To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Niespodzianki w Pucharze Polski

gryfowski Gryf (stroje niebiesko-żółte) i Stella Lubomierz, mają szansę awansować do czwartej rundy Pucharu Polski

Już w najbliższą środę, 26 września rozegrane zostaną mecze 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. Początek wszystkich ośmiu spotkań o godzinie 17. Pary zestawili, nie losowali, działacze OZPN-u. W trzeciej rundzie rozgrywek zwanych też krajowym pucharem tysiąca drużyn, gdyż tyle co roku rozpoczyna futbolową przygodę, zagrają trzy zespoły MKS Karkonosze.

Juniorzy młodsi z jeleniogórskiego klubu, którzy 2:1 pokonali Woskar Szklarska Poręba – Wojcieszyce z klasy okręgowej, na cieplickim stadionie przy ulicy Lubańskiej powalczą z Włókniarzem Chełmsko Śląskie. Po pogromie KS Maciejowa 4:0, na boisku przy ulicy Złotniczej juniorzy starsi Karkonoszy o awans do dalszej fazy PP zagrają z Lotnikiem. Piłkarze z Jeżowa Sudeckiego, liderzy okręgówki, mogą pochwalić się najwyższym zwycięstwem w drugiej rundzie. Rozbili wleńską Pogoń 10:0, trzy gole strzelił Szymon Szeliga. Pierwsza klubowa drużyna „biało - niebieskich” z IV ligi dolnośląskiej łatwo, 6:0 wygrała w Kowarach z Olimpią. Teraz powinna pokonać A-klasowy KS Łomnica.

Kolejną niespodziankę w konfrontacji z wiceliderem klasy okręgowej, leśniańskim Włókniarzem (zwyciężył Granicę Bogatynia 4:0), mogą sprawić futboliści Cosmosu Radzimów. Po hat-tricku Pawła Romańczuka wygrali 3:1 z czołowym zespołem IV ligi Apisem Jędrzychowice. Pucharową przygodę chcą kontynuować A-klasowi zawodnicy Rybaka Parowa, którzy wyeliminowali beniaminka IV ligi, BKS Bolesławiec. Środowym rywalem będzie wyżej notowany (4. miejsce w okręgówce), GKS Warta Bolesławiecka.

W 1/8 finału PP ciekawie zapowiadają się też mecze Stelli Lubomierz z MKS 3KF Włókniarzem Mirsk z IV ligi, Orła Gościszów z Victorią Ruszów i LKS Ocice z Gryfem Gryfów Śląski. Mecze nierozstrzygnięte w ciągu 90 minut zakończą się konkursem rzutów karnych. 

Komentarze (2)

Radzimów gra e okręgów a nie e A klasie

Radzimów gra w okręgówce a nie w A klasie