To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Najpiękniejsze wsie i zagrody

Czterdzieści siedem wsi z 33 gmin w czterech kategoriach rywalizowało w szóstym konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska '2014” zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu.

W każdym konkursie widoczne są efekty różnych inicjatyw i zaangażowania lokalnych społeczności, co się opłaca. Rywalizacja wyłania i promuje najlepsze i najbardziej innowacyjne przykłady aktywności mieszkańców z wiejskich terenów Dolnego Śląska. Wspólna praca integruje i wyzwala pozytywną energię.

W kategorii „Najpiękniejsza Wieś” zwyciężył Spytków z gminy Zgorzelec przed Henrykowem Lubańskim (gmina Lubań). W kategorii „Najpiękniejsza Zagroda” na drugim miejscu znalazło się gospodarstwo agroturystyczno - winiarskie AGAT Teresy Kucharskiej z Sokołowca (gmina Świerzawa), na trzecim gospodarstwo agroturystyczne „Alchemik”, które w Wolimierzu (gmina Leśna) prowadzi Monika Fijałkowska – Mokosa.

W kategorii „Najlepszy Start w Odnowie Wsi” nagrodzono „Dokończenie remontu Domu Kultury, wspólne sprzątanie, mobilizacja mieszkańców, zabawa taneczna”, Jagodzin (gmina Węgliniec) i „Tradycja i nowoczesność. Wieś skupiona wokół marki i promocji”, Wolimierz (gmina Leśna).

Komentarze (5)

A kiedy odbedzie sie konkurs "Najgorsze Miasto Dolnegoslaska"2014 ???
Oddaje glos na NARKO-Piechowice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A gdzie kategoria "Największa wieś Dolnego Śląska"? Tutaj Wrocław byłby bezkonkurencyjny.

Np. Lwówek wygrałby w kategorii "najgorsze drogi".Tutaj DLW jest bezkonkurencyjny.Najgorszy powiat na Dolnym Śląsku,i jeden z nagorszych w Polsce,jeśli chodzi o infrastrukturę drogową.

Najgorszy powiat to jest wrocławski. Brud, smród i psie kupy na każdym kroku. Szczególnie w samym Wrocławiu. Zabużańskie zwyczaje wiecznie żywe.