To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Od dzisiaj obowiązuje nowy cennik biletów MZK

Od dzisiaj obowiązuje nowy cennik biletów MZK

Od dzisiaj jeleniogórzanie płacą drożej za bilety komunikacji miejskiej. Podwyżki są spore, od kilkunastu do nawet 40%. Są jednak bilety, które nie podrożały.

O nowym cenniku pisaliśmy wielokrotnie. Miasto tłumaczy, że ceny biletów nie były podnoszone od 9 lat. W tym czasie znacznie wzrosły koszty eksploatacji pojazdów MZK, m.in. znacznie podrożało paliwo.

Największe podwyżki będą na biletach miesięcznych, imienny sieciowy na wszystkie dni w obrębie miasta Jeleniej Góry drożeje z 63,20 zł aż do 90 zł. Są jednak bilety, których ceny pozostaną bez zmian, to m.in. bilet jednorazowy na dwie strefy. Od dzisiaj nie ponosimy też dodatkowej opłaty za bilety kupowane u kierowców. Przykładowe zmiany cen biletów obrazuje tabela poniżej.

 
 
Od dzisiaj obowiązuje nowy cennik biletów MZK

Komentarze (7)

kioskarze odetchną B) w końcu cena bez tych durnych końcówek :P

Od dziewieciu lat nie było podwyżek, a czy nie było prosciej przez te kilka lat sukcesywnie podniec ceny, a nie tak jednorazowo az o 40%..Nie było by to tak odczuwalne dla portfela, ale co kogo to obchodzi, przeciez w MZK to aby sie nahapać :side: Życze by jak najmniej pasażerów jeździło z tym przewoźnikiem :]

Przecież dla emerytów i młodzieży szkolnej podniesiono z 1,27 do 1,60zł. Taki sam we WROCŁAWIU kosztuje 1,20zł.Normalny bez ulgi tam 2,40 tutaj 2,60.Jest tam tabor nowoczesny i nawet klimatyzowany.Tu jeżdżą złomy,gruchoty.Co na to prezydent i rada miejska.Wybraliscie PO to widac jak rządzi.Mzk wystrajkowało sobie podwyżki i przywileje.

Jezeli nie znacie statusu prawnego przewoznika to co dyskutujecie.Jest to S-Ka z O.O.,a za sznurki pociaga Urzad Miasta.Z tych pieniedzy :0 ,to maja sie utrzymac?nowy tabor kupic?wynagrodzic Rade Nadzorcza?,biura,a co zostanie to dla roboli co Was woza,naprawiaja po Was dewastacje,czy tez reanimuja autobusy...Zanim oplujecie jadem,ugryzcie sie :dry: w jezyk..

żeby bylo jeszcze za co płacić,a w tych autobusach np linia nr 2 to sam smrod brod ordynarni kierowcy i sypiące sie autobusy

I dobrze. W Jeleniej Górze większość władzy należy do PO i SLD. Ci co na nich głosowali - płacić bez szemrania. A ci co nie głosowali ruszyć doopę i zagłosować na PIS.

nikt kioskarzom biletów mzk nie kazał kupować, zgadzam sie można było ceny biletów podnosic sukcesywnie przez lata ciekawe co na to pasażerowie którzy jednak musza jezdzic tym przewoznikiem