To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Niesamowite tempo w zawodach kolarskich AZS MTB CUP

Niesamowite tempo w zawodach kolarskich AZS MTB CUP

W Przesiece odbyła się II edycja AZS MTB CUP. Trudna trasa, wakacyjna aura kontrastująca z resztkami śniegu i niesamowite tempo - tak w skrócie można opisać zmagania kolarzy w Karkonoszach.

Tu znajdziesz wyniki - kliknij

Po prawdziwej śnieżnej burzy, która przeszła nad Kotliną Jeleniogórską i Karkonoszami 3 maja w Przesiece pojawiło się ponad 20 cm śniegu. Na 4 dni przed zawodami był to raczej czarny scenariusz dla imprezy. Mimo wysokich temperatur i bezchmurnego nieba biały dywan utrzymał się w obrębie trasy jeszcze na dzień przed zawodami. Dlatego też ekipa organizacyjna uzbrojona w łopaty, grabie i sól oczyściła większość trasy ze śniegu. Na szczęście pogoda też była po naszej stronie – blisko 25 stopni skutecznie topiło śnieg.

Dzięki temu w sobotnie przedpołudnie zawodnicy wjechali na w pełni przejezdną trasę. Tradycyjnie już o 10:00 rywalizowali młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy. Wyścigi odbyły się w obsadzie i pod dyktando klubu LKK LUKS Sławno. O 11:30 na trasę ruszyły panie z kategorii U-23 i Elita. Frekwencja niestety nie była zbyt duża. Po raz kolejny popis swoich możliwości zaprezentowała Weronika Rybarczyk uzyskując na mecie blisko 12-sto minutową przewagę nad kolejna zawodniczką. W ostatnim wyścigu startowali panowie. Najlepsi specjaliści od cross-coutry w Polsce na czele z aktualnym Mistrzem Polski Markiem Konwą mieli do pokonania osiem okrążeń.

Mocne tempo narzucone przez zawodnika Milka Trek MTB Racine Team z rundy na rundę dawało mu co raz pewniejsza przewagę, która na mecie wyniosła prawie 7 minut nad drugim zawodnikiem. Z bardzo dobrej strony pokazali się miejscowi zawodnicy – Artur Miazga z Lechii Piechowice, który reprezentując AZS AGH Kraków zwyciężył w kategorii AZS Elita oraz Antczak Roman z Formicki-Bike, który triumfował w Open Elita.
Gospodarze imprezy czyli Gmina Podgórzyn oraz ekipa z Politechniki z Jeleniej Góry po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i przeprowadzili świetne zawody. Dodając do tego cenioną przez zawodników trasę można powiedzieć, że Przesieka staje się jedną z rowerowych stolic Polski. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w przyszłym roku odbędą się tam już po raz piąty Akademickie Mistrzostwa Polski w Cross-Coutry.

Grzegorz Miedziński