Nieudany wyjazd KPR-u

Podobnie jak w minionym sezonie (dwie porażki 25:35 i 22:23), piłkarkom ręcznym z jeleniogórskiego klubu znów nie udało się wywalczyć punktów w meczu z AZS-em Politechniką Koszalin. W 9. kolejce PGNiG Superligi Kobiet zespół KPR-u przegrał wyjazdową potyczkę 30:34 (12:17). W swojej hali akademiczki nie dały się ani razu pokonać. Na tarczy wyjechały z Koszalina nawet wicemistrzynie Polski z lubińskiego Zagłębia. Akademiczki są piątą drużyną ekstraklasy.

W niedzielnym spotkaniu drużynie z Jeleniej Góry specjalnie nie „zaszkodziły” dwie rozgrywające, Marta Dąbrowska i Monika Odrowska, które w ostatnich sezonach należały do najlepszych zawodniczek KPR-u, lecz ostatnio żółto – niebieskie barwy klubowe zmieniły na kolor biało – zielony. Popularna wśród kibiców „Śliwka” strzeliła tylko dwa gole w końcowej części meczu, „Odra” zaliczyła trzy trafienia. Najlepsza snajperka z klubów północnej Polski, reprezentantka Ukrainy Tatina Bilenia (41 bramek w siedmiu meczach) zdobyła sześć goli.

W obecności aż 1100 kibiców koszalińskie szczypiornistki od pierwszych minut kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i już do przerwy miały bezpieczną przewagę pięciu bramek. W 50. minucie podopieczne trenera Waldemara Szafulskiego prowadziły wysoko, 30:23. Potem po czterech z rzędu trafieniach KPR-u, siedem minut przed końcowym gwizdkiem sędziów na świetlnej tablicy widniał wynik 30:27. Przyjezdnym nie udało się jednak doprowadzić do remisu. Mimo czerwonej kartki dla Aleksandry Kobyłeckiej (6 goli), gospodynie zwycięsko zakończyły mecz. Liderka krajowej klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarek Joanna Załoga z KPR-u do dorobku 78 goli dołożyła sześć. Tyle samo celnych rzutów do bramki AZS-u miała 19-letnia Anna Mączka (poprzednio SMS Gliwice). Najwięcej kłopotów sprawiała rywalkom Emilia Galińska (8 trafień). Ponadto na listę strzelczyń KPR-u wpisały się Małgorzata Buklarewicz 5, Olga Figiel i Mariola Wiertelak – po 2 i Martyna Rupp 1.

Aktualnie jeleniogórskie piłkarki z dorobkiem zaledwie pięciu punktów, bramki 260:281, zajmują odległe, dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. W najbliższym meczu zaplanowanym sobotę, 24 bm. zespół KPR-u podejmie Piotrkovię Piotrków Trybunalski.