To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nagrody starosty jeleniogórskiego Karkonosz wręczone

Nagrody starosty jeleniogórskiego Karkonosz wręczone

W piątkowe popołudnie, 9 października 2020 r., w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu odbyły się XXIII Karkonoskie Spotkania Turystyczne. Starosta Jeleniogórski, za 83 dni Starosta Karkonoski Krzysztof Wiśniewski, wręczył dziewięć nagród „Karkonosz” w siedmiu kategoriach. Kapituła pod jego przewodnictwem oceniła osiągnięcia w promocji i rozwoju turystki w regionie przez 21 nominowanych kandydatów. 

W minionych latach łącznie wręczono 133 nagrody starosty Liczyrzepy. W edycji 2020 laureaci odebrali nowe statuetki nazwane Karkonosz. Wykonał je artysta Paweł Borowski. W kategorii Najlepszy obiekt hotelarsko – turystyczny nagrodzono Hotel Sasanka SPA Resort w Szklarskiej Porębie. Nominowano też Apartamenty LENA w Kowarach. W kategorii Najefektywniejsza promocja nagrodę starosty odebrał Maciej Grabek. Ponadto nominowano imprezę Najazd Świętych Mikołajów na Kowary. W kategorii Promocja regionu nagrodzono wokalistę znanego zespołu Genesis, gitarzystę, kompozytora i autora tekstów ze Szkocji, obecnie mieszkańca Poznania, partnera akcji „Karkonosze dodaj do ulubionych (nagrał promocyjny filmik), Raya Wilsona i marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Nominanci w tej kategorii to klub sportowy Funakoshi Shotokan Karate, Zespół Folklorystyczny Karkonosze i Izerski Park Ciemnego Nieba/Arkadiusz Lipin.

Za najlepszą promocję zagraniczną nagrodę starosty uhonorowano Bieg Piastów. W kategorii Najlepszy produkt turystyczny kapituła najwyżej oceniła Multimedialne Muzeum Karkonoszy w Karpaczu. W gronie nominowanych znalazły się Muzeum Sentymentów w Kowarach. Pałac Łomnica jako atrakcja turystyczna i Muzeum Ziemi JUNA. Do nagrody starosty w kategorii Za całokształt działalności na rzecz turystyki kandydowali Emil Pyzik z Mysłakowic i Bożena Matuszewska z Jeżowa Sudeckiego oraz Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” Jelenia Góra. Uhonorowano pana Pyzika i Oddział PTTK. Ostatnią, dziewiątą nagrodę Karkonosz 2020, w kategorii Za kreatywność służącą budowaniu atrakcyjnego wizerunku gminy przyjaznej turystyce w powiecie jeleniogórskim, otrzymał Karkonoski Zespół Folkowy „Szyszak”. Ponadto nominowano projekt „Mały ambasador Karpacza”, rzeźbiarza Zbigniewa Frąckiewicza i imprezę biegów w piżamach w niedzielne poranki w Kowarach – Pidżam Run.

Gratulacje i życzenia laureatom i nominowanym złożyli senator Krzysztof Mróz, poseł na Sejm RP Robert Obaz i przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Kleśta.

W programie „Ray Wilson akustycznie” dwukrotnie wystąpił zakochany w Karkonoszach, wyróżniony przez „Classic Rock Magazin” jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, charyzmatyczny, twórca projektu Genesis Classic prezentującego wybrane kompozycje zespołu Genesis, Ray Wilson. Była owacja na stojąco i bisy.
 

DSC_2036.JPG
DSC_2041.JPG
DSC_2048.JPG
DSC_2058.JPG
DSC_2070.JPG
DSC_2071.JPG
DSC_2074.JPG
DSC_2077.JPG
DSC_2086.JPG
DSC_2087.JPG
DSC_2093.JPG
DSC_2099.JPG
DSC_2100.JPG
DSC_2101.JPG
DSC_2102.JPG
DSC_2104.JPG
DSC_2105.JPG
DSC_2106.JPG
DSC_2117.JPG
DSC_2120.JPG
DSC_2121.JPG
DSC_2126.JPG
DSC_2127.JPG
DSC_2135.JPG
DSC_2137.JPG
DSC_2140.JPG
DSC_2143.JPG
DSC_2155.JPG
DSC_2162.JPG
DSC_2163.JPG
DSC_2164.JPG
DSC_2180.JPG
DSC_2181.JPG
DSC_2184.JPG
DSC_2206.JPG
DSC_2208.JPG

Komentarze (4)

Pytam się powiatowego zakaznika i miejskiego komendanta policji czy tych zjebów urzedniczych nie obowiązuje nakaz zachowania dystansu i nakaz zasłaniają ust i nosa.
Czy starosta to jakiś patologiczny głąb?

Bardzo ciekawa forma tej statuetki, z jednej strony falliczny kształt, a z drugiej bardzo silne nawiązanie do popularnych słodyczy "Śmiejżelki". Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale trochę tracą pedofilią.

A ten marwsiałek za co dostał nagrodę? Za odcinanie naszego regionu od kolei? Czy zniszczenie Polany Jakuszyckiej? Ale i tak dobrze, że nagrody nie dostał największy buc w regionie niejaki Arkadiusz Lipin. To by dopiero był upadek tej nagrody.

A sama nagroda potwornie brzydka, nawet bym jej nie chciał.

Nowa nazwa, nowy kształt, nowe miejsce w Gołębiewskim tylko towarzystwo, jak zwykle czerwone.
Ile trzeba zmienić, żeby nic się nie zmieniło.