To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nie ma już barier przy Śnieżnych Kotłach

FOT.KPN

Idzie zima i pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego zdemontowali bariery przy Śnieżnych Kotłach na szlaku czerwonym. Turyści proszeni są o ostrożność podczas wędrówek. Warto także sprawdzić na stronach interentowych KPN, które szlaki są już zamknięte.

Jak tłumaczą pracownicy KPN, łańcuchy i bariery przy Śnieżnych Kotłach muszą być ścigane, żeby nie zniszczył je gromadzący się śnieg. Dla turystów oznacza to konieczność zachowania szczególnej rozwagi, bo zbliżanie się do krawędzi Kotłów grozi upadkiem z wysokości.

Zamknięte szlaki

Karkonoski Park Narodowy zamknął już na okres zimowy szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki (Kocioł pod Śnieżką) od nieczynnego schroniska "Nad Łomniczką" do "Domu Śląskiego". Zdemontowano też mostek nad Łomniczką, który znajduje się w miejscu narażonym na schodzenie lawin.

Ze względu na prowadzenie prac leśnych, Leśnictwo Górzyniec informuje o czasowym zamknięciu fragmentu szlaku turystycznego prowadzącego od Polany Czarownic do drogi asfaltowej w Górnym Kopańcu.

Leśnictwo Szronowiec informuje o czasowym zamknięciu Czeskiej Kładki. Dla turystów wędrujących niebieskim szlakiem wyznaczono bezpieczne obejście.