To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Narkotyki w konserwach

Narkotyki w konserwach

W ręce policji wpadło troje mieszkańców Jeleniej Góry, którzy organizowali przerzut amfetaminy do Wielkiej Brytanii.

Na trop szajki wpadli policjanci z Komendy Wojewódzkiej, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego oraz Straż Graniczna na wrocławskim lotnisku Strachowice. – Aresztowanie nastąpiło trzy dni temu – mówi kom. Krzysztof Zaporowski z Wrocławia – Nie możemy udzielić więcej informacji ponieważ nie wykluczam kolejnych zatrzymań. Ta sprawa jeszcze nie jest zakończona.

Na pewno wiadomo, że zlikwidowano kanał przemytniczy z Polski do Anglii, a zatrzymani są mieszkańcami Jeleniej Góry. Na miejscu służby zabezpieczyły 11 kilogramów amfetaminy o wartości blisko 200 tys. zł. Nietypowy był również sposób w jaki odbywał się cały proceder, otóż zatrzymani ukrywali narkotyki w … konserwach i paczkach z żywnością. Następnie wszystko wysyłali, jakby nigdy nic, firmami kurierskimi.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 21 i 29 lat wpadli w momencie kiedy wysłali paczkę z „artykułami spożywczymi”. Okazało się, że w środku ukryli ponad 7 kilogramów amfetaminy. Trzecią aresztowaną jest 24-letnia jeleniogórzanka; w jej mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli kolejną paczkę z narkotykami przygotowaną do wysyłki. Podczas przeszukania znaleziono specjalistyczne maszyny do zamykania konserw, prasę hydrauliczną pozwalającą na prasowanie narkotyków w puszkach oraz urządzenie do próżniowego pakowania żywności. Na miejscu zabezpieczono kilkaset gotowych do wypełnienia puszek oraz wielkie ilości etykiet z napisami: „Konserwa biwakowa” i „Mielonka wieprzowa” . Była to więc cała linia produkcyjna gotowa do użytku.
Policjanci zwracają uwagę, że wartość przejętych narkotyków, po przerzucie do Wielkiej Brytanii, wzrosłaby ośmiokrotnie. Zatrzymani przebywają w areszcie i czekają na przedstawienie im zarzutów.

Narkotyki w konserwach
Narkotyki w konserwach
Narkotyki w konserwach