Olimpia bez awansu w Pucharze Polski

Nie piłkarze czwartoligowego klubu w Kowarach, lecz czołowa drużyna III ligi dolnośląsko – lubuskiej, Zagłębie II Lubin powalczy o wojewódzkie trofeum w Pucharze Polski. W półfinałowej, deszczowo – burzowej potyczce środowej podopieczni trenera Krzysztofa Kapelana ulegli „Miedziowym” 1:3 (1:1).

Bramkę dla gospodarzy w 13. minucie zdobył Marcin Krupa, który skutecznie dobijał piłkę po uderzeniu Roberta Rodziewicza. Na 1:1 wyrównał Daniel Gałach (27 min.). Po przerwie bramkarza Olimpii Emila Tryndę pokonali Rafał Karmelita (49 min.) i Karol Hodowany (75 min.).

Lubiński zespół trenera Pawła Karmelity (rodem z Jeżowa Sudeckiego) w finale PP na szczeblu Dolnośląskiego ZPN-u o prawo występów w rozgrywkach centralnych powalczy z MKS-em Oława. Mecz zaplanowano 19 czerwca br.