To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Od policjantów dowiedział się, że został okradziony

51-letni mężczyzna ukradł z budowy elektronarzędzia i belki aluminiowe o łącznej wartości około 5 tysięcy złotych. Właściciel nawet nie wiedział, że został okradziony. Dowiedział się od policjantów.

Sprawca kradzieży został zatrzymany 5 września. To 51-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.

 

– W sierpniu na terenie prywatnej posesji w Jeleniej Górze dopuścił się kilku kradzieży. Jego łupem padło 12 sztuk belek aluminiowych oraz elektronarzędzia o wartości około 5 tysięcy złotych – wymienia podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Okazało się, że skradzione mienie mężczyzna ukrył w mieszkaniu, które wynajmował.

 

Policjanci znaleźli skradzione elektronarzędzia w łóżku sprawcy. Inna rzecz, że właściciel budowy nawet nie zorientował się, że został okradziony. – Dowiedział się o tym od policjantów, którzy zwrócili mu skradzione przedmioty – mówi rzeczniczka policji.

 

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Za kradzieże grozić mu może nawet do 5 lat więzienia. Okazało się ponadto, że był on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do Aresztu Śledczego, w celu odbycia kary 10 lat więzienia za wcześniejsze kradzieże.