To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nowe przystanki w Jeleniej Górze

Nowe przystanki w Jeleniej Górze

Cztery nowe przystanki autobusowe zostaną wkrótce utworzone w Jeleniej Górze. Gdzie powstaną i skąd taki pomysł?

Stosowną uchwałę w tej sprawie podjęła jeszcze w marcu rada miejska. Dwa przystanki (po jednym w każdą stronę) powstaną przy ul. Wincentego Pola, na wysokości stacji paliw Orlen. – Mają na celu umożliwienie podopiecznym Warsztatu Terapii Zajęciowej dojazdu oraz powrotu na zajęcia oraz pracownikom zatrudnionym w zakładach pracy zlokalizowanych w obrębie planowanych lokalizacji – czytamy w uzasadnieniu.

Ułatwić dojazd do pracy ma także nowy przystanek przy ul. Spółdzielczej, nieopodal skrzyżowania z drogą krajową nr 3 (przed firmą Centrostal). To propozycja dla jadących od centrum w stronę Cieplic.
Czwarty z przystanków powstanie przy ul. Wojciecha Kilara na jeleniogórskim Zabobrzu (dla jadących w stronę centrum miasta), obok sklepu Media Expert. Ułatwi on m.in. wyjazd z obiektów handlowych.
Na przystankach tych będą zatrzymywały się autobusy linii, które jeżdżą tymi ulicami bądź w pobliżu (w przypadku ul. Kilara).
 

Komentarze (10)

Nareszcie coś dla obywateli /o roboli trzeba dbać/.

Uważasz, że inżynier autobusem nie jeździ, bo to wstyd?
Widzę, że ktoś tutaj ma kompleksy :)

Estetyczne, funkcjonalne- brawo !

CZTERY!!! CZCZCZtery...

A czy istnieje możliwość dojazdu autobusem do tego Leroy Merlin

Jak popatrzy się na załącznik graficzny do uchwały to przystanek przy Kilara nie będzie pomiędzy ZUS a Mediaexpert ale pomiędzy Media Ekspert a Galerią Sudecką. Obecnie stają tam autobusy real tyle że po drugiej stronie ulicy a rozumiem, że teraz Real będzie zatrzymywał się i tam gdzie dotychczas ( dla przyjeżdżających) i w nowej lokalizacji dla odjeżdżających. A gdzie będzie stał gdy będzie miał przerwę. No i chyba ten przystanek nie będzie dla linii MZK bo byłby całkiem bez sensu.

A kawałek dalej, przy ul. Chłopskiej są dwie wiaty przystankowe tyle,że stojąc pod nimi nie widać jadącego autobusu.Kierowca również nie widzi stojących pasażerów, ponieważ od strony kierunku jazdy ściany wiat mają część reklamową.Głupota jak cholera a zarządzający wiatami mają to raczej w... no właśnie gdzie to mają?

Właściwie duża część wiat stoi odwrotnie!

fajnie tylko przydałyby się w końcu przystanki:
na Złotniczej- bo od Kochanowskiego do Ronda jest niezła dziura, poza tym jest tam Stadion i "Tunel" gdzie ludzie często się przesiadają, szczególnie ci jadący z Cieplic..
Koło Castoramy- od Podwala do Anieli Krzywoń jest kawał drogi... szczególnie z zakupami.
na Marcinkowskiego dla autobusu nr. 22!

Brawo.Został pobity rekord świata w najkrótszym przystanku,mowa o tym na Wincentego Pola.Radni Niezaradni chcieli się popisać i wyszło jak wyszło