To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Odszedł Leszek Dłużyk, dziś pogrzeb

Odszedł Leszek Dłużyk, dziś pogrzeb

Zmarł Leszek Dłużyk, inspektor policji, wieloletni zastępca komendanta policji w Bolesławcu a potem przez 3 lata szef policji we Lwówku Śląskim. W 2010 roku odszedł ze służby.

Zmarł w poniedziałek w swoim domu pod Bolesławcem po ciężkiej chorobie, z którą zmagał się przez kilka lat. Przeżył 49 lat. Leszek Dłużyk przez wiele lat pracował w Bolesławcu, później awansował na stanowisko komendanta powiatowego w Lwówku Śląskim. Cieszył się dużym uznaniem i szacunkiem wśród policjantów. Jego pasją był sport.

Pożegnanie Leszka Dłużyka nastąpi dziś o godzinie 14. na Cmentarzu Komunalnym w Bolesławcu.
 

Komentarze (6)

Cześć jego Pnamięci...................:(

Znałem Cie Leszku osobiście , razem kończyliśmy WSO MSW w Szczytnie w 1985 r byłeś wspaniałym kolegą , razem z Dolnego Śląska jeździliśmy pociągiem do Szczytna / spoczywaj w pokoju

Policjant z powołania o których coraz trudniej - spoczywaj w pokoju.

dlaczego nie mówi sie tak ciepło o policjantach ze Szklarskiej Poręby?

Leszku - spoczywaj w Pokoju

Moi drodzy!Z ogromnym żalem przyjęłam wiadomość o śmierci Leszka!Leszek był moim kuzynem.Ja nazywam się z domu Dłużyk Grażyna.Ojcem Leszka jest Czesław a mój miał na imię Stanisław.Z Leszkiem jako dzieci widywaliśmy się na wakacjach a ostatni raz widzieliśmy się na Leszka weselu.To było nasze ostatnie spotkanie.Z tatą Leszka,Czesławem ostatni raz widziałam się się 1 września 1997r.na pogrzebie mojego ojca.Od tego dnia nie mam żadnego kontaktu z Leszka rodziną ani z wujostwem.Wiem że Leszek ma siostrę ale też nic nie wiem o niej ani o Cioci Bożence .Smutno mi bardzo że tak to się wszystko potoczyło.Może ktoś to przeczyta i pomoże mi w kontakcie z utraconą rodziną.Ja po mężu nazywam się Duszyńska,mieszkam w Poznaniu na Osiedlu Armii Krajowej.Pozdrawiam.