To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Muzeum klocków Lego otwiera drzwi

Muzeum klocków Lego otwiera drzwi

Do niedzieli można za darmo zwiedzać Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z klocków Lego w Karpaczu. Dotyczy to mieszkańców Jeleniej Góry i okolic.

– Chcemy pokazać dzieciom, że układanie klocków to super czas na „zabicie” nudy – zachęcają organizatorzy.
Ekspozycja muzeum ulokowana jest na dwóch kondygnacjach, składa się z 9 sal tematycznych. Znajdują się tam m.in. makiety najciekawszych tematycznie serii Lego (Miners, Atlantis, Star Wars, Technic, City i wiele innych), jak również wiele autorskich budowli.
Dużo emocji i radości z pewnością sprawi każdemu zwiedzającemu to, że sam może uruchomić np. pociąg, posterować maszyną budowlaną lub wprawić w ruch najróżniejsze elementy każdej z makiet, dzięki czemu staną się one małym światem tętniącym życiem.
Po obejrzeniu ekspozycji można spróbować swoich sił w budowaniu (bez względu na wiek!), wykazać się kreatywnością i na miejscu stworzyć równie nietypowe budowle, jak te dopiero co obejrzane.
Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego mieści się w Karpaczu przy ulicy Mickiewicza 11. W ramach promocji można je zwiedzać nieodpłatnie w dniach 8-12 kwietnia w godz. 10. – 17. Bezpłatne wejście do muzeum tylko za okazaniem dowodu osobistego z adresem zameldowania w Jeleniej Górze lub okolicznych miejscowościach.
 

1.jpg
3.jpg