To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Niezależnie zbliżeni z PO

Niezależnie zbliżeni z PO

- Za tydzień lub dwa przedstawimy gotowe listy wyborcze – zapowiedział dziś Hubert Papaj. Radny PO pytany o to, jak się ma związek klubu radnych Platformy Obywatelskiej z trojgiem radnych, którzy jeszcze niedawno tworzyli klub „Jelenia Góra XXI” odpowiedział, że to związek nieformalny, a radni postanowili po prostu działać dla dobra miasta. Razem mają 11 głosów, a do większości brakuje im jednego głosu.

Wszystko więc na to wskazuje, że troje radnych z „JGXXI” dostanie miejsca na listach wyborczych i wystartuje do rady pod szyldem PO.   W grupie, która przyłączyła się do Platformy nie ma Bożeny Wachowicz-Makieły. Jej niedawni klubowi koledzy pytani o to, dlaczego tak się stało, odpowiedzieli, że nie wiedzą i że najlepiej pytać samą zainteresowaną.

- Myśmy nikogo nie zapraszali, nie składali propozycji. To była po prostu decyzja tych radnych – dodaje H. Papaj.

Jaki status będzie miała przez ostatnie półtora miesiąca kadencji wspomniana trójka radnych? - Jesteśmy niezależni – mówi Anna Ragiel.

Można się domyślać, że B. Wachowicz-Makieła wystartuje z listy komitetu wyborczego Marka Obrębalskiego, bo jej mąż jest członkiem tego komitetu. Na ratuszowych korytarzach szepcze się, że PO od początku nie widziało możliwości współpracy z radną, bo ta odbierana jest jako bliska współpracowniczka Miłosza Sajnoga.

W środę na konferencji prasowej o swoich planach wyborczych ma mówić Marcin Zawiła, a w czwartek jeleniogórski Sojusz Lewicy Demokratycznej.
 

Niezależnie zbliżeni z PO
Niezależnie zbliżeni z PO
Niezależnie zbliżeni z PO
Niezależnie zbliżeni z PO

Komentarze (10)

Tym 12 radnym będzie pewien asystent.

Z tych zdjęć widzę, że listę radnych PO wzmocni także p. Czernow. Tylko się cieszyć. W mojej ocenie jest to niezwykle kompetentna i charakterna osoba. Wszyscy jeleniogórscy radni i prezydenci - razem wzięci - nie mają takiej wiedzy o naszym mieście jak p. Czernow.
PS. Pani Zofia Z. przypomina mi była brytyjską premier Matgharet Thather.

Hubercik!Ściemniasz ,że aż żal tyłek ściska.Niektórzy w Radzie nie mają za grosz honoru, ale to już sprawa wyborców,czy przymkną oko na różne wygibasy i polityczne piruety.

Pan Hubert zawsze lubi otaczać się paniami - czyżby chciał ogrzać się w ich matczynym cieple

Wolny - ty tak normalnie czy żartobliwie ?

normalnie sama elita intelektualna...nic tylko się rwać i głosować :D :lol:

A gdzie tam sami przeszli obiecane mieli dobre miejsca na listach w PO. Pani Ragiel to już w przejsciach i zmiany barw ma już doświadczenie :D jej pogląd i program to taki gdzie widzi wielkie szanse dostania się do rady miasta. :D zal normalnie że ci ludzie nie mają godności i patrzą wyłącznie na swoje korzyści a nie na korzyści miasta.

Mieszkam obok Pani Ragiel masakryczna i zdradliwa sąsiadka :)

Adam jak jesteś sąsiadem, to powinieneś podziękować Pani Ani za utwardzoną drogę,mały człowieku, za boisko w SP Nr 10, za chodnik na Hoffmana za lampy na Reja, itd.

wolny napisał:

PS. Pani Zofia Z. przypomina mi była brytyjską premier Matgharet Thather.

Wieczne urzędowanie racz Jej dać Panie.