To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Okradli Orlika

Nieznani sprawcy okradli z czwartku na piątek kompleks boisk Orlik w Lwówku Śląskim przy Szkole Podstawowej nr 2. Łupem padły aluminiowe kratki, których zadaniem było odprowadzanie wody. Starty oszacowano 6 tysięcy złotych.

Do kradzieży doszło w nocy. Złodzieje to najprawdopodobniej złomiarze. Za kratki dostaną najwyżej kilkadziesiąt złotych, tymczasem gmina oszacowała straty na 6 tysięcy złotych.

– Szukamy sprawców, nie możemy nic więcej powiedzieć na chwilę obecną ponieważ w tej sprawie trwają czynności – mówi Marek Madeksza, rzecznik prasowy lwóweckiej policji.
Nie wiadomo też jak mogło dojść do kradzieży. Teren całej Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim jest ogrodzony, monitorowany i pilnowany przez agencję ochroniarską. -

Policjanci proszą o wszystkie informacje, być może ktoś z mieszkańców widział w tamtych rejonach podejrzanie zachowujące się osoby. Prosimy o każdy sygnał na numer telefonu 997 lub 112. Zapewniamy pełną anonimowość – dodaje Marek Madeksza.

Sprawcom kradzieży, jeśli już zostaną ustaleni i zatrzymani, grozi do 5 lat wiezienia.

Komentarze (3)

Nie czytacie tego co piszecie!

"Starty oszacowano 6 tysięcy złotych"

Chyba brakuje "na"

jak jest monitoring to chyba nie ma problemu a ochroniarze w naszym kraju to ponad 60-latkowie ktorzy na noc zamykaja sie w kanciapach bo boja sie bandziorow :woohoo: ,policja powinna dokladnie sprawdzic ile obchodow zrobili ci z ochrony podczas swojej zmiany i pociadnac odrabiajacych do rencinki