To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nowiny u pierwszaków – SP nr 13

Nowiny u pierwszaków – SP nr 13

Dzisiaj odwiedzamy klasę I „a” ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze.

Choć od początku roku minęło zaledwie kilkanaście dni, to „trzynastkowe” pierwszaki mają już wiele za sobą. Pierwsze chwile w nowej szkole spędziły na wysłuchaniu kilku najważniejszych wskazówek jak należycie się zachowywać w drodze do i ze szkoły. Wszystko to w ramach prowadzonej przez policję akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Pod bacznym okiem swojej wychowawczyni Ewy Zawistowskiej, specjalizującej się w nauczaniu metodą dramy, pierwszoklasiści rozwijają swoje uzdolnienia teatralne. Do tego dwa razy w tygodniu poznają również nowe wyrazy i piosenki w języku angielskim.

Komentarze (33)

Tyle się krzyczy o kadrze zarządzającej w SP13 a jednak są nauczyciele którzy potrafią pracować w tej szkole i robią to bardzo dobrze, czego przykładem może być m.in. pani Ewa.

Popieram podpisuję się pod komentarzem

*Fajnie,ze Twoj Skarbus jest w lapkach
Pani Ewy ! Czytalam,ze..: "Nauczyciel
powinien tak "urobic" mlodego czlowieka,
by po wiedze siegnal z checia ! SAM,z
wlasnej,nie przymuszonej woli.
Zeby "nie wiedziec" bylo tozsame ..
ZE WSTYDEM"

Drogi "rodzicu" kazdy ma prawo wyrazić swoją opinię na forum. Twój zarzut, że mam z tego tutułu jakieś profity(hahahahaha) jest na prawdę zabawny, zwłaszcza, że w tej szkole pracuję od niedawna.
Fajnie by było, żeby tak płacili za wystawianie opinii na forach.... ale z drugiej strony, kto by wtedy wychowywał i uczył nasze kochane dzieci?

To nie jest dziwne, że nie ma Pan/Pani pracy. Skoro w kilkuzdaniowej wypowiedzi aż roi się od błędów ortograficznych i stylistycznych.

Ja myślę, że pisanie różnych czesto nieobiektywnych opinii na temat kadry zarządzającej w SP13 pozbawione jest wogóle sensu - szkoła jak każda inna, ma dyrektora, ma nauczycieli którzy chcą pracować i robią to na prawdę dobrze. Wiadomo - są i tacy, którym nie podoba się praca w tej placówce. Ale ile jest osób młodych, po studiach, które na ich miejscu pracowałyby z dużym zaagażowaniem, a nie mają takiej możliwości...

O kadrze zarządzającej lepiej się nie wypowiadać, a na pewno nie przy okazji tego artykułu. Dzieci czytają...

wtajemniczona chyba nie jesteś w trzynastce jest bardzo dobra kadra zarządzająca , która szkoła tak dba o swoje dzieci jak Pani Dyrektor . Dzieci mają wszystko : mleko - bezpłatne , które jest dopiero dzięki Pani dyrektor wcześniej tego nie miały , podniósł się znacznie poziom nauczania , maruderów nie brakuje łatwiej krytykować niż pracowac . Czy to wtajemniczona Ciebie boli , że Dyrektor staje na głowie aby zapewnić jak najlepsze warunki do nauki dla dzieci .Czy chcesz być złosliwa i zazdrosna , że dobrze się dzieje w trzynastce. Ja do tej szkoły posłałbym nawet dziesięć własnych dzieci , bo tak zaradnego Dyrektora nie ma w innej jeleniogórskiej placówce

Jestem rodzicem i bardzo mnie boli gdy słyszę złe słowa o Dyrektorce . Ta kobieta zasługuje naprawdę na podziw i szacunek . Dziwię się , że tak mało osób docenia zaangażowanie i pracę tej kobiety . Który dyrektor tak troszczy się o dzieci . Dzieci zresztą kochają Panią Dyrektor i często widzę jak się do niej przytulają , to ciepła kobieta , zgadzam się , że w tej szkole w ciągu dwóch lat wiele się zmieniło - żeby było jasne - na korzyść . Za rządów dawnej dyrektorki : paliło się papierosy w szatni , a kurtki dzieci śmierdziały jakby dzieci wyszły w palarni ;zdarzało sie , że pracownicy byli w pracy pod wpływem alkoholu , na ścianach i podłogach , w toaletach - brud jakby nie było malowane sto lat , gnijący grzyb , który zagrażał zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci , zimą nie posypane chodniki , wszystko podporządkowane pod prywatną szkołę , najgorsze wyniki ze sprawdzianu , rozleniwieni nauczyciele , którzy nie wiedzą po co chodzą do pracy . Dziś rzeczywiście jest inaczej . Szkoła jest pachnąca , dzieci osiągają dobre wyniki , Dyrektor dba o to by wszystko było w jak najlepszym porządku . Kochani internauci przestańcie krytykowac a zobaczcie jak jest teraz w trzynastce dobrze. Głowa do góry Pani Dyrektor , mało jest ludzi odważnych i tak zaangażowanych w naszym mieście . My rodzice wierzymy w Panią . Cieszymy sie tez , że dobiera pani bardzo dobrych nauczycieli : Pani Ewa , Pan informatyk , młoda pani z Oddziału - tak trzymać . Rodzice z trzynastki

Pani dyrektor 13 to niezwykle wyrachowany, cyniczny, zlosliwy manipulator.Nas rodziców namawia wprost na donoszenie na swoich n-li(apel na rozpoczęcie roku).Chyba tak nie postępuje ,,kobieta zasługująca na podziw i szacunek,,Potwór!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OOOOOO - widzę, że Pani Dyrektor nie ma co w domu robić...żeby tyle przychylnych słów napisać pod swoim adresem...nie prawdziwych w dodatku.
Każdy, kto kiedykolwiek zetknął się z w/w zdaje sobie świetnie sprawę, iż najgorsze co mogło spotkać uczniów SP-13 w całej ich edukacji wczesnoszkolnej - to Pani Dyrektor.
Z całym szacunkiem i pełni świadoma
Matka

Popieram całym sercem.

Cóż to za peany na cześć pani Dyrektor? Chyba autorstwa samej pani Dyrektor.

Czy ciepła kobieta mówi do dzieci WON!

Gratuluje Pani Dyrektor wspaniałej kadry!
Kadrze współczuje Pani dyrektor!!!

Na podziw i szacunek zasługują nauczyciele, którzy pozostali na swoich posterunkach i nie dali się....Tak trzymać.

cieszę się że pani Ewa jest wychowawczynią mojej córki.To doświadczony i ceniony nauczyciel.Ciepły,taktowny i wyrozumiały.Matkuje dzieciom i dzieci za nią przepadają. Żałuję że nie mam więcej dzieci, które w ciemno mogłabym oddać pod skrzydła pani Ewy.W ogóle nauczyciele są OK.

juz jest pózno wiec moze się mylę ,ale wypowiedz Anonimowego przypomina mi bardzo retoryke pani dyrektor a wiec wnioski nasuwaja sie same.Jedno jest pewne w szkole tej nie dzieje sie dobrze i nie jest to wina nauczycieli
Hypji

Oj widzę że Pani Dyrektor już sama sobie zdąrzyła wystawić "laurkę"! I miała na to czas ;) Przzecież tak wiele czasu "Trynastce" poświęca:))) śmiechu warte! Ciekawe dlaczego nauczyciele z poprzedniej placówki, w której pracowała, dali na mszę z radości że odeszła z ich szkoły... Zastanówcie się nad tym poplecznicy pani Barbary J!!!!!!! I gdzie się podziały władze oświatowe?

Pani Dyrektor faktycznie "dba" o szkołę wprowadzając w niej atmosferę terroru, nerwowości i mobbingu. Dużo mówi, jeszcze więcej obiecuje, a i tak z tego nic nie wynika oprócz kolejnych bzdurnych zarządzeń bardzo utrudniających nam, czyli rodzicom życie. Szkoda, że nie pochwaliła się wszyskim ilu nauczycieli zwolniło się przez nią od września, przez co musiała pozatrudniać nowych, niedoświadczonych, dopiero po studiach... Ale fakt, takimi łatwiej rządzić... I to wszystko pewnie w trosce o dobro dzieci, czysta hipokryzja, bo czy zestresowany, nękany wciąż psychicznie przez przełożonego nauczyciel może dobrze uczyć i skupić się na swoich uczniach?...

Bywają młodzi nauczyciele,którzy przychodzą tylko na pierwszą rade i tyle ich widziano...Ciekawe czemu to pewnie wpływ pani dyrektor,która tak "kocha" swoja kadrę.Ciekawe,że wcześniej nie było takiej rotacji wśród nauczycieli.Natomiast osoby,które uważają,że młody nauczyciel bardziej się będzie starał sa w błędzie.Wiek tu nie ma znaczenia,trzeba to po prostu lubić.Niestety w takich warunkach jakie ma kadra w 13 nie da sie lubic niczego i nic a do pracy chodzi sie jak za kare.Poza tym radziłbym pani super dyrektor zadbać o B.H.P nauczycieli.Z tego co wiem nie mają ,kiedy zjeść i iść do toalety...Brawo pani DYREKTOR

Ja pracuję w trzynastce od niedawna. Nie czuję atmosfery mobbingu ani terroru. Dajcie spokój z tymi koszmarnymi opisami, skoro jest aż tak źle to dlaczego jeszcze nauczyciele w tej szkole pracują??? Przecież szkół w powiecie jest wiele więc w czym problem? To pracownik wybiera sobie odpowiednie dla niego miejsce pracy.

Widać młody nauczycielu, że dopiero co pracujesz, w związku z czym raczej nie powinnieneś się wogóle wypowiadać na ten temat. Pewnie jesteś jednym z tych którzy Panią dyrektor po stópkach całują, i pewnie to ty na rady możesz nie przychodzić. Ciekawe jakie jeszcze profity masz za wystawianie kolejnej laurki pani Barbarze J. Może nagroda w przyszłym roku? A może miejsce na parkingu samochodowym? Tylko szkoda że przez takich jak ty cierpią na tym nasze dzieci... Mam już dosyć opowieści mojego dziecka, które po kolejnym apelu przychodzi i mówi, jak to pani dyrektor pyta wszystkich : "Dzieci kochacie mnie?", a dzieci niestety nie odpowiadają... zresztą co miałyby powiedzieć. Żenada!

Wszyscy mają prawo wypowiadać się na tym forum !!! "Rodzicu" zastanów się nad tym co piszesz!!!

Brawo nauczyciele! ale znaleźliście sobie miejsce na lincz pani dyrektor?! Ten artykuł - zdaje się jest o uczniach kl I a?!! Nauczyciele "trzynastki" bądźcie poważni i zacznijcie się szanować! fee! nie ładnie! Sami sobie wystawiacie świadectwo!

No to "z innej beczki"! ;) Z okazji Dnia Edukacji Narodowej chciałabym życzyć nauczycielom z "Trzynastki" wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim nowego, normalnego dyrektora. A Pani Dyrektor i jej poplecznikom to chyba tylko wygodnej taczki... ;)

Rodzicu - Tobie również wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Nauczyciela !

Nie rozumiem jak ktoś z rodziców mógł napisac aż tyle pochlebnych rzeczy o Pani Dyrektor, chyba nie miał na myśli Pani Barbary J ;)? Taka kobieta nie powinna pracowac z dziecmi, ja nie wiem czy ona w ogóle zdaje sobie sprawę z tego że nie jest odpowiednią osobą na tym stanowisku. Oczywiście "kochana" Pani Dyrektor bo któż by inny mógł tak "kochac" dzieci, przytulac je na każdym kroku i rzucając im ciepłe uśmiechy, szkoda tylko że to wszystko to "tani chwyt marketingowy". Tylko po co to wysztko?? Osoba, która żekomo kocha dzieci robi wszystko by tym dzieciom było dobrze a nie na odwrót. I tak na przykład niby dobry pomysł aby przebierac obuwie, tylko puki co szatnia w SP nr 13 nie jest do tego przystosowana, obawiam się o bezpieczeństwo swojego dziecka podczas zmieniania obuwia gdyż nie ma na to miejsca, szatnia też nie jest przystosowana na worki z mokrym obuwiem. Swoja droga to ciekawe co na to wszystko powiedziałby głos z sanepidu?? Druga sprawa "kochana" Pani Dyrektor załatwiła mleko dla ucznów, wszystko ok tylko wielka szkoda, że nie jednokrotnie moje dziecko przyniosło do domu mleko na którym dawno skończyła sie data przydatności do spożycia. Wymieniac można by było tak w nieskończonośc ale szkoda na to czasu....
Drodzy rodzice to do was się zwracam, bo jeżeli nie weźmiemy sprawy w swoje ręce to nasze dzieci nadal będą wracac ze szkoły w atmosferze niepewności, złości a czasem i flustracjii a przecież nie o to chodzi!!! Nie jeden z nas rodziców wie dlaczego Pani Barbara J straciła swoja poprzednią posadę, nie pozwólmy by ktoś taki dyktował zasłużonym nauczycielom jak maja postepowac z naszymi pocie****i.

Na miejscu tej pani gdybym był osobą tak niepożądaną i gdyby wylano na mnie tyle pomyj, dawno podałbym się do dymisji nie czekając na kolejny "prysznic"...

Kiedyś 13 była normalną szkoła,teraz to koszmar.Pomysły Pani Dyrektor to istny kosmos.Obuwie,które dzieci muszą nosic codziennie,mundurki przeciw którym są i dzieci i rodzice,zakaz kontaktów rodzica z wychowawcą na przerwie i wiele innych abstrakcji to chory wytwór wyobrażni Pani Dyrektor.Czy wreszcie zrobi ktoś z tym porządek?

Potwierdzam,że dziecko przynosi mi do domu przeterminowane mleko, a co z akcją tak szumnie zapowiadaną przez panią Dyrektor odnośnie owoców w szkole? Znów skończy się na czczych obietnicach, przecież miała "ruszyć" od pażdziernika? A co z salą multimedialną, która dzięki usilnym zabiegom dyrektorki i jej konfliktu z Amicusem (opisanym zresztą szczegółowo w prasie) przestała istnieć? Brawo, pani Dyrektor, stara się pani jak może żeby w szkole było tylko gorzej...I jeszcze do tego oczernia własnych podwładnych, zamiast stać za nimi murem, tak jak to się dzieje w innych szkołach...

nie wiem czy wiecie ale w tej szkole dzieci ponoszą karę za np. niepujścię na cmętarz w paskudną pogodę a pani dyrektor ze swoją klasa została w ciepłej szkole i tylko jedna klasa miała być ukarana z czym rodzice nie zgodzili się i zawetowali a pani dyrektor udała że sprawy niema pozdrawiam i cieszę się że zmieni się dyrektor w tej szkole

Moje dziecko też nie poszło na cmentarz i nie zostało ukarane. Dużo rodiców nie wyraziło zgody na pójcie na cmentarz.
Nie było żadnej kary !!!!! Nie kłam "mamo"