To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nowe Impulsy i festyn kolejowy

Nowe Impulsy i festyn kolejowy

W najbliższą niedzielę (5 listopada) odbędzie się kolejny piknik rodzinny Kolei Dolnośląskich. Regionalny przewoźnik zapowiada, że do Jeleniej Góry przyjadą nowe, pięcioczłonowe Impulsy.

Festyn odbędzie się na stacji kolejowej Jelenia Góra w godz. 10.-16. W programie imprezy zaplanowano m.in. pokazy pierwszej pomocy oraz konkursy i animacje dla dzieci. Punktem kulminacyjnym spotkania będą bezpłatne przejazdy najnowszymi składami Kolei Dolnośląskich – pociągami Impuls 45 WE.

Koleje Dolnośląskie zaplanowały dwa bezpłatne przejazdy specjalne:
– o godz. 12.00 Jelenia Góra – Piechowice (w Piechowicach o 12.21)
– o godz. 12.40 Piechowice – Jelenia Góra (w Jeleniej Górze o 13.01)
oraz:
– o godz. 14.15 Jelenia Góra – Marciszów (godz. 14.33)
– o godz. 14.45 Marciszów – Jelenia Góra (15.05)

Pierwsze dwa nowe Impulsy 45WE zostały dostarczone do Legnicy 13 września. To początek realizacji dużego zamówienia. Kolejne pociągi mają przyjechać do końca roku. Są dłuższe od tych wykorzystywanych dotychczas (pięcioczłonowe), klimatyzowane i w pełni niskopodłogowe, co ułatwi korzystanie z nich osobom starszym i niepełnosprawnym. Dodatkowo jako jedyne pociągi użytkowane przez regionalnych przewoźników są wyposażone w fotele z regulowanymi oparciami, pod którymi pasażerowie znajdą gniazda zasilania oraz porty USB umożliwiające ładowanie m.in. telefonów komórkowych czy tabletów. Można w nich korzystać z sieci WiFi. Pociągi te mogą osiągać prędkość nawet do 160 km/h. Udział w niedzielnym pikniku zapowiedział marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Komentarze (3)

Te nowe impulsy jeżdżą na trasie Wrocław - Szklarska Poręba już w zasadzie od miesiąca

E tam Impulsy, U nas na Pomorzu jeżdżą takie nowoczesne chyba EN57 się nazywają!
Kolejarze mówią ze są 3 razy lepsze niż te wynalazki w innych województwach!

skoro tak muwio, to hyba tak jest. w końcu to zawodowcy