To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

A może by tak na wycieczkę?

fot. Wikipedia, Wzgórza Włodzickie

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w czwartek 3 czerwca 2021 r. na wycieczkę nr 2 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty.

Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.35 do Ścinawki Średniej (z przesiadką w Wałbrzychu Głównym). Trasa wycieczki długości 13 km przebiega w południowo-wschodniej części Wzgórz Włodzickich. Od stacji kolejowej w Ścinawce szlakiem czerwonym podchodzimy na Kościelec. Zwiedzamy tu Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej z barokowym kościołem i kaplicami kalwaryjnymi. W pobliżu na wierzchołku Góry Wszystkich Świętych znajduje się kamienna wieża widokowa, wybudowana w 1913 roku.

Z tarasu na wysokości 15 m roztacza się jedna z najpiękniejszych panoram sudeckich - od Karkonoszy, przez Góry Wałbrzyskie, a także Sowie, po Masyw Śnieżnika. Następnie szlakiem zielonym idziemy na Górę Świętej Anny, gdzie znajduje się kolejna wieża. Wzniesiona w 1911 r. z ciosów czerwonego piaskowca, kwadratowa wieża o wysokości 25 m, jest znakomitym punktem widokowym na Sudety Środkowe. Poniżej szczytu stoi barokowa kaplica św. Anny oraz budynek dawnego schroniska.

W końcowej części wędrówki schodzimy do Nowej Rudy, skąd o godz. 17.50 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry.

Komentarze (4)

PiSowski nazizm narodowy socjalizm rozwija się.

Szkoła w Łukowie urządziła galę na przyjazd Czarnka.

Niepełnosprawne dzieci miały być odesłane do domu.

Natomiast w poniedziałek będzie w Jeleniej Górze.

Naprawdę psycholu nie możesz zażyć węgla aby zatrzymsć s.raczkę?

No koniecznie ten naprawdę zabytek matki bolesnej mam nadzieję ze będzie miejsce w pociągu aahahaha.