To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nielegalne wyrobisko kruszywa pod Lwówkiem Śląskim

Nielegalne wyrobisko kruszywa pod Lwówkiem Śląskim

Inspektorzy z Okręgowego Urzędu Górniczego we Wrocławiu odkryli nielegalną eksploatację kruszywa na bardzo dużą skalę w Rakowicach Wielkich pod Lwówkiem Śląskim. Inspektorzy powiadomili już o fakcie prokuraturę.

Kiedy inspektorzy pojawili się na nielegalnym wyrobisku nie było tam już nikogo. Na środku stała jedynie pusta koparka, która najprawdopodobniej wydobywała kruszywo. Wyrobisko ma prawie 2 hektary powierzchni, a miejscami jest głębokie na 6 metrów!

Mieszkańcy Rakowic Wielkich pod Lwówkiem Śląskim powiedzieli nam, że kruszywo, które może służyć na przykład do budowy fundamentów, wydobywał mieszkaniec wsi. Początkowo miał tam być staw hodowlany, ale w rzeczywistości koparka od wielu miesięcy wydobywała kruszywo, które jak udało się nam ustalić, było sprzedawane za 7 złotych od tony.

Nielegalne wyrobisko było bardzo dobrze ukryte w lesie, prowadziła do niego jedynie leśna droga. Najprawdopodobniej to sami mieszkańcy powiadomili inspektorów Okręgowego Urzędu Górniczego z uwagi na uporczywy ruch samochodów ciężarowych, które wywoziły kruszywo.

- Ciężko jest ustalić ile tak naprawdę wydobyto w tym miejscu nielegalnego kruszywa. Już w latach 60-tych prowadzono tutaj prace, które zostały przerwane. Pewne jest, że osoba, która prowadziła tutaj prace nie miała żadnych wymaganych pozwoleń. Wyrobisko ma prawie 2 hektary powierzchni – mówi Jacek Grom inspektor z urzędu górniczego w Wałbrzychu.

Sprawę badają już śledczy z prokuratury, którzy będą chcieli ustalić ile nielegalnego kruszywa zostało wydobyte w Rakowicach Wielkich i komu było sprzedawane.

 

 
Nielegalne wyrobisko kruszywa pod Lwówkiem Śląskim
Nielegalne wyrobisko kruszywa pod Lwówkiem Śląskim
Nielegalne wyrobisko kruszywa pod Lwówkiem Śląskim

Komentarze (2)

I chłopcy znowu orżnęli poborców podatkowych :woohoo:
Niestety potem ich orżną potrójnie :woohoo: