To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Odwołać ministra Czarnka!

Odwołać ministra Czarnka!

Poseł Robert Obaz wraz z grupą nauczycieli oraz przedstawicieli ZNP zaprosili dziś dziennikarzy, aby poinformować o obywatelskim projekcie odwołania ministra Czarnka.

„Nie chcemy, aby minister Czarnek jednoosobowo decydował o tym jak maja się kształcić nasze dzieci” - było jednym z haseł tego spotkania.

Sylwia Gac-Sufleta, Prezes Oddziału ZNP w Jeleniej Górze, prosiła, aby pomóc w zbieraniu podpisów pod zbieranym wnioskiem. - Nie wiem, czy minister Czarnek w ogóle ma pojęcie o tym, jak wgląda praca w szkole. Czy wie, jak się kształci młodzież i dzieci? - powiedziała na wstępie. - Uczniowie mają się kształcić, poznawać świat i ludzi, uczyć się postaw obywatelskich, żeby w przyszłości mogli stać się osobami poszukującymi prawdy. My mamy im tylko przekazać, jaki jest stan wiedzy i gdzie szukać odpowiedzi, a nie mówić to, co to według ministra jest „prawdą objawioną”.

Nauczyciele skarżyli się na brak dialogu ze strony rządowej, a propozycję ministerstwa oznaczają, według nich, koniec polskiej szkoły. „Szkoły uczniów, rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników. Te propozycje są początkiem szkoły partyjnej, podporządkowanej centralnej władzy”.

Sylwia Gac-Sufleta ostrzegała, że wracają pomysły edukacji rodem sprzed 50 lat, takie, o jakich chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Nauczyciele zapewniali, ze chcieliby budować szkołę przyszłości, a nie czerpać z wzorów przeszłości.

Jako przykład przytaczali propozycje zmian w kanonach lektur,w podstawach programowych oderwanych od współczesności oraz na zwiększenie nadzoru kuratorium prowadzące do ubezwłasnowolnienia dyrektorów szkół.

Listy wspierajcie akcję są wyłożone w siedzibie zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego, w biurze poselskim Roberta Obaza. Druki można także pobrać ze strony posła i ja wydrukować. Robert Obaz zapewniał, że pomysły ministra Czarnka budzą opór nawet wśród członków Zjednoczonej Prawicy, dlatego nie można rezygnować z prób jego odwołania.

Komentarze (18)

Znamy priorytety na nowy rok szkolny. Doradca Czarnka: "Konieczne ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich".Koniec ruch@nia małolatów.

Jedwabne. Prezentowane przez was zapasowe lewary tchórzliwe kunktatorstwo w sprawach polsko-żydowskich to w kategoriach politycznych gorzej niż głupota, to błąd.

Je*** was.

Na uroczystość w Jedwabnem władze Polskie oddelegowały swojego podrzędnego, z trzeciego szeregu przedstawiciela. Niech Żydzi widzą, jakie jest stanowisko Polskiego Prawicowego rządu, do problemów polsko-żydowskich!

Odwołać ministra Czarnka? A, po co? Niech "działa" i reformuje szkolnictwo na modłę nauki profesora uczelni katolickiej - tak się w tym reformowaniu zapewne zapędzi, że totalnie ośmieszy i pognębi naukę, do cna! Przejdzie do historii jako reformator-inkwizytor, a dzieci, młodzież i tak wszystkiego nauczy się z domu (od światlejszych rodziców) i internetu, tego PiS jeszcze nie "przejął"...

Tak postępowali w Kanadzie ,Australii z dziećmi kierując/kradnąc/ je do katolickich szkół .
Dziś ekshumacje i płonące kościoły.

Czyż nie jest tragiczne widząc relacje z pod pomnika schodów chroniący go Żandarmeria Wojskowa.
Padnie PIS padną i pomniki .Tak jak padają pomniki w USA czy w Belgii króla Leopolda.

Byłem na Placu Bankowym podczas burzenia postumentu Dzierzynskiego. Bylem wtedy mieszkańcem Warszawy.

Będę z młotkiem na placu Zwycięstwa podczas rozbierania schodów Tytusa i przewrocenia postumentu Kima nieopodal.

To będzie dzień wolności.

Je*** pis.

Mają poszukiwać prawdy czyli np. że jest 50 kilka płci

Lewi won.

Kraśnik. Wolny od LGBT.

Wolny też od funduszy norweskich.

Heia Norge. Je*** ciemnogród pisokatolski.

Premier objeżdża powiaty z przedwyborczą agitacją, nawet sam Prezes też wybiera się w teren, Suski chce przejąć TVN, mając "gdzieś" wypróbowanego przyjaciela, a TVPiS-Info tylko o Tusku i to najczarniejszych kolorach, rozchodzą się plotki o znaczącej podwyżce emerytur, niespodziewana aktywacja PiS-owskich hejterów (stawiają "minusy", aż miło!) - ani chybi zbliżają się wybory, póki spadające notowania zjednoczonej prawicy, nie padną na pysk... Zapowiedź PiS, walki z nepotyzmem, to tak jakby kazać prostytutce, pod żadnym pozorem nie zdejmować majtek!

Na spotkaniu z Borysem Budką i Schetyną był R.P.Szymański. Wierny pisowszczyk i przydupas Machałek. Agitator na rzecz kłamstw o tak zwanym zamachu w Smoleńskim. Dla mnie Szymański to jedna z najbardziej odrażających postaci jakie spotkałem.

POpatrz w lustro dziadu POsrany a zobaczysz coś POtwornego.

Nazista Orban bez funduszy europejskich.

Faszystowskie świnie nie powinny dostawać nawet jednego złamanego euro, tylko kopa w swe spasione ryje!!

Czekam na podobny ruch KE wobec narodowych socjalistów pisbolszewikow. Tą mafię należy zagłodzić.

Sama nie zdechnie.

Socjalista to taki gość, który popiera bardzo wysokie podatki, by potem można było z tego finansować:
- państwową służbę zdrowia,
- państwowe renty i emerytury,
- państwowe obowiązkowe szkolnictwo,
- państwową opiekę społeczną,
- państwowe koleje,
- państwową telewizję,
- państwowych urzędników (już prawie 1 milion)
- 500+ i inne zasiłki,
- państwową policję , wojsko i inne służby siłowe,
- i wiele wiele innych …

Dlaczego tu wypowiada się tak wielu socjalistów ?

CZY WSZYSTKIE NASZE POTRZEBY MUSZĄ BYĆ ZASPOKOJANE PRZEZ PAŃSTWO !

czy My jesteśmy MAMELUKAMI czyli państwowymi niewolnikami ?

Czy tu w Jeleniej Górze nie ma WOLNYCH OBYWATELI ?

Tak jesteśmy niewolnikami, jak dlugo kler katolicki będzie niszczył umysły ludzkie tak długo Polska bedzie zadupiem.

Margaret Atwood pisząc swoja bestsellerową opowieść nie wiedziała, że pisze o Polsce.

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała w poniedziałek, że przeprowadzi kontrolę poselską ws. finansowania projektów dla o. Tadeusza Rydzyka. Z różnych ustaleń mediów wynika, że w ciągu ostatnich pięciu lat rządów Zjednoczonej Prawicy podmioty związane z toruńskim redemptorystą otrzymały nawet kilkaset milionów złotych z państwowych funduszy. - Jeżeli na to, co niektórzy nazywają dotacją, nakłada się odpowiednie szkła, a po tych szkłach widać, że to jest kradzież pieniędzy publicznych na rzecz jednego redemptorysty, no to mamy do czynienia z wyciąganiem pieniędzy Skarbu Państwa - powiedział w programie "Tłit" WP Krzysztof Gawkowski. Szef klubu Lewicy podkreślił, że jego zdaniem ojciec Tadeusz Rydzyk, prezes Fundacji Lux Veritatis, "nie tylko wyciąga, ale i defrauduje" otrzymywane z budżetu państwa pieniądze. - Jestem przekonany, że w fundacjach i różnych instytucjach, którymi zarządza o. Rydzyk, mamy do czynienia z nieuczciwym zarządzaniem kasą - dodał poseł

Powiem ci, że w tych czasach, że się nie boisz pisać tych bądź co bądź trafnych komentarzy. Oczywiście masz rację ze wszystkim, ale wiesz, Polska to nie jest już ten sam kraj co kiedyś z pełną wolnością słowa. Tutaj powoli zaczyna być jak na Białorusi. To co obecnie tutaj jest można nazwać miękką dyktaturą.