Nasi w zimowej premierze Igrzysk

Trójka sportowców z karkonoskich klubów wystartuje w pierwszych Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. W zawodach w austriackim Innsbrucku o 63 komplety medali powalczy 1055 zawodników i zawodniczek, w tym 19-osobowa reprezentacja Polski (kategoria 17-18 lat). Szefem naszej misji olimpijskiej został były trener kadry skoczków, prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Rywalizacja w dniach 13-22 stycznia br. toczyć się będzie w najpopularniejszych dyscyplinach zimowych: bobslejach, biathlonie, skeletonie, saneczkarstwie, narciarstwie klasycznym i alpejskim, hokeju, łyżwiarstwie figurowym i szybkim. W zimowym debiucie polscy sportowcy wystąpią w siedmiu dyscyplinach. Dwa lata temu w I Letnich Młodzieżowych Igrzyskach w Singapurze biało – czerwoni zdobyli dziewięć medali. Teraz największe szanse na podiumma m.in. narciarka biegowa ze Śnieżki Karpacz, URSZULA ŁĘTOCHA (rocznik 1994).

Urszula Łętocha to złota medalistka XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i mistrzostw kraju juniorek w biegu na 7,5 km stylem dowolnym i druga zawodniczka w team sprincie. Utalentowaną narciarkę, która może być godną następczynię Justyny Kowalczyk, szkoli Stanisław Michoń.

Na saneczkowym torze lodowym o medale powalczy w Innsbrucku czwórka Polaków. NATALIA BIESIADZKA z MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, ZSLiMS Karpacz to brązowa medalistka XVII OOM w Krynicy w 2011 roku w kategorii jedynek juniorek młodszych. W tym sezonie Natalia zajęła 10. i 11. miejsce w Park City w Pucharze Świata juniorów. Klubowym trenerem saneczkarki jest Sylwester Poniatowski. Wieloma sukcesami na lodowych torach może pochwalić się jeden faworytów MIO JAKUB KOWALEWSKI z karpackiej Śnieżki. W grudniowej rywalizacji dwójek w kanadyjskim Calgary w Pucharze Świata juniorów młody zawodnik (wraz z Filipem Romańskim z Karkonoszy), wywalczyli wysoką piątą pozycję.