To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ogólnopolski Dzień Golfa w Jeleniej Górze

Ogólnopolski Dzień Golfa w Jeleniej Górze

Co roku powiększa się grono miłośników golfa w Jeleniej Górze. Można to było zobaczyć 2 czerwca na niedzielnym pikniku zorganizowanym w ramach Ogólnopolskiego Dnia Golfa. Na budującym się jeszcze polu golfowym o nazwie „Pustynne Kamienie” pojawili się zawodnicy reprezentujący jeleniogórski Golf Club na zawodach krajowych i zagranicznych, a także osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z tą piękną dyscypliną. Wszystkim którzy skorzystali z zaproszenia i przybyli na ulicę Golfową zaoferowano możliwość skorzystania ze sprzętu golfowego, fachową opiekę i przyjemną, piknikową atmosferę.

Jeleniogórskie pole golfowe budowane jest na terenie dawnego wysypiska śmieci. Bardzo zdegradowany przed laty teren powoli zamienia się na miejsce przyjazne ludziom. Okazale prezentuje się strzelnica o dystansie 200 metrów. Pomysłowo urządzono zaplecze. Wkrótce kształtowany będzie teren pod pierwsze dołki i greeny.

- Chcielibyśmy, aby jak najszybciej kolejne hektary dawnego wysypiska zazieleniły się soczystą trawą wraz z niezbędnymi urządzeniami – wyjaśnia Edward Ostrowski, prezes Stowarzyszenia Golf Club Jelenia Góra – Pamiętajmy jednak, że pole to powstaje społecznym sumptem ze składek członków i z pomocą naszych patronów. Na świecie w golfa gra ponad 150 milionów ludzi. Jestem przekonany, że w naszym mieście i regionie wkrótce znajdzie się kilkaset osób czynnie uprawiających ten sport. Nie zapomnijmy też, że istnienie w Jeleniej Górze pola golfowego z prawdziwego zdarzenia podniosłoby walory turystyczne regionu. Dawno zrozumieli to nasi sąsiedzi Czesi.
Optymizm Edwarda Ostrowskiego wydaje się uzasadniony. Na niedzielnym pikniku można było zauważyć trzy pokolenia grających w golfa od dziadka do wnuka.

Na pikniku pojawił się też prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. Na miejscu na prezydenta czekała legitymacja członkowska Golf Clubu oraz kije do uderzania golfowej piłeczki. Prezydent Łużniak dał się poznać jako pojętny adept tego pięknego sportu. Okazało się, że pochodzący z Gniezna jeleniogórski samorządowiec w młodości trenował hokej na trawie, dyscyplinę cieszącą się w Polsce największą popularnością właśnie w Gnieźnie i w Poznaniu. Zarówno w hokeju na trawie jak i w golfie uderzać można tylko jedną stroną laski lub kija. W obu dyscyplinach liczy się także celność uderzenia.  

odg (1).JPG
odg (2).JPG
odg (3).JPG
odg (4).JPG
odg (5).JPG
odg (6).JPG
odg (7).JPG
odg (8).JPG
odg (9).JPG
odg (10).JPG
odg (11).JPG
odg (12).JPG
odg (13).JPG
odg (14).JPG
odg (15).JPG
odg (16).JPG
odg (17).JPG

Komentarze (1)

Zdjęcie 10 - wstęp do filmu fikanego...