Chodzi o takie instytucje, jak Catritas i inne, które zajmują się opieką nad ludźmi starszymi. W ubiegłym roku Sejm podjął ustawę o lecznictwie. W jej myśl, m.in. te ośrodki od 1 lipca miały zostać przekształcone w przedsiębiorstwa.
– Było to duże zagrożenie dla tych ośrodków – mówi posłanka Zofia Czernow, która interweniowała w tej sprawie. – W myśl nowej ustawy nie mogły one korzystać z 1 procenta odpisu, które było ważnym źródłem finansowania. – Część instytucji przestałaby istnieć, bo nie miałaby możliwości uzyskania dodatkowego finansowania. Inne ograniczyłyby działalność. To są wrażliwe w sensie społecznym instytucje, są niezwykle potrzebne, bo działają w trudnym obszarze opieki zdrowotnej.
W piątek Sejm zmienił ustawę o lecznictwie i wyłączył z grupy przedsiębiorstw te zakłady, które działają do tej pory jako organizacje pożytku publicznego.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...