda Dudka, głosować będzie można na: Zbigniewa Góralskiego, Annę Konieczyńską, Przemysława Kwietnia, Bartłomieja Szyszkę i Juliana Ziembę.

Ciekawie będzie także w Mysłakowicach. Obok obecnego wójta Zdzisława Pietrowskiego na kartach do głosowania pojawią się: Danuta Chliwna, Krzysztof Korzeń, Roman Kuty i Jarosław Tarnowski.

Do drugiej tury wyborów nie dojdzie najpewniej w Podgórzynie i w Janowicach Wielkich. Dlaczego? Jest tam tylko o dwóch kandydatów na wójtów. Ponowne głosowanie zostanie ogłoszone tylko w przypadku remisu, co statystycznie jest mało prawdopodobne. W Podgórzynie broniąca fotela Anna Latto zmierzy się ze Zdzisławem Ratajskim, a w Janowicach do wyborów staną: Jerzy Grygorcewicz i Kamil Kowalski.

Komfortowo może czuć się wójt Starej Kamienicy Wojciech Poczynek. Jest jedynym kandydatem na liście. Nie oznacza to jednak pewnego zwycięstwa. Głosowanie w tej gminie będzie przebiegało nieco inaczej, niż w innych. Obok nazwiska kandydata będą dwie kratki: „za” i „przeciw”. - Jeśli kandydat otrzyma na „tak” więcej niż połowę głosów, zostanie wójtem – dowiedzieliśmy się z biurze PKW. A jeśli nie otrzyma? - Wówczas wójta wskazuje rada gminy a tajnym głosowaniu spośród kandydatów, którzy zostali zgłoszeni przez 1/3 radnych – słyszymy.

Komentarze (48)

że starzy przetrenowani samorządowcy pójdą wreszcie do lamusa, pa, pa

Szkoda,że będzie to walka o "stołki",a nie o interesy gmin i ich mieszkańców :(

kuty - w mysłakowicach????? przecież miał być prezydentem jelonki....szkoda, w mysłakowicach będą mieli cyrk

Może wreszcie Jeżów się obudzi z tej sockomuny i wejdzie w XXI wiek.

Zbigniew Góralski od roku nie może rozliczyć się z dokumentów jako były członek byłego zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej (Jelenia Góra, Kiepury 39-45). Jego zarząd został odwołany w związku z niegospodarną działalnością i spowodowaniem strat finansowych.

ale kuty na cztery łapy KUTY...

W Mysłakowicach KUTY....polityk!! Korzen.... arogant, pan elity i synus tatusia.... Reszta z niknąd.... Co tu robic.... tożsamość najważniejsza.... Wójt stary ale jary i gwarantuje normalosc... Jaki jest taki jest ale swój!!!

Nie zmienia się tego co/kto dobrze działa. Wójt Mysłakowic robi swoje i robi dobrze. Po co jakieś "nowe", nieznane?

Tak naprawdę to za to co dzieje się w Gminie odpowiadają RADNI-BEZRADNI, Wójt jest tylko organem wykonawczym tego co ustali Rada Gminy.Należy zatem wybrać w Gminie nowych radnych,skruszyć stary "beton". Mysłakowicka Gmina jest doskonałym przykładem zasiedziałych, stetryczałych,rozdartych i bez jakiegokolwiek pojęcia osobników. DO URN WYBORCY i przemyślcie ile dla was zrobili Wasi wielcy RADNI.Czas na zmiany!!!

Skąd Ci startujący mają pieniądze na wybory szczególnie Ci w tych najbiedniejszych gminach. Wybory powinny być co roku wówczas byłaby praca dla pijarowców piszących teksty wyborcze kandydatów. Reklamowcy i drukarnie zarobiliby krocie. Banki udzielałyby kredytów ( Niektórzy odważni spłacają długi za „wspólny komitet wyborczy do zapłaty miał 50.000 zł na 7 naiwnych. Zdążyli spłacić przed kolejnymi wyborami. Czy startują po czterech latach? NIE nawet nie idą do wyborów. Wiedzą czym to pachnie ! Zabawa, zabawa w enliczka pentkiczka na kogo wypadnie to tego bęc.
WYBORY DLA ZNAJOMEJ SFORY. MNIE NA WYBORY NIE NAMÓWICIE ZŁOTOUSTNE KŁAMCZUCHY. NA WYBORY IDZIE MARZYCIEL I NAIWNIAK MĄDRY WIE DLA KOGO TA ZABAWA Z PIĘNIEDZY PODATNIKA JAKBY LEPSZEJ ROZRYWKI NIE BYŁO? Coroczne wybory byłyby grą jak w jednorękiego bandytę.
Minie jeszcze kilka lat i wrócimy do centralnego ( powiatowego) rozdziału stanowisk wójtów i burmistrzów bezpartyjnych, którzy będą mieli więcej czasu by spojrzeć osobiście na gminę, bo nasiadówek partyjnych nie będzie.

dniem straconym :(

kuty, wracaj na zobobrze, zostaw mysłakowice w spokoju

Wójt działa dobrze?Nie bądź śmieszny.
Działa tylko dla Mysłakowic,a co takiego zrobił zaje...tego dla np.Dąbrowicy,Karpnik czy krogulca itp.?
Czas na zmiany!

Czyżby znowu wracał pomysł utworzenia nowej gminy w powiecie??? Gmina Karpniki - jak to dumnie brzmi!!!! Tu widzę pole do popisu.... Czas na zmiany???
Ciekawy jestem również czy Staniszów odłączy się od Podgórzyna - może inne wsie pójdą śladami Karpniczan. Zycze powodzenia.

12 lat emeryta Zdzisława Pietrowskiego z Mysłakowic oraz stetryczałej rady /średnia wieku 60 lat/to: ostatnie miejsce w Kotlinie Jeleniogórskiej w rankingu gmin jakie przeprowadzają NJ oraz 36 miejsce na 42 gminy w byłym województwie jeleniogorskim, to uruchomienie kopalni w rejonie turystyczno-krajobrazowym ktory ubiega się o wpisanie na listę UNESCO. "Czas na zmiany w gminie Mysłakowice" - to hasło wyborcze Z. Pietrowskiego. Jest ono bardzo trafne. Mieszkańcy gminy winni w pierwszej kolejności dokonać zmiany na funkcji wójta Z. Pietrowskiego - faceta, który ma przyznaną /lecz zawieszoną/ emeryturę. Ponowny wybór Pietrowskiego - to marazm i stagnacja, ewent. nowa kopalnia.

Korzeń pozyskał niemałą unijną kasę na tzw produkt turystyczny jakim jest Dolina Pałaców i Ogrodów oraz Park Kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej. Zapewne wiesz co to jest produkt turystyczny. Nie jest zmanierowany polityką, gdyż nie należy do żadnej partii, nie ma nic wspólnego z geriatrią. Ma dobrą fuchę jako dyrektor. Ale ma też pomysł na całą gminę Mysłakowice jako szczególną enklawę w Kotlinie jeleniogórskiej. Myślę, że byłby dobrym następcą po stetryczałym Pietrowskim.

Kuty i Boguś Kępiński to PSL. PSL wystawia swoich kandydatów zawsze i wszędzie. Czasami nie wiedzą po co ale wystawiają, gdyż tak nakazuje tradycja. Kuty nie może startować na szefa J.G. bo tam wszystkie miejsca obstawił - od prezydenta w dół- Boguś Kępiński jego żona i dzieci. Więc PSL-owcy uzgodnili, że Mysłakowice są do wzięcia po emerycie Pietrowskim. To rozpacz, gdy ktoś startuje w wyborach dla samego stanowiska, bo tak mu partia nakazała. Mam nadzieję, że kiedyś partie - w tym PSL -nie będą finansowane z naszych podatków.

...a ja wierzę, że w większości, w tych wyborach biorą udział ludzie, którzy będą zabiegać o interesy mieszkańców a nie o stołki jak chce autor artykułu. Oczywiście nie jestem naiwny aby nie zauważyć i tych którzy, jak w tytule,będą się starać o stołki. Jest ich chyba coraz mniej. W niektórych gminach a zwłaszcza na listach powiatowych widoczne są te nazwiska. Moim zdaniem tytuł artykułu wskazuje, że jego autor idzie na tanią sensację. Żadnego w nim dziennikarstwa ani wysiłku. Szkoda.

Kuty /PSL/ ubiega się o dwie funkcje jednocześnie - radnego do Sejmiku Dolnośląskiego oraz wójta Mysłakowic.
Kępiński /PSL/wraz z rodziną chce opanować JG. Ci ludzie nie mają żadnego programu. Ot po prostu muszą i chcą być wybrani. Liczę na mądrość elektoratu, mając nadzieję, że po wyborach Kotlina Jeleniogórska - dzięki PSL - nie przkształci się w II SYCYLIĘ.

i 3 mies. stażystów

Pewne przysłowie mówi, że jedna jaskółka wiosny jeszcze nie czyni. Nie zaprzeczając więc Twoim informacjom na temat Mysłakowic chcę powiedzieć, że w 42 gminach byłego jeleniogórskiego nie tylko Zdzichowie P biorą udział w wyborach.
W przypadku Mysłakowic mieszkańcy dokonują takiego właśnie wyboru a skoro tego chcą???
Mnie to szczególnie nie bulwersuje. Bulwersujące są wypowiedzi niektórych kandydatów na radnych a zwłaszcza to, że mają je odwagę publicznie głosić i nikt tego nie komentuje. Z najwyższą obrzydliwością przeczytałem, że dotychczasowy starosta i kandydat na radnego powiatowego bierze udział w wyborach dlatego, że obiecał to nieżyjącemu już Ś.P. Jerzemu Szmajdzińskiemu. I nikt tego nie komentuje a kandydat na radnego pewnie uważa, że taka motywacja jest oryginalna i całkiem O.K. wobec zmarłego i wyborców.

Nie zwróciłem uwagi na autoreklamę starosty, ale rzeczywiście wypowiedź w kontekscie kampanii wyborczej jest mikro, że aż przykro. Natomiast ponowny wybór emeryta Pietrowskiego w gminie Mysłakowice to kolejne 4 stracone lata dla tej przepięknej enklawy w Kotlinie Jeleniogorskiej. Mam nadzieję, że mieszkańcy tej gminy w końcu przejżą na oczy.

Gmina Mysłakowice na ostatnim miejscu w rankingu gmin Kotliny Jeleniogórskiej.
Gmina Mysłakowice na 36 miejscu wśród 42 gmin byłego województwa jeleniogórskiego wg rankingu "NJ".
Wójt gminy Mysłakowice Z.Pietrowski emeryt z zawieszoną emeryturą.
Wójt gminy Mysłakowice Z.Pietrowski aktywnie działał na rzecz utworzenia kopalni w enklawie Kotliny Jeleniogórskiej o wybitnych walorach turystycznych i krajobrazowych oraz w Rudawskim Parku Krajobrazowym, stanowiącym otulinę Karkonoskiego Parku Narodowego.
Wójt Gminy Mysłakowice Z.Pietrowski po przez swoją nadaktywność na rzecz funkcjonowania kopalni doprowdził do skłócenia części mieszkańców gminy.
Wójt Gminy Mysłakowice Z.Pietrowski, podejmując decyzje inwestycyjne w roku wyborczym poważnie zadłużył gminę.
Wójt gminy Mysłakowice Z.Pietrowski, dla ponownej reelekcji w ubiegłym miesiącu odbył zebrania i w niektórych sołectwach naobiecywał cuda. Dla pozyskania elektoratu zaczął rozdawać gminne pieniądze tzw. fundusze sołeckie na małe inwestycje.
Wójt Gminy Mysłakowice Z.Pietrowski został oceniony w VI.2010 przez RBO. Stwierdzono uchybienia w funkcjonowaniu urzędu gminy.
Moim zdaniem Z.Pietrowski jest już starszym człowiekiem i powinien odpoczywać na zasłużonej, przyznanej mu emeryturze. Jego ponowna reelekcja to brak rozwoju i dalsza stagnacja gminy.
Pozdrawiam wszystkich miłośników i zwolenników Z.Pietrowskiego

Niestety wójt Gminy Mysłakowice przejawiał też własną incjatywę i radnym sugerował konkretne rozwiązania gospodarcze. Szczególną aktywność wykazał przy reanimacji kopalni. Stetryczała rada akceptowała /rąsia i rąsię/ propozycje wójta Pietrowskiego. Dobrze byłoby, żeby ustępujący radni oglądnęli jakie cudo pozosatawia po sobie kopalnia, która funkcjonowała dzięki ich błogosławieństwu. W to miejsce warto organizować wycieczki dla przyszłych samorządowców, żeby mogli przyjżeć się bezmyślności ich poprzedników.

Jeśli ten wasz korzeń chce tworzyć enklawę to nie ją robi w Karpnikach tam ma wiele cwaniaków którzy go wspierają .
Odnoszę. wrażenie że ktoś ma dużo wolnego czasu bo większość wpisów to ta sama osoba.która sieje propagandę sukcesu jakiegoś korzenia a zieje nienawiścią do obecnego wójta. korzeń najpierw niech zrobi porządek koło swojego domu a p[óżniej będzie porządkował gminę
panie ED nie obrażaj ludzi z tym produktem
turystycznym bo wbiłeś sobie do tego zakutego łba ze to ty jesteś najmądrzejszy.

Ed co ty wypisujesz , łżesz jak śmieć.pewnie liczysz jak wygra ten karpnicki cieć to załapiesz się na już obiecane stanowisko w gminie. dlatego tak jątrzysz Od wieku Pietrowskiego się odpier--l.

Otulina Karkonoskiego Parku Narodowego - to także Mysłakowice. We wrześniu główny Geolog Kraju przyznał certyfikat Geoparku dla KPN i jego otuliny. Geopark powstał z inicjatywy dyr. Raja KPN. Jeśli cokolwiek kumasz to jesteś git. Jeżeli nie to trudno, wszak na świecie jest tylko 8% ludzi o ponadnormatywnym IQ. Prawdą jest, że Pietrowski adresuje swoje działania do 92 % gminnych myślicieli. Zatem witaj w klubie - bez obrazy.Ponieważ z zakutego łba wystają mi ino ćwieki przeto rozważam celowość pozostawania w grupie w której Ty już jesteś.

Od Pietrowskiego się oddoliłem. Uważam że P. Chliwny jest najlepsza. Stanowisko w gminie już pełnię. Szykuję się na powiat. Z tego koryta jeszcze nie żarłem. Niestety z Pietrowskim mi nie po drodze.

zal wam tylek sciska neandertalczyku ze czlowiek sie domu dorobil... poczekaj az ty bedziesz przeswietlony...

Wiadomo że dla większości tylko o stołek chodzi.. ja idę na wybory zagłosować tylko na jednego człowieka bo tyle co dla mieszkańców zrobił to wszyscy inni się chowają. Szkoda tylko że teraz do powiatu startuje a nie znowu na radnego wsi.. ale nic, wesprę na pewno, takich ludzi nam potrzeba. Dość już nierobów:/

Stawiam na młodych,Pietrowski na emeryturę,Korzeń na wójta,narazie
nikt Korzenia nie wspiera w Karpnikach ,a szkoda!NIE PODPIERA SIE TATUSIEM!!!!!

Kto tu dobrze działa?jako wójt Mysłakowic nic nie robi pokończył inwestycje poprzedniczki,to kpina a nie rządy gdzie pozyskiwanie środków unijnych? Inne gminy potrafiły zagospodarować,pościągać pieniądze ,ale na tym się trzeba znać a nie siedzieć z tyłkiem w zaciszu klakierów.Zwiększać kadrę pracowników po znajomości,niedługo nie pomieszczą się w swoich biurach,a załatwienie czegokolwiek graniczy z cudem.Właśnie trzeba głosować na młodych i nowych stare już dawno się przeżarło

Emerytom już dziękujemy,potrzeba przewietrzyć gminę Mysłakowic i wpuścić świeże powietrze.Lokomotywy na węgiel to skansen.

Nawet dla Mysłakowic nic nie robi nie przejmuj się,może znajomym.Popieram czas na zmiany i to w szybkim tempie bo rankingi gmin mówią o słuszności zmiany.W ogóle to dobrze,że są jakieś rankingi gmin bo jakby nie one to zostalibyśmy tylko punktem na mapie.

To prawda po co obcy,który łapie dwie sroki za ogon.Jest jedyny mądry kandydat mieszkaniec gminy,który zna bolączki i wniesie nowe powietrze to Krzysztof Korzeń.

Popieram do urn,bo RADNI I WÓJT to jedna klika,potrzeba wietrzenia i wyboru nowych.Popieram hasło" czas na zmiany"beton potrzeba skruszyć i wymienić.

Kuty zgadzam się chce robić karierę,nie wiem dla czego piszesz o kandydacie następnym Korzen.... arogant, pan elity i synus
tatusia....zazdrość bije?Kształcisz się więc powinieneś wiedzieć,że Wójt stary ale jary i gwarantuje normalosc... Jaki jest taki
jest ale swój!!!nie gwarantuje Ci skończenia studiów w Twoim toku myślenia,Twój tatuś wyrzuca pieniądze na siłę czas na zmiany!!!

Z Pietrowskim to tylko klakierom po drodze.

Już widać kampania doszła do zenitu,powtarzają się nastroje poprzednich wyborów,piwosze mają swoje ****skie zdanie,dla piwka wszystko zrobią to sięga dna tacy popaprańcy chcą oddawać głos?To prawda emeryt na emeryturę zasłużona ale wiadomo nie ta kasa , czego nie robi się jak delirka przychodzi."Cieć "to i owo musi wiedzieć to dozorca,gospodarz,administrator a Twój Pietrowski nie pasuje nic nie ma z tego to człowiek chcący siedzieć za dobre pieniądze i nic nie robić tylko dobrą minę :evil:

Czas na zmiany !!!

Pietrowski już dawno na emeryturę,potrzeba przewietrzyć GMINĘ.Dać szansę młodszym .

Bardzo dobrze,że mieszkańcy Karpnik wspierają swojego mieszkańca są blisko i widzą jaki człowiek a Ty popatrz na porządek wkoło siebie,nikt nie sieje nienawiści tylko przetrzyj oczy gmina na rankingach na ostatnich miejscach ,a możliwości ma wielkie ale nie za takich rządów :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Takich ludzi potrzeba a nie takich co komputera nie potrafią włączyć a wnioski o kasę unijną,którą inne gminy wykorzystują nie potrafią napisać,to jest denne,CZAS NA ZMIANĘ!!!

Panie wyborco, czy pan chociaż wie co pan pisze.Rzeczywiście taki wyborca dla młodego umiejącego otwierać komputer kandydata Korzenia to skarb.
Ale towarzyszu masz pecha twój idol nie zostanie Wójtem. Zakładaj gminę Karpniki tam będziesz miał chociaż posadę konserwatora. pozdrawiam

B)

Piotrowski GÓRA !!!!

:s :unsure: :huh: :( :confused: