To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nowy układ sił w radzie Jeleniej Góry (aktualizacja)

Konrad Sikora został szefem nowego klubu radnych - niezależnych

Nowy klub radnych niezależnych powołano w jeleniogórskiej radzie miasta. Tym samym klub Platformy Obywatelskiej przestał był najliczniejszą siłą w radzie.

W skład nowego klubu wchodzi czworo radnych, którzy opuścili szeregi, najliczniejszego do tej pory klubu Platformy Obywatelskiej: Konrad Sikora, Anna Ragiel, Krzysztof Kroczak, Bożena Wachowicz – Makieła oraz Wojciech Chadży, który opuścił szeregi Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Tym samym klub PO skurczył się do czterech osób: Piotra Miedzińskiego, Alicji Szklarskiej, Piotra Iwańca i Leszka Wrotniewskiego.
Zmiana układu sił w jeleniogórskiej radzie może skutkować zmianą jej przewodniczącego, którym obecnie jest Leszek Wrotniewski. Niepisaną zasadą jest, że funkcję tą sprawuje przedstawiciel najliczniejszego klubu, a tym jest obecnie, licząca sześciu rajców reprezentacja Prawa i Sprawiedliwości.

 

AKTUALIZACJA

 

Klub Platformy Obywatelskiej  w jeleniogórskiej Radzie Miasta zmniejszył się o kolejnego radnego. Wczoraj rezygnację z członkowstwa w klubie złożył Piotr Iwaniec. Jednocześnie były radny PO nie złożył akcesu do nowopowołanego klubu radnych niezależnych

Komentarze (15)

Posłanka Machałek powinna tych 4 radnych zapisać do PiS-u.

Ci 4 radni przewyższają poseł Machałek.

Wiedzą, bystrością i odwagą.

Też tak uważam.

Nie mają żadnej idei oprócz własnych interesików.

Sam nowy przewodniczący niewiele zmieni. Dalej będą przepychanki, układy, próby przeciągnięcia mniej licznych klubów na swoją stronę itd. Nie ma i nie było w tej radzie dużej i zwartej siły, która miałaby konkretny pomysł na miasto i go realizowała. Wtedy niech sobie nawet pieski szczekają, a karawana i tak jechałaby dalej. Niestety zamiast takiej mocnej grupy jest banda krzykaczy i ciągle nowe małe ugrupowania, bo każdy chce coś znaczyć. Tu nawet wybory nie pomogą, bo potem i tak radni zmieniają partie jak chcą i przenoszą się z prawa na lewo i odwrotnie.

Banda i nic wiecej Jelenia Gora to dno czy bedzie rzadzic PiS,Po,Psl SLD i tym podobne.NIc tu sie nie dzieje same banki,apteki na głównym trakcie 1-go Maja o czym mowimy?upadłe miasto szok jeszcze kilka lat temu tętniło życiem ,a teraz grabie ciągną do siebie a nie od siebie ,żal naprawdę żal nie pomoże żadna partia polityczna patrzą tylko na swoje stołki i na swoje dobro nie mieszkańców!!!!

Masz 100% racji, te same leśne dziadki niezależnie z prawa czy z lewa. Marazm, stagnacja i tylko trwanie jak najdłużej przy korycie. Tylko dzięki komu mamy taki stan? Otóż dzięki samych mieszkańców Jeleniej Dziury, bo przecież te osoby same się nie wybierają. To mieszkańcy za każdym razem wybierają prawie te same nazwiska...
Tutaj trzeba całkowicie wymienić wszystkich na młodych zdolnych i mających umiejętności menedżerskie i wizję rozwoju, a nie stare dziadki potrafiące tylko pierdzieć w stołki i brać kasę za nic nierobienie.

To sprawdź najpierw jak działa obecny system wyborczy. I tak wybrany zostanie ten, kto ma pierwsze miejsce na liście wyborczej. A pierwsze miejsca dostają właśnie leśne dziadki. Młodzi są gdzieś na szarym końcu list. W Polsce się głosuje na partie i ugrupowania, a nie na ludzi. Na ludzi można sobie głosować przy wyborach na prezydenta.

Szanowni Radni - zapamiętajcie sobie raz na zawsze i weżmijcie do serca, że RADNYM się b y w a, a PORZĄDNYM CZŁOWIEKIEM ? - dopowiedzcie sobie sami - do wyboru macie tylko 2 odpowiedzi ...

W Piechowicach też to powinni przeczytać.

Układ zostanie ten sam, tylko barwy nieco zmienią niektóre postacie , postacie które poparły podwyżki dla mieszkanców. Oby spłynęli ze sciekami za które my musimy tyle płacić

To po co ten w-ce prezydent z SLD!!!!!!!!!!!Po co ten etat??

Radnej Szklarskiej wszystko się miesza. Należy do klubu PO a na wszelki wypadek z mężem łazi na różnorodne imprezy organizowane przez PiS. Radny bezideowy.

ten sam kierunek wybiera ostatnio radny powiatu Rafalek,ksywa STAROSTA

Masz racje. Szykuje sie już na wybory samorzadowe, oblatuje wszystkie imprezy i układa z obecnie panującym . To świetlaną przyszłość wróży Piechom.